Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mała zagadka kto to napisał ?

 

"Najczęściej moc 25kw dobiera

się do 200m2 powierzchni do

ogrzania, niektórzy jednak

polecają taki model do 250m2

nowego budownictwa.

Dobranie palnika na styk ma

negatywne skutki dla żywotności

palnika, chodzi on na zbyt

wysokich parametrach i

zwyczajnie może się przepalić

przy zbyt częstym podawaniu i

dmuchaniu w okolicach max.

wydajności dmuchawy, z tych

powodów upieram się, aby dla

mocy 25kw nie przekraczać

200m2."

 

Wypowiedź z 2009 r. i jak to wszystko się zmieniło w dobieraniu mocy pieca do powierzchni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko niektórzy instalatorzy nie chcą się zreformować i trochę poduczyć, są najmądrzejsi itp, itd.

Moja opinia może być nie wiarygodna z racji tego czym się obecnie zajmuję, może trochę dziwna że nie chcę cię skroić na kotle większej mocy chociaż jest droższy i prowizja większa :)

Masz opinie innych chłopaków którzy eksploatują kotły już dłużej i krócej, widzisz co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko mam domek 9.5m na 11m razy dwie kondygnacje plus dwie przybudówki plus grzanie Cwu 150l i mam Ogniwo eko 15kw. Piec kupiłem w 2010r, czytałem posty z 2009r takie jak powyżej przytoczyłem i spokojnie 15kw wystarcza, słuchaj tych co się znają.

 

 

Piec na ekogroszek tylko uzupełnia straty ciepła bo jest włączony 24h. Dlatego to inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam do wyboru Galmet EKO GT - KWP 12 kW i kocioł z pleszewa z podajnikiem od Biadały 15kW. za pleszewskim przemawia to że na ruszcie dodatkowym będę mógł palić drewnem, a zatem będzie taniej, pozatym widzę że za dużo pochlebnych opinie nie posiada. Mój instalator bardzo je zachwala. Mi się jednak wydaje że Galmet po odpowiednich ustawieniach o wiele będzie bardziej oszczędny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka no właśnie pytają, na początek proponują 15 kW ale pytają jaki dom, jak ocieplony, czy podłogówka i jak odpowiadam zmieniają zdanie że jednak 19 kW :D Tak jakby przez posiadanie podłogówki była potrzebna większa moc. I faktem jest że niewielu produkuje małe kotły, często najmniejszy ma 19 kW :(

Wszystkie rady biorę sobie do serca i szukam.... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwitko jak ci napisałem to Twoja kasa, mi mogłabyś nie wierzyć jak bym ci chciał wcisnąć większy kocioł bo je sprzedaję, proponuję ci cały czas mniejszą moc i widzisz co chłopaki piszą, nie wiem jak cię przekonać ale ktoś kiedyś powiedział że człowiek uczy się na swoich błędach, ty jesteś w dobrej sytuacji bo czytasz, piszesz i pytasz, nie musisz ich popełniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam do wyboru Galmet EKO GT - KWP 12 kW i kocioł z pleszewa z podajnikiem od Biadały 15kW. za pleszewskim przemawia to że na ruszcie dodatkowym będę mógł palić drewnem, a zatem będzie taniej, pozatym widzę że za dużo pochlebnych opinie nie posiada. Mój instalator bardzo je zachwala. Mi się jednak wydaje że Galmet po odpowiednich ustawieniach o wiele będzie bardziej oszczędny

Pisałem już po stukroć żeby się nie nastawiać na jakieś wielkie palenia w kotle z podajnikiem na ruszcie awaryjnym chyba że pasuje ci bieganie co godzinę i podrzucanie do pieca.

Tyle spalisz ile twój budynek straci a jeśli mówisz że 12kW wystarczy a chcesz wziąć 15kW bo instalator chwali to już wiadomo że w tym większym spalisz trochę więcej bo będziesz spalać z niższą sprawnością zakładając że sprawnośc obu kotłów podana przy mocy nominalnej jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka no właśnie pytają, na początek proponują 15 kW ale pytają jaki dom, jak ocieplony, czy podłogówka i jak odpowiadam zmieniają zdanie że jednak 19 kW :D Tak jakby przez posiadanie podłogówki była potrzebna większa moc. I faktem jest że niewielu produkuje małe kotły, często najmniejszy ma 19 kW :(

Wszystkie rady biorę sobie do serca i szukam.... :yes:

Ciekawe czemu tak boją się tej podłogówki ,ogrzewanie podłogowe ma swoje ograniczenia ,powinno się je instalować w tych pomieszczeniach, w których straty cieplne nie przekraczają ok. 80 -W/m2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam speców od Piecy.

Pozwolę sobie zapytać głównie tych co mają już piece. Czy ich piece są wystarczającej mocy? I może doradzą jakiej mocy wybrać.

Na wstępnie dziękuje tez Jareckiemu za wyjaśnienie kilku rzeczy.

Mam nowy budynek 250 pow całkowitej, w tym ok 190 m2 użytkowej do ogrzania. Na dole wszędzie podłogówka, na górze 3 sypialnie kaloryfery, jeden pokój nad garażem 36m2(po podłodze) podłogówka + kaloryfer, łazienki typowo podłogówka + drabinka.

W garażu ma być jedynie ok +8

Budynek budowany z suporex gestosc 500 ocieplony 15cm grafitowa genderka, pod podłogówka na parterze niestety tylko 10cm grafitowego styro o wsp 0,31, strop w garażu ocieplony 10cm od środka. Wełna mineralna łącznie 28cm rockwall’a. Okna trzy szyby + rolety zewnętrzne. Wentylacja tradycyjna bez rekuperatora.

Woda do ogrzania ok 120-140 litrów.

Rozważam sztokera 15kw lub 25 ale jak mam wyliczyć który będzie dobry? Czy kupując trochę za duży będzie to spory problem ?(poza czyszczeniem). Zależy mi na tanim grzaniu w przyszłości. Może jakaś inna sprawdzona alternatywa dla mojego domu?

Ile może wynosić zapotrzebowanie dla takiego budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...