Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pytasz mnie jak specjalistę, a nim nie jestem :)

odpowiem tylko tyle, że te dwa sposoby pozyskania energii nie są wzajemnie zastępowalne, tylko jeden jest uzupełnieniem drugiego.

W biogazowi nie spala się dobrego drewna tylko odpady organiczne, które z jednej strony są utylizowane z drugiej pozyskuje się biogaz.

Niektórzy idą na całość i ten biogaz spalają w silnikach spalinowych z generatorami prądu. W ten sposób z odpadów, mają darmowe ogrzewanie i prąd. Są też plany, a może już zmiany wprowadzone, by dostawcy czy producenci energii elektrycznej obowiązkowo odkupowały nadwyżki w ten sposób wyprodukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Produkcja pelletu obejmuje ogromny asortyment -słoma, trawa, gałęzie ,liście ,trociny ,obierki ,pestki .Dlaczego tego się nie przetwarza masowo .Może więcej energii trzeba wydatkować niż się otrzyma ?

Głupie liście spadające z drzew ,które uprząta się i wywozi co roku z naszych miast ile z tego można zrobić opału .Jeżeli są pieniądze żeby to zebrać i wywieźć na śmietnik to do pełnego sukcesu brakuje tylko przetworzenia.

 

Tak. Produkcja peletu jest bardzo energochłonna. Trzeba surowiec wysuszyć, sprasować pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy bardzo szybkim zużyciu maszyn peletujacych. Dochodzi do tego bardzo energochłonny transport, bo w tej samej objętości ładunku w przypadku biomasy przewozi się 6 razy mniej "kalorii" niż w przypadku węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Produkcja peletu jest bardzo energochłonna. Trzeba surowiec wysuszyć, sprasować pod bardzo wysokim ciśnieniem, przy bardzo szybkim zużyciu maszyn peletujacych. Dochodzi do tego bardzo energochłonny transport, bo w tej samej objętości ładunku w przypadku biomasy przewozi się 6 razy mniej "kalorii" niż w przypadku węgla.

 

Czyli może lepiej zwozić to wszystko w jedno miejsce pakować w bagna i poczekać 28 milionów lat na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :D zdobyłam kolejną ważną informację.

Wysyłam zapytania do różnych producentów żeby wiedzieć do kogo zapukać jak wybiorę się na rozeznanie osobiste. I dzisiaj jedna pani przysłała mi odpowiedź że poleca piec 15 kW jednak zapytała jaki dom itp. Kiedy jej odpowiedziałam napisała że potrzebuje jednak 19 kW. I kolejny spalony producent :mad:

 

A myślę że nowy dom ocieplony 15 cm styro i na poddaszu 25 wełny to chyba raczej ciepły będzie, ale pani najwyraźniej miała inne zdanie na ten temat :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tam do ogrzania bo nie chce mi się szukać ?

pamiętam gdzie to nabazgrolił .

Już jakieś dwie godziny czytam wątek, a potrzebowałabym chyba dwóch dni... albo dwudziestu ;) Chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się o kotłach na ekogroszek ponieważ lada moment muszę go kupić. Ale chyba nie dam rady przeczytać wszystkiego. Dlatego proszę Was bardzo o wszelkie uwagi. Jako że mieszkam w niedalekiej okolicy Pleszewa bardzo mocno rozważamy zakup właśnie kotła pleszewskiego. I tu jest problem. Jak wybrać? NA co zwrócić uwagę? Producentów jest mnóstwo. Nawet nie wiem jaką moc wybrać, 19 czy 25 kw? Domek z poddaszem 115 m2 pow. użytkowej, po podłogach 140 m2. Poniżej kilka kotłów które mnie zainteresowały. (zaznaczam że budżet mamy dość ograniczony)

 

http://allegro.pl/kociol-kotly-z-podajnik-uniw-25kw-do200-m-bonusy-i2555844354.html

http://allegro.pl/kotly-kociol-piece-piec-na-ekogroszek-mial-19kw-i2568652345.html

http://allegro.pl/kociol-piece-piec-z-podajnikiem-ekogroszek-19-kw-i2569021448.html

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-z-podajnikiem-25kw-do-200-m-i2559027946.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...