Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wybór jest ciezki i mam jeszcze chwile by sie zastanowic ale do polowy pazdziernika musze podjac decyzje,pod uwage biore Skam P Premium lub RBR Ekounwersal firmy INSTALKO piece roznia sie glownie sterowaniem, plus dla Skam ze ma wodny ruszt awaryjny,w Instalco wezownica do podgrzewania wody nie wiem czy to plus lub minus dla tego pieca i czy ona wystarczy czy lepiej dodatkowo montowac bojler.Z Sekomem jest dobry kontakt,wyslalem zapytanie do Instalco dwa tygodnie temu i czekam do dzis na odpowiedz.Co wybrac moze ktos doradzi?

 

Ta wężownica w piecu to może być faktycznie kiepski pomysł - niedawno wymieniałem anodę magnezową w bojlerze Galmet i pomimo to, że mam filtr wody i zmiękczacz to po 2 latach mocno zeżarło starą i nazbierało się trochę kamienia w zbiorniku.

Jak tak olewają klienta przed zakupem to strach myśleć co się dzieje po gdy pieniądze są już na koncie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bobek

Za cholerę nie potrafię się domyślić, do czego jest ten Twój komentarz.

Podejrzewam, że do tej "połówki", która stała przed Tobą.

Nie pij tyle, bo będziesz głupi.

 

Kolega napisał co obchodzi typowego Kowalskiego który nie chce musieć stawać się fachowcem od pieców i procesów spalania - większość ma inne pasje i zainteresowania.

Pewnie chodziło mu o przypomnieniu tych kryteriów o których powinni pamiętać fachowcy.

 

Co do atestów, certyfikatów itp. to niestety Bobek ma rację - nie ma więc co obrażać się na rzeczywistość i niszczyć "posła" przynoszącego złą nowinę (pierwszy z brzegu przykład - ci którzy mają za sobą odbiór kominiarski pewnie wiedzą o co chodzi).

Wg mnie warto brać pod uwagę wyniki badań, ale opieranie się tylko i wyłącznie na nich bez dokładania informacji praktycznych z eksploatacji przez użytkowników jest kiepskim pomysłem.

 

Zawijan - jakże lubisz obrażać innych - widzę, że każda okazja jest dobra, żeby komuś dowalić.

 

Polecam film "Dzień Świra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegiełeś zawijan z tą połówką....nie piję wcale, a Ty jak masz problemy alkoholowe to już twoja sprawa....ale wiesz nieudacznicy i łapownicy żeby zagłuszyc sumienie(o ile je jeszcze mają) często nadużywają alkoholu... powiedz lepiej ile twoj instytut przyjał podań o atest i ilu producentów taki atest otrzymało....pewnie 100%....

 

Ech szkoda, że dałeś się sprowokować ... czasem najlepiej jest nie reagować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy punkt widzenia. Nie wiem czy dobrze rozumie ale jakaś nutka korupcyjna w tym Twoim poście zagrała. Ja osobiście widzę dwie możliwości. Pierwsza to taka ze masz jakieś dowody na to co piszesz i wiesz co piszesz, a druga to taka ze Twoim wujkiem jest jeden z dwóch znanych polskich braci bliźniaków, a Ty jesteś jego prawa ręką . Pozdrawiam i mam nadzieje ze Prawa Jazdy tak nie załatwiałeś….

 

Przepraszam wszystkich za offtop w tym wątku, ale chyba jack18 nie wie w jakim kraju mieszka lub jest niedoinformowany.

 

Mamy już tak poplątane i sprzeczne ze sobą przepisy, że praktycznie nie da się żyć nie łamiąc żadnego z nich.

 

Prawo jazdy to świetny przykład - wiesz, że jeszcze kilkanaście lat temu egzaminator potrafił mierzyć metrówką czy egzaminowany równo zaparkował w "garażu tyłem".

Efekt był taki, że wielu wolało dać i zdać co potwierdziły później ujawnione afery.

 

Przykłady z budów - proszę bardzo: wpisy w dzienniki budów, odbiory instalacji, certyfikaty energetyczne - czy naprawdę nie widzisz jak tu "kwitnie twórczość".

 

Czy z takim doświadczeniem nadal ufasz "papierom" ?

 

Zarzucanie czy nawet sugerowanie nierzetelności komuś bez dowodów jest jednak zbyt daleko idącym brakiem zaufania, więc tego nie popieram, jednak z drugiej strony lepiej mieć wątpliwości i poszukać kilku niezależnych źródeł niż oprzeć się na "jedynie słusznym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zależy jak bardzo się znasz (chcesz się znać) na dobieraniu parametrów sterowania piecem - jeśli średnio wtedy wybierz RT09PID, jeśli słabo lub prawie nic wtedy PUMA lub eCOAL.

 

Aby ustawiać temperatury niezależnie we wszystkich pomieszczeniach polecam pozakładać głowice termostatyczne na grzejniki - wtedy ustawisz sobie zadane temperatury do poszczególnych pomieszczeń (ja tak mam, a sąsiad po testowaniu sterownika pokojowego też pozakładał termostaty).

Np. w sypialni mam 18 st, kilku pokojach 21-22, w jednym nieużywanym 16 st, w garażu 12 st

 

Dzięki niezależnemu ustaleniu temperatur w pomieszczeniach oszczędzisz opał i będziesz mieć bardziej komfortowe warunki (ja np. lubię mieć w sypialni chłodniej) co przy sterowniku pokojowym jest praktycznie nie do uzyskania (teoretycznie się da, jednak to trudne i bez sensu).

 

Do queene:

 

Suspenser ma w sumie rację, jeżeli chodzi o komfortowe warunku powietrza we wszystkich pokojach, to najlepiej sprawdzają się głowice termostatyczne.

 

Termostat uniwersalny w trybie temp. powietrza bazuje tylko na odczycie temp. pomieszczenia w którym jest zamocowany.

Ten do RT09pid ma jednak inną bardzo dużą zaletę, możesz z pokoju podglądać temp. wody na kotle oraz w bojlerze, to nie ma wpływu na pracę kotła czy pompy a pozostawia podgląd i kontrolę bez schodzenia do kotłowni.

Inny plus to możliwość zmiany nastawy temp. kotła bez schodzenia do kotłowni.

 

Dla współpracy przy trybie temp. powietrza w pokoju tak jak wspominałem należy dobrać właściwą pauzę pracy pompy C.O. do bezwładności danego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za offtop w tym wątku, ale chyba jack18 nie wie w jakim kraju mieszka lub jest niedoinformowany.

 

Mamy już tak poplątane i sprzeczne ze sobą przepisy, że praktycznie nie da się żyć nie łamiąc żadnego z nich.

 

Prawo jazdy to świetny przykład - wiesz, że jeszcze kilkanaście lat temu egzaminator potrafił mierzyć metrówką czy egzaminowany równo zaparkował w "garażu tyłem".

Efekt był taki, że wielu wolało dać i zdać co potwierdziły później ujawnione afery.

 

Przykłady z budów - proszę bardzo: wpisy w dzienniki budów, odbiory instalacji, certyfikaty energetyczne - czy naprawdę nie widzisz jak tu "kwitnie twórczość".

 

Czy z takim doświadczeniem nadal ufasz "papierom" ?

 

Zarzucanie czy nawet sugerowanie nierzetelności komuś bez dowodów jest jednak zbyt daleko idącym brakiem zaufania, więc tego nie popieram, jednak z drugiej strony lepiej mieć wątpliwości i poszukać kilku niezależnych źródeł niż oprzeć się na "jedynie słusznym".

 

Żyje w tym kraju od 34lat i nic co polskie nie jest mi obce. Wkurza mnie tylko kiedy ktoś stawia zarzuty komuś na publicznym forum zamiast zgłosić to odpowiednim organom. Zepsuć komuś reputacje jest bardzo łatwo ,znacznie gorzej jest ja później naprawić lub przyznać sie do pomyłki. Nie uważam tez za zbyt szczęśliwy pomysł żeby każdego mierzyc jedna miara- jeden bierze to na pewno biorą wszyscy….. Zresztą to nawet chyba nie na to forum tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał co obchodzi typowego Kowalskiego który nie chce musieć stawać się fachowcem od pieców i procesów spalania - większość ma inne pasje i zainteresowania.

Pewnie chodziło mu o przypomnieniu tych kryteriów o których powinni pamiętać fachowcy.

 

Co do atestów, certyfikatów itp. to niestety Bobek ma rację - nie ma więc co obrażać się na rzeczywistość i niszczyć "posła" przynoszącego złą nowinę (pierwszy z brzegu przykład - ci którzy mają za sobą odbiór kominiarski pewnie wiedzą o co chodzi).

Wg mnie warto brać pod uwagę wyniki badań, ale opieranie się tylko i wyłącznie na nich bez dokładania informacji praktycznych z eksploatacji przez użytkowników jest kiepskim pomysłem.

 

Zawijan - jakże lubisz obrażać innych - widzę, że każda okazja jest dobra, żeby komuś dowalić.

 

Polecam film "Dzień Świra".

 

Jak już musisz się do wszystkiego mieszać, to zwróć łaskawie uwagę, że to nie ja zarzuciłem Bobkowi oszustwo.

A ten "Dzień Świra" widzę, że Ci się bardzo podobał.

 

A na kotłach znasz się raczej kiepsko, jak spora część instalatorów.

Powiem Ci na pocieszenie, że niedługo przyjdzie pora i na Was. Skończy się królestwo samozwańczych instalatorów, z wykształceniem nauczyciela muzyki lub geografii.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje wrocic do tematu to forum nie jest po to by lansowac wlasna osobowosc,znajomy jest uzytkownikiem kotla firmy Defro i bardzo go sobie chwali,firma ma duza oferte a jesli jest czegos duzo to ciezko se zdecydowac ,co myslicie o tych piecach?

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=524&Itemid=522&lang=pl

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=526&Itemid=523&lang=pl

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=451&Itemid=451&lang=pl

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=523&Itemid=519&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz się do wszystkiego mieszać, to zwróć łaskawie uwagę, że to nie ja zarzuciłem Bobkowi oszustwo.

A ten "Dzień Świra" widzę, że Ci się bardzo podobał.

 

A na kotłach znasz się raczej kiepsko, jak spora część instalatorów.

Powiem Ci na pocieszenie, że niedługo przyjdzie pora i na Was. Skończy się królestwo samozwańczych instalatorów, z wykształceniem nauczyciela muzyki lub geografii.

 

Wiesz co Zawijan, czasami to kawał chama z Ciebie.

Idealne hobby- nic nie wnoszące kłótnie, rozwalaj wątek o brucerze i eCoalu

 

Odnoszę wrażenie, że pod tym nickiem piszą 2osoby.

 

Przypominam Ci, że kilka stron wcześniej bardzo chwaliłeś Suspensera za wysoki poziom wiedzy technicznej.

Niestety nie podziela Twoich opinii, to się nie zna jak widać.

 

Prześpij się i wyłącz się z tego wątku, większość w tym miejscu ma już dość Twoich ataków i obrażania innych.

Nic nie wnoszące kłótnie - wypisuj takie bzdury na wątku o brucerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje wrocic do tematu to forum nie jest po to by lansowac wlasna osobowosc,znajomy jest uzytkownikiem kotla firmy Defro i bardzo go sobie chwali,firma ma duza oferte a jesli jest czegos duzo to ciezko se zdecydowac ,co myslicie o tych piecach?

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=524&Itemid=522&lang=pl

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=526&Itemid=523&lang=pl

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=451&Itemid=451&lang=pl

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=523&Itemid=519&lang=pl

 

Bez zbędnych komentarzy:

pierwszy link to retorta jakby skopiowana z PPSM firmy Pancerpol, w skrócie ślimak stalowy, koronka obrotowa wewnętrzna, bywają z nią kłopoty, obudowa stalowa, żeliwne jedynie palenisko..

Wymiennik górnokanałowy, łatwiejszy w czyszczeniu i wygodniejszy, dostęp tylko od frontu kotła.

 

drugi link jak się domyślam producenta retorty, to już całkowicie stalowe wykonanie, modele rynnowe to raczej kiepskie wyniki czystości spalania, bliżej im do tłoków pod tym względem.

 

trzeci link to ponownie retorta obrotowa i jak widzę są kanały pionowe, mniej wygodne w czyszczeniu, górę izolacji będzie trzeba do tego demontować dla dostania się do wyczystki pionowej

 

czwarty link to ponownie palnik rynnowy w wymienniku z kanałami pionowymi, gdzie wyczystka kanału pionowego schowana jest pod górą izolacji kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKAM PPremium?????????? ale z jakim sterownikiem?

 

Odpowiem Ci w ten sposób.

 

eCoal z Brucerem chciałem przebadać w niezależnym instytucie. Pisałem to także tutaj, otwarcie na tym wątku.

 

W poniedziałek 20.09 dzwoniłem do Centroekoenergia i usłyszałem , nie ma problemu, niech Pan zamówi brucera u swojego dostawcy, doślę Panu eCoal.

 

Wtorek 21.09 rozmawiam z Centroekoenergia i już rozmowa jest inna. Panie Jarku, okazuje się,że do tego zestawu to jest inne wykonanie Brucera, palenisko nie ma otworów na około, musze to specjalnie przygotować, muszę o tym porozmawiać z Zawijanem (kurcze a tu pisze,że nic nie ma do gadania????), trzeba jeszcze uzbroić to w dmuchawę DM32SF...

W ten dzień próbuję się też dodzwonić na telefon podany na stronie eCoal- niestety przez 2godziny prób tylko automatyczna sekretarka, to jak działa serwis??

Mam nadzieję, że to zbieg okoliczności i w tej firmie pracuje więcej jak 1osoba.

 

Środa 22.09 dzwonię, ale już telefonu nikt nie odbiera...

 

Czwartek 23.09.2010 dzwoni do mnie centorekoenergia i mówi no niestety do piątku nie zdąrzymy.

Umówiłem się na szkolenie na przyszły tydzień, miało być w poniedziałek 27.09, ale zostało przełożone na środę 29.09.

 

Zaznaczam,że obsługa ze strony Centroekoenergia jest wzorowa. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, chętny do pomocy, konkretny.

 

Tak więc przez tydzień nie dało rady załatwić jednej sztuki palnika i jednej sztuki sterownika eCoal do zawiezienia na niezależne badania.

Nie wierzę zatem,że to pracuje idealnie. Wierzę,że pracuje bardzo poprawnie, bo po to się wkłada tyle pracy i prób, aby tak było.

 

Nowy palnik Ekoenergii oraz sterownik adaptacyjny PUMA dostałem bez najmniejszego problemu na badania.

Także 12kW będzie badane na takim zestawie.

 

Oczywiście chcę oferować Brucer+eCoal, ale w tym temacie nie uwierzę już w żadne słowo pisane przez reprezentantów instytutu z Zabrza.

 

Wybór zestawu zostawiam klientom, rynek sam wskaże, który zestaw będzie lepszy czy też częściej wybierany. Czy nowy, udoskonalony palnik Ekoenergia+PUMA czy uproszczony, poprawiony palnik Brucer+eCoal. Z całą pewnością oba palniki są bardzo dobre, oba znam z pracy, z pracy znam też PUMĘ, RT09pid, Ognika PID oraz model Expert, który rozwiązania w postaci czujnika pogodowego, temp. komfortowej oraz ekonomicznej ma identyczne jak eCoal, to jednak porównanie na zasadzie praktyka z Experta + instrukcja z eCoal. Mam nadzieję wyszkolić się w zakresie eCoala i móc uczciwie informować klientów o różnicach między danymi układami sterującymi. Każdy ma silne ale każdy ma też słabsze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki

Już ze sto razy Ci pisałem, że Brucer do tych Waszych sterowników i wentylatorów różni się od Brucera dla eCoala i dlaczego. Głąb z kapusty by to już dawno zrozumiał.

Wiesz, co Ci poradzę?

Załóż instytut z Bobkiem i SUSPENSEREM i odpieprzcie się ode mnie.

 

Napisałem,że czekałem cały tydzień na tego Brucera z eCoalem i się nie doczekałem.

Jeżeli 1 tydzień to za mało na dostarczenie 1szt. palnika i sterownika to ja nie wiem jak to jest z tymi tysiącami sterowników i palników o których wcześniej wspominałeś.

 

Pisałeś, że Ty nic nie masz w tym temacie do gadania a we wtorek słyszę od firmy Centroekoenergia, że decyzja musi zostać konsultowana z Tobą.

Środa cisza, czwartek, że niestety nie da rady.

Ok, przyjmuje do wiadomości, nie gniewam się, badam w tej chwili inny zestaw a na próby eCoal+brucer znajdę czas później.

 

Kręcisz, kłamiesz, oszukujesz. Nie można kompletnie ufać w żadne Twoje słowo i zapewnienia.

 

Nie interesuje mnie Twoja dalsza opinia.

Bardzo wysoko cenię sobie poziom kontaktu z firmą produkującą Brucera i powtarzam,że zamierzam korzystać z układu Brucer+eCoal, tyle,że kompletnie nie wierzę Twojej osobie w zapewnienia co do jego pracy.

 

ps. jeżeli nie zauważyłeś Bobek nie ufa ani Twoim badaniom ani moim.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zależy jak bardzo się znasz (chcesz się znać) na dobieraniu parametrów sterowania piecem - jeśli średnio wtedy wybierz RT09PID, jeśli słabo lub prawie nic wtedy PUMA lub eCOAL.

 

Aby ustawiać temperatury niezależnie we wszystkich pomieszczeniach polecam pozakładać głowice termostatyczne na grzejniki - wtedy ustawisz sobie zadane temperatury do poszczególnych pomieszczeń (ja tak mam, a sąsiad po testowaniu sterownika pokojowego też pozakładał termostaty).

Np. w sypialni mam 18 st, kilku pokojach 21-22, w jednym nieużywanym 16 st, w garażu 12 st

 

Dzięki niezależnemu ustaleniu temperatur w pomieszczeniach oszczędzisz opał i będziesz mieć bardziej komfortowe warunki (ja np. lubię mieć w sypialni chłodniej) co przy sterowniku pokojowym jest praktycznie nie do uzyskania (teoretycznie się da, jednak to trudne i bez sensu).

nie znam sie wcale i bede miec podłogówke a nie grzejniki...chyba powinnam wspomniec o tym wczesniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...