Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

SAMA już nie jesteś sama :)

 

Spalanie miałaś takie jak ja na 150m2 bez ocieplenia styropianem tzn. dużo spalałaś. Być może Twój piec był kiepski.

Ze sterownikiem eCoal i piecem Ogniwo 15kw w tym roku przez 6miesięcy spaliłem 3200kg eko, koszt ok. 2400.

Pompa ciepła i odwierty są zbyt drogie a gwarancja tylko dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sebsa

darase jest nim od zawsze

jest z tego kociołka zadowolony i go chwali a że przy okazji firmie robi dobrze to juz inna historia.

rowniez czy robi to jako zadowolony użytkownik czy jako rzecznik, naganiacz, marketingowiec ??????

o to musisz jego spytać.

dla mnie istotne jest tylko ze nie wciska badziewia jako czagos co warto polecić tylko produkt ktory użytkuje i może o nim wyrazić opinie opartą o własne doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebsa

darase jest nim od zawsze

jest z tego kociołka zadowolony i go chwali a że przy okazji firmie robi dobrze to juz inna historia.

rowniez czy robi to jako zadowolony użytkownik czy jako rzecznik, naganiacz, marketingowiec ??????

o to musisz jego spytać.

dla mnie istotne jest tylko ze nie wciska badziewia jako czagos co warto polecić tylko produkt ktory użytkuje i może o nim wyrazić opinie opartą o własne doświadczenia

Timon ja wiem:). Jestem z kolegą w kontakcie. Czasem lubimy pożartować jeden z drugiego. Tylko na ten sok pomidorowy coś nie chce wpaść...;)

PS a jak tam nakładka na Brucera Twojego autorstwa gotowa do testów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem nakładki tylko zrobiłem na koronie takie magiczne "cóś" mocowane na śruby zeby w razie niewypału mozna to było łatwo zdemontować. czekaja to ustrojstwo jeszcze testy "na sucho"

muszę załozyć koronę i przepuścić troche groszku przez kociołek żeby sprawdzić czy się nie zacina nigdzie i czy nie bedzie jej podnosić do gory. przyznaję że posiłkowałem sie pomysłami niektórych kolegów- zapewne Ci których mam na myśli zauważą jak juz wstawię fotki na swój watek o Brucerze- w temacie sposobu zabezpieczenia korony przed unoszeniem.

całość w zamyśle ma zmniejszyc wielkość paleniska z rozmiaru 19X11cm do rozmiaru 14X11cm czyli około 25%. do tego zaślepienie otworów nadmuchowych.

po niedzieli powinno mi się udać wrzucić wszystko na wątek. z odpaleniem całości jednak bedę czekał do rozpoczęcia sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie jaki piec na ekogroszek do takiego domu:

-ściany pustak solbet 24 + 15cm docieplenia styropian

-powierzchnia użytkowa 120m2 dom parterowy

-ogrzewanie podłogowe 40m2

-c.w 150l

według projektanta moc pieca 28 kw...

 

co myslicie o kotłach

-defro duo

-rokoczy multimax

 

pozdrawiam i proszę o poradę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER pisał o powietrznej a one mają 5 lat gwarancji ;)

Co jak co ale dla domu pozostawionej samej nie radziłbym pompy powietrznej z uwagi na duże zużycie węgla.

Tam musiała by być pompa dużej mocy ok.16kW a one są drogie,taniej wyjdzie gruntowa z DZ poziomym własnej roboty,chociaż jestem przeciwnikiem gruntowych ;)

Jeśli ma być paliwo stałe to poważnie rozważyłbym pellet...

 

Zwróć uwagę na to CO zużywało ten węgiel - przecież piec zasypowy ma kiepską sprawność i dobry kocioł na ekogroszek [jakie tu polecamy] na pewno spali sporo mniej węgla - poczytaj trochę poniższy wątek - dowiedz się jakie VER wychodzą w praktyce to będziesz wiedział więcej:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page56

 

Pellet jest drogi i zajmuje dużo miejsca [wynika to z małej kaloryczności], trzeba się go więcej nanosić, odpowiedni [dobrze zabezpieczony] kocioł na niego też jest drogi, więc jeśli forumowiczka chce kocioł to na ekogroszek będzie z pewnością lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piec zasypowy ma kiepską sprawność i dobry kocioł na ekogroszek na pewno spali sporo mniej

 

Ale czy będzie taniej?

Kocioł zasypowy łyka wszystko "śmieciuch" kupisz tańsze paliwo możesz spalić więcej .

 

Kocioł na ekogroszek ma "wysokie podniebienie " trzeba kupować droższy opał .

W grę wchodzi tylko większa wygoda obsługi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt takiej instalacji ...

a kasa wyliczona i nie da rady wiec zostaje groszek;)

 

Co do kotłów to poradzę Ci tylko abyś nie kupował takiego jak mój czyli żeliwniaka bo moc stanowczo za duża i straty kominowe b. wielkie. Tak więc z tych kotłów na ekogroszek co zostają w Twoim kręgu zainteresowań o mocy 10 kw czy 12 kw ( mniejszych nie ma) to zostaje Ci ze 3 marki to już sam na nie trafisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kotłów to poradzę Ci tylko abyś nie kupował takiego jak mój czyli żeliwniaka bo moc stanowczo za duża i straty kominowe b. wielkie. Tak więc z tych kotłów na ekogroszek co zostają w Twoim kręgu zainteresowań o mocy 10 kw czy 12 kw ( mniejszych nie ma) to zostaje Ci ze 3 marki to już sam na nie trafisz. :)

 

ok a kotły z dwoma paleniskami?? np defro duo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo liczyłeś ;)

Podam mój koszt nie ekogroszka w podobnym domu 118m2 z tym,że z niższym zapotrzebowaniem na moc bo 3-3,5kW.

Powietrzna pompa ciepła 8kW z zasobnikiem cwu 300l 16,5tys.zł,od tego odejmuję koszt komina z którego zrezygnowałem 4tys.zl=12,5tys.zł i tyle kosztuje mnie bezobsługowy i tani(tańszy niż ekogroch jeśli chodzi o kWh) system grzewczy :)

Upierdliwy ekogroszek będziesz miał taniej ?

Nie sądzę :)

 

P.S

W odwodzie zamiast ekogrochu i PPC zostaje instalacja prądowa za 4 tys.zł a oszczędzone 10tys.zł mamy na gratisowe rachunki przez X lat :D

 

widze ze domy mamy troche choc z nazwy podobne;P

ja tez buduje Mile tylko troszkę mniejsza wersja A

a masz namiary na jakas firme co nie zdziera z inwestora na dorobku??

woj podkarpackie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro duo - to najmniejszy to 15 kw czyli za duży. Nie miałem takiego kotła to nie mogę się wypowiedzieć. Wybrałbym kocioł z palnikiem II generacji np. małą ekoenergię bo spali trochę trudniejsze paliwa w tym lepszy miał. No i jakiś dobry sterownik - hmm ja wybrałbym bruliego bo ma pełny dostęp przez internet i dlatego bo taki aktualnie mam i mi się najlepiej sprawdza z paru poprzednich jakie miałem w tym eCoala -ale to moje zupełnie subiektywne odczucie. Te małe kotły 10 - 12 kw mają też jakieś małe awaryjne paleniska to musiałbyś się rozejrzeć w tym kierunku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro duo - to najmniejszy to 15 kw czyli za duży. Nie miałem takiego kotła to nie mogę się wypowiedzieć. Wybrałbym kocioł z palnikiem II generacji np. małą ekoenergię bo spali trochę trudniejsze paliwa w tym lepszy miał. No i jakiś dobry sterownik - hmm ja wybrałbym bruliego bo ma pełny dostęp przez internet i dlatego bo taki aktualnie mam i mi się najlepiej sprawdza z paru poprzednich jakie miałem w tym eCoala -ale to moje zupełnie subiektywne odczucie. Te małe kotły 10 - 12 kw mają też jakieś małe awaryjne paleniska to musiałbyś się rozejrzeć w tym kierunku :)

 

 

hmm znalezlem tylko 15 kw

http://www.ekoenergia.eu/?cennik,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Milowicza ;)

Jeśli Mila A z Horyzontu to mamy te same domy :)

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/mila/0/215

Jeśli tak,to ciekawy jestem rozwiązań i zdjęć bo ciężko znaleść coś konkretnego oprócz mojej Mili :)

 

Namiary mojego instalatora przesyłam na PW,jak widać po mojej cenie nie zdziera z "biednych" inwestorów ;)

Ja się także do nich zaliczam ;)

 

dokladnie to samo ale w opisie masz Mila IV????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila IV to poprzednia wersja MIli Horyzontu w momencie jak kupowałem projekt i wstawiałem dziennik,była Mila I,Mila II ,MIla III i Mila IV :)

Mila IV to wersja z 30st.C dachem bo w standarcie była z 22st :)

Zresztą w moim dzienniku masz wszystko na temat Mili i jej budowy i zmian jakie dokonałem.

Szkoda,że dopiero teraz się ujawniasz bo w wakacje byłem nad Soliną i mógłbym wpaść do Milowicza :)

 

 

spoko;)

mialem troche problemow z papierami i dopiero teraz mam pozwolenie

co do zmian w projekcie to mamy chyba prawie to samo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...