Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Ja mam ok 200m2 pow uzytkowej i garaz dwustanowiskowy ok 50m2 sprzedawcy proponuja mi piece 19. Ja mysle o 15 - 17.

 

Pozdrawiam

 

Jak masz garaż w bryle domu (tak jak ja) to pewnie nawet grzejnika tam nie włączysz bo nie będzie takiej potrzeby to 15 kw przy ocieplonym domu starczy Ci na pewno :) nawet gdybyś w tym garażu cos tam dogrzewał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stało się :D

Sąsiad kupił piec na eko, 20kw na 130m2 ocieplonego domu z nowymi oknami i drzwiami. Dom po liftingu ;)

Dlaczego? Bo szwagier ma i jest dobry :)

Producent ze Staroźreb koło Płocka. Nie znam.

 

Jak wiemy kw jednego producenta nie jest równe kw innego producenta, jak klienta można skroić drożej to czemu nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to ok. 6500zł.

 

Cytat ze strony :)

 

"Po rozżarzeniu się

równomiernym paleniska należy

przełączyć sterownik w tryb

pracy automatycznej. Następnie

należy nastawić na sterowniku

temperaturę, ustawić czas pracy

podajnika także należy określić

przerwę pomiędzy załączeniami

podajnika(patrz instrukcja

sterownika). Ustawiamy także

dmuchawę. Doglądamy kocioł

do czasu kiedy osiągnie

temperaturę 45 stopni C, aby

nie doszło do wygaśnięcia. Jezeli

wygaśnie należy oczyścić

palenisko, przewietrzyć kanały

kotła i powtórzyć proces

rozpalania."

 

Dziękuję za taki automat, dlatego wybrałem ster. eCoal, po przełączeniu na automat ustawiłem tem. CO na 45st. i nic więcej :) pali się do dziś, od października zaczynam trzeci sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolejny sezon niedaleko - a właśnie i z tcyh samych przyziemnych pobudek ja wybrałem sterownik bruliego, który w tym sezonie też będzie chodził w automacie :)

 

Co to znaczy w automacie?

Z tego co wiem to bruli to sterownik dwustanowy. czy pisząc "w automacie " masz na myśli pid czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz od nowego sezonu bruli zyskuje opcję pracy automatycznej. Ustawiamy w sterowniku typ. kotła "retortowy automatyczny" i sterownik będzie pracował jako automat korzystając z nowej funkcjonalności tzw. "spalania grupowego" a doprecyzujemy to dobierając zakres mocy w jakiej ma chodzić kocioł i nadmuch. Oficjalna wersja tego softu będzie już chyba w pażdzierniku. Teraz korzystam z wersji testowej http://bruli.czp.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz od nowego sezonu bruli zyskuje opcję pracy automatycznej. Ustawiamy w sterowniku typ. kotła "retortowy automatyczny" i sterownik będzie pracował jako automat korzystając z nowej funkcjonalności tzw. "spalania grupowego" a doprecyzujemy to dobierając zakres mocy w jakiej ma chodzić kocioł i nadmuch. Oficjalna wersja tego softu będzie już chyba w pażdzierniku. Teraz korzystam z wersji testowej http://bruli.czp.pl/

 

A mógłbyś doprecyzować co oznacza spalanie grupowe? jakiś link z adresem.

Chodzi może o zakresy mocy w jakiej dmuchawa i podajnik dziala tak a tak a w innym zakresie mocy tak i tak?

Bruli jest fajnym sterownikiem ale z uwagi na dwustanowość sterowania było po za moim kręgiem zainteresowań.

Teraz może się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bruli.czp.pl/ - wejdź na mój sterownik w zakładce ustawienia i dalej spalanie to się zorientujesz. Rozchodzi się o zakresy mocy i ich ustawienia. Więcej będzie można na ten temat powiedzieć jak firma WYPUŚCI oficjalny soft. W trybie lato działa jak trzeba - ale dopiero duże obciążenie w zimie pokaże na co stać ten rodzaj automatycznego spalania. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

mam 12-letni dom, pow. użytkowa 120 m 2, ściany suporex 24 +styropian dwie warstwy ( 5 cm i 2 cm) oraz cegła K-1 sitówka 12, dach obity wełną mineralną 15 cm; komin z wkładem ze stali nierdzewnej fi 15.

Do tej pory używałam tradycyjnego kotła na węgiel - koks. Chcę zmienić kocioł!!!!!

I najważniejsze pytanie na jaki? myślałam o ekogroszku, może ewentualnie + pelet? ktoś mógłby mi coś doradzić - firma? ile kw? szukam czegoś jak najmniej awaryjnego, najlepiej bezawaryjnego i bezobsługowego, ale wiem że będę musiała liczyć się z kosztami -

Może ktoś poleci mi profesjonalną firmę z Wrocławia lub okolic, która zajmie się montażem nowego kotła? Czy ktoś zna kotły Siemko?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na ekogroszek bezobsługowy i bezawaryjny to nierealne bo przynajmniej każdy kocioł musisz napełniać ekogroszkiem, musisz wybierać popiół i raz na tydzień lub dwa musisz go przeczyścić (niestety) do tego jakiś automatyczny sterownik niech będzie np. eCoal ale to też gwarancji nie ma, że na każdym ekogroszku będzie elegancko spalał i, że nie trzeba będzie nic przestawiać albo kombinować np. zaklejać otwory nadmuchowe itp..

 

Tak więc patrząc od strony bezobsługowości to wybrałbym gaz ( chociaż byłoby drożej). Jak zdecydujesz się jednak na kocioł na ekogroszek to musisz być świadoma, że pewne trudności i problemy będą się pojawiały. :( 10 do 12 kw powinno Ci wystarczyć na taka powierzchnię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy w automacie?

Z tego co wiem to bruli to sterownik dwustanowy. czy pisząc "w automacie " masz na myśli pid czy coś innego?

 

Tak jak pisze Czp01.

Będzie do wyboru 8,12,16,20,25kW.Wybierasz jeden lub dwa zakresy mocy i w tych zakresach kocioł będzie pracował.

Wybierając 8 i 16kW aby osiągnąć cel kocioł będzie pracował na 16kW po jego osiągnięciu zejdzie na 8kW.

Dla każdego zakresu mocy ustawiamy tylko siłę nadmuchu wentylatora,reszta jest w algorytmie.

Jak to się sprawdzi w sezonie grzewczym?

Tak naprawdę trzeba poczekać jednak testy wyglądają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najważniejsze pytanie na jaki? myślałam o ekogroszku, może ewentualnie + pelet? ktoś mógłby mi coś doradzić - firma? ile kw? szukam czegoś jak najmniej awaryjnego, najlepiej bezawaryjnego i bezobsługowego, ale wiem że będę musiała liczyć się z kosztami -

Może ktoś poleci mi profesjonalną firmę z Wrocławia lub okolic, która zajmie się montażem nowego kotła? Czy ktoś zna kotły Siemko?

Pozdrawiam

 

A ja poleciłbym powietrzną pompę ciepła o ile na jej montaż pozwoli instalacja [np. jeśli jest podłogówka lub przewymiarowane grzejniki] a jeśli nie pozwoli wtedy warto zrobić OZC i zastanowić się nad prądem w 2 taryfie - w tych tematach najlepiej doradzą Ci w wątkach spod linków:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciepła-powietrze-woda/page168

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewający-elektrycznością-WYSTĄP!!!/page637

 

Jeśli natomiast chcesz kocioł to Siemko ma za dużą moc - kocioł o mocy maksymalnej 10-12 kW spokojnie powinien dać radę a mniej spali od większego - poczytaj o polecanych tu kotłach i gdy wybierzesz wśród tych 3 [RBR Ekouniwersal 11 kW, Skam-P Premium 12 kW, Ogniwo Eko Plus 10 kW] to na pewno wybierzesz dobrze.

 

Jeszcze jedno pytanie: ile rocznie spalałaś dotąd węgla i jakiego oraz koksu oraz jakiej mocy kocioł masz obecnie ?

Te informacje pomogą potwierdzić czy dobrze określiłem potrzebną moc kotła [nie zdziw się tylko, bo ten z podajnikiem powinien mieć moc mniejszą od tradycyjnego].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Czp01.

,,,, Jak to się sprawdzi w sezonie grzewczym?

Tak naprawdę trzeba poczekać jednak testy wyglądają bardzo dobrze.

 

Moim zdaniem, na pewno się sprawdzi.

 

Taki sposób sterowania w przybliżonym zakresie jest, namiastką sterowania procesem spalania w sposób ciągły.

 

Coś nieco wiem na ten temat, bo sam w podobny sposób steruje kotłem.

Tylko, że ten mój "sterownik" to zlepek wiedzy zaczerpnięty z internetu, plus raczej marna wiedza informatyka, szczypta doświadczeń automatyka i mało-profesjonalny bałagan elektryka. Po prostu jest to, (wstyd mi się przyznać) manufaktura.

 

Aby nie być gołosłownym, zamieszczam link do mego posta, gdzie kiedyś napomknąłem o moim prymitywnym sterowaniu.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kotłem-nieco-inaczej&p=5171890&viewfull=1#post5171890

 

Może dodam, że ja nieco inaczej interpretuje ten mój sposób sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Czp01.

Będzie do wyboru 8,12,16,20,25kW.Wybierasz jeden lub dwa zakresy mocy i w tych zakresach kocioł będzie pracował.

Wybierając 8 i 16kW aby osiągnąć cel kocioł będzie pracował na 16kW po jego osiągnięciu zejdzie na 8kW.

Dla każdego zakresu mocy ustawiamy tylko siłę nadmuchu wentylatora,reszta jest w algorytmie.

Jak to się sprawdzi w sezonie grzewczym?

Tak naprawdę trzeba poczekać jednak testy wyglądają bardzo dobrze.

 

Po co ustawiać tyle parametrów? Nie wystarczy nastawa temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...