Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W temacie małych kotłów to ostatnio w OBI widziałem malutki kocioł z podajnikiem firmy STALMIR o mocy 10 kw. Sprzedawca nic o tym kociołku nie wiedział bo to nowy nabytek. Na stronie producenta nie widać jednak takiego małego kotła. Następnym razem z ciekawości muszę się kociołkowi bardziej przyjrzeć i zobaczyć jakie to nowości ma on w sobie ukryte. :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś słabo liczyłeś ;)

Podam mój koszt nie ekogroszka w podobnym domu 118m2 z tym,że z niższym zapotrzebowaniem na moc bo 3-3,5kW.

Powietrzna pompa ciepła 8kW z zasobnikiem cwu 300l 16,5tys.zł,od tego odejmuję koszt komina z którego zrezygnowałem 4tys.zl=12,5tys.zł i tyle kosztuje mnie bezobsługowy i tani(tańszy niż ekogroch jeśli chodzi o kWh) system grzewczy :)

Upierdliwy ekogroszek będziesz miał taniej ?

Nie sądzę :)

 

P.S

W odwodzie zamiast ekogrochu i PPC zostaje instalacja prądowa za 4 tys.zł a oszczędzone 10tys.zł mamy na gratisowe rachunki przez X lat :D

 

Dodaj jeszcze koszt instalacji podłogowej. Zapomniałeś o niej.

W życiu nie wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a kotły z dwoma paleniskami?? np defro duo?

 

defro duo to tak naprawdę kocioł na ekogroszek z dodatkowym rusztem wodnym. możesz na nim spalić w razie nagłej potrzeby kilka kawałków drewna ale nie liczyłbym na jakieś zadowalające efekty takiego palenia- o tym też na tym wątku dużo zostało napisane.

w tej chwili większość kotłów jest oferowanych z takim bądź innym rodzajem rusztu awaryjnego czy to w postaci rusztu wodnego czy ruszto-deflektora lub sztabkowego lub dzielonego rusztu żeliwnego.

słabo szukałeś skoro znalazłeś tylko kotły o mocy 15KW. na tym wątku było już wymieniane ze 30 razy i to tylko na ostatnich 100stronach ale co mi tam napiszę po raz 31-y

RBR Ekouniwersal 11KW

Ogniwo Eko Plus 10KW

Skam-Premium 12KW

 

jak chcesz po taniości to masz kociołek który wymieniał kolega z OBI bądź z Castoramy nową wersję kotła który ja mam Termo-Eco o mocy 12KW

 

chociaż tutaj byłbym ostrożny zwłaszcza że masz zapotrzebowanie dużo niższe a kociołki wymienione w pierwszej grupie mają lepsze sterowania zwłaszcza jeśli nie jesteś wprawnym "palaczem"

masz taki ładny opis w awatarze- a w tym rzypadku naprawdę nie trzeba daleko szukać.

możesz oczywiście wybrać inne źródło ogrzewania ale to już nie tamat tego wątku.

 

życzę dobrego wyboru

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w temacie podawania mocy źródła ciepła przez projektantów to post kolegi P_79 tylko potwierdził moją opinię o tym jak to lubią ludziom utrudniać życie. zresztą nie tylko projektanci.

Poniżej cytat ze strony producenta kotłów na paliwa stałe o sposobie doboru mocy kotła do powierzchni :bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash:

 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Zarejestrowałem się gdyż potrzebuję porady. Dwa dni temu popsuł mi się piec KZ-5 stary 25letni żeliwny piec. Teraz zastanawiam się czy zamiast inwestować w naprawę nie lepiej kupić nowy piec na eko-groszek? Dom ma 400m2 (zabudowa szeregowa), na sezon schodziło około 6 ton koksu. Czy przy takim metrażu piec na eko-groszek będzie dobrym rozwiązaniem, czy zmiana na taki będzie opłacalna? Oczywiście zależy mi na zmniejszeniu kosztów ogrzewania. Co byście mogli polecić? Dwóch znajomych polecali mi kotły jeden marki Dominator drugi Gregor. Znalazłem na stronie kotłów Domino opis kotła o mocy nominalnej 62kW dostosowany do domów o powierzchni 400-500m2, opisują tam że spalanie przy mocy nominalnej wynosi 10kg na godzinę. Jak to się ma do normalnych realiów bo raczej taki piec nie chodzi cały czas na maksymalnych obrotach?

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez misiekste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem(na próbę) i zasypałem piec nowym ( na naszym rynku)węglem.Jest to firma SKŁADY WĘGLA .Węgiel z Holdingu Katowickiego o parametrach;

28,5MJ,popiół <6%,siarka<0,5%,granulacja 5-25mm .Czy ktoś już palił tym węglem?

Pytam,bo chcę go kupić,ale teraz,przy takiej temp. ,nie mogę go dobrze przetestować.Cena 779zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timon120777: z Brucerem

 

wsadzili Brucera do kotła o mocy 12KW???:bash::bash::bash::bash::bash:

 

nie jest to zbyt dobre rozwiązanie moim zdaniem ale może ja się nie znam???

 

w moim wątku zamieściłem wypociny na temat przeróbki mojego Brucera

chetnych zapraszam do lektury i komentowania

wszelkie porady mile widziane, zwłaszcza że jeszcze przed sezonem i można nanieść poprawki jakieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy będzie taniej?

Kocioł zasypowy łyka wszystko "śmieciuch" kupisz tańsze paliwo możesz spalić więcej .

 

Kocioł na ekogroszek ma "wysokie podniebienie " trzeba kupować droższy opał .

W grę wchodzi tylko większa wygoda obsługi .

 

W tym przypadku chodzi właśnie o wygodę obsługi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem(na próbę) i zasypałem piec nowym ( na naszym rynku)węglem.Jest to firma SKŁADY WĘGLA .Węgiel z Holdingu Katowickiego o parametrach;

28,5MJ,popiół <6%,siarka<0,5%,granulacja 5-25mm .Czy ktoś już palił tym węglem?

Pytam,bo chcę go kupić,ale teraz,przy takiej temp. ,nie mogę go dobrze przetestować.Cena 779zł/t

 

Podaj link do nich ok ?

 

Jaka ma spiekalność ?

Wg parametrów które podałeś może chodzić o Pieklorza bytomskiego ... a tak w ogóle zapraszam do wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o niej :)

Do systemu grzewczego na ekogroszek też potrzebna jest podłogówka lub grzejniki,no chyba,że się mylę i kocioł ogrzewa nam dom swoją obudową ;)

 

Podane koszty są jedynie kosztami systemu grzewczego jaki kupiłem bez odbiorników

Kocioł kupiłem z 7700zł, komin stawiałem do kominka czyli może być też do kotła, fi 200mm -2600zł (11m). Razem daje 10300zł. Czyli tyle u mnie system grzewczy kosztował? Za te pieniądze kupiłbym jakąś pompę która ogrzała by mi moje 320m2? Wątpię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o rade mam domek 280m przedwojenny, ocieplony styropianem 10cm, nowa instalacjaw miedzi kotlownia zew, bojler 140li :rolleyes:) no i problem bo teraz mialem stalopalny na ukladzie zamknietym, a chce taki na 25kw ktory by rownierz dzialal na ukl zamknietym i zebym nie stracił gwarancji!!!!!!! sa takie kociołki???

prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kotła o mocy 10-12 kW. Upatrzyłem sobie Defro komfort eko (nowa linia). Na forach polecany jest jeden z trzech o tak małych mocach: RBR, Skam-p, Ogniwo eko, czasem pojawia się Haitztechnik. W związku z tym prosiłbym o wyjaśnienie czym pozostałe kotły przewyższają wspomniane Defro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kotła o mocy 10-12 kW. Upatrzyłem sobie Defro komfort eko (nowa linia). Na forach polecany jest jeden z trzech o tak małych mocach: RBR, Skam-p, Ogniwo eko, czasem pojawia się Haitztechnik. W związku z tym prosiłbym o wyjaśnienie czym pozostałe kotły przewyższają wspomniane Defro.

Sterownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kotła o mocy 10-12 kW. Upatrzyłem sobie Defro komfort eko (nowa linia). Na forach polecany jest jeden z trzech o tak małych mocach: RBR, Skam-p, Ogniwo eko, czasem pojawia się Haitztechnik. W związku z tym prosiłbym o wyjaśnienie czym pozostałe kotły przewyższają wspomniane Defro.

 

Generalnie tym że sa brzydsze :D Defro robi ŁADNE duże kotły, a tak na serio to palnikiem i sterowniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o rade mam domek 280m przedwojenny, ocieplony styropianem 10cm, nowa instalacjaw miedzi kotlownia zew, bojler 140li :rolleyes:) no i problem bo teraz mialem stalopalny na ukladzie zamknietym, a chce taki na 25kw ktory by rownierz dzialal na ukl zamknietym i zebym nie stracił gwarancji!!!!!!! sa takie kociołki???

prosze o rade

 

pewnie że są ( nawet taki kupiłem niedawno :D ) poszukaj na forum ,poczytaj również o zaworze DBV-1 a marki?? popytaj się sprzedawców,oni wiedzą co sprzedać,hehe a jak sprzedadzą bubla to mają przechlapane na forum :) czyli, jak sprzedadzą komuś badziewny kociołek to muszą się liczyć z reakcją... każdy kij ma 2 końce

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...