Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuje kotła o mocy 10-12 kW. Upatrzyłem sobie Defro komfort eko (nowa linia). Na forach polecany jest jeden z trzech o tak małych mocach: RBR, Skam-p, Ogniwo eko, czasem pojawia się Haitztechnik. W związku z tym prosiłbym o wyjaśnienie czym pozostałe kotły przewyższają wspomniane Defro.

 

defro robi przyzwoite kociołki z przyzwoitym sterowaniem ale dla sób ktore o paleniu trochę wiedzą. jeśli wiesz co w kotle piszczy mozesz zaryzykować. niestety palnik w tym kotle jest dedykowany do węgli dobrej jakości a o nie coraz trudniej. Kotły z góry rankingu mają palniki bardziej uniwersalne na których można spalać i współspalać rózne paliwa o róznej jakości.

 

Jeśli zatem wiesz jak palić i będziesz miał dostęp do dobrego ekogroszku to bierz defro. Jak lubisz nowinki to firma zacieśnia wspólpracę z producentem sterowników i wprowadziła do oferty kontrolę przez internet ale o to musisz pytac lokalnego sprzedawcę. dostępne tylko z jednym ze sterowników.

 

Jeśli chcesz więcej swobody w wyborze paliwa i mniej zabawy z ustawianiem to wybieraj spośród 3 wymienionych wielokrotnie konstrukcji

otrzymasz dobry kocioł z dobrym palnikiem i dobrym sterowaniem

udanego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj kupiłem(na próbę) i zasypałem piec nowym ( na naszym rynku)węglem.Jest to firma SKŁADY WĘGLA .Węgiel z Holdingu Katowickiego o parametrach;

28,5MJ,popiół <6%,siarka<0,5%,granulacja 5-25mm .Czy ktoś już palił tym węglem?

Pytam,bo chcę go kupić,ale teraz,przy takiej temp. ,nie mogę go dobrze przetestować.Cena 779zł/t

Od 4 dni palę tym węglem. Jest jak do tej pory najbardziej kaloryczny jaki miałem - a widzę to po parametrach pieca . Na poprzednim groszku z importu przy czasie podawania 5s kopczyk był zapadnięty a przy tym widać na zdjęciach - mocno wypiętrzony. Piec jest w trybie lato - czyli grzeje tylko CWU. Widać spiek ale kruszy się jak w niego stuknąć. Pewnie gdybym pokombinował z nadmuchem to może i spieków by nie było. Czy warto? Warto zwłaszcza że jest o 220 zł taniej niż na innych składach. Pytałem się na składzie dotychczasowym czy obniżą bo konkurencja - nie - no to niech się dalej opalają - a Ci u mnie zamówienia mają już na 1 tydzień do przodu - nie idzie się dopchać. Strona do nich : http://www.skladywegla.pl/

P1000893 [800x600].jpgP1000896 [800x600].jpgP1000898 [800x600].jpgP1000897 [800x600].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni palę tym węglem. Jest jak do tej pory najbardziej kaloryczny jaki miałem - a widzę to po parametrach pieca . Na poprzednim groszku z importu przy czasie podawania 5s kopczyk był zapadnięty a przy tym widać na zdjęciach - mocno wypiętrzony. Piec jest w trybie lato - czyli grzeje tylko CWU. Widać spiek ale kruszy się jak w niego stuknąć. Pewnie gdybym pokombinował z nadmuchem to może i spieków by nie było. Czy warto? Warto zwłaszcza że jest o 220 zł taniej niż na innych składach. Pytałem się na składzie dotychczasowym czy obniżą bo konkurencja - nie - no to niech się dalej opalają - a Ci u mnie zamówienia mają już na 1 tydzień do przodu - nie idzie się dopchać. Strona do nich : http://www.skladywegla.pl/

 

W Lleroy/merlin sprzedają dośc tanio 650 zł/T

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/paliwo-do-kotlow-ekogroszek-barter,p178863,l1019.html

przeczytajcie opinie zanim zdecydujecie się .

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/opinie-paliwo-do-kotlow-ekogroszek-barter,p178863,l1019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj ciepłomierz - koszt materiałów [półśrubunek, redukcje, nypel] i ciepłomierza ok. 100 zł - link do aukcji:

Polecam innym do kontroli swoich kotłów i węgla.

 

No Panowie jest przełom w ogrzewnictwie .

http://cbs.grundfos.com/GPL_Poland/grundfoscrew/gosubpage.html

http://cbs.grundfos.com/export/sites/dk.grundfos.cbs/GPL_Poland/grundfoscrew/images/magna.png

MAGNA3 jest najbardziej efektywną energetycznie dużą pompą obiegową. Oprócz funkcji AUTOADAPT pompa MAGNA3 jest wyposażona w dwa nowe tryby sterowania: FLOWADAPT i FLOWLIMIT, dzięki którym zawory równoważące są w większości przypadków zbędne. MAGNA3 ma wbudowany licznik energii cieplnej. Pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami pracy pompy zapewnia innowacyjny bezprzewodowy interfejs z programem sterujący

 

Tylko ciekawe kiedy wejdzie w mniejsze pompki licznik energii cieplnej i ile będzie kosztować ??

Na razie najmniejsza to MAGNA3: 32-120

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdybym pokombinował z nadmuchem to może i spieków by nie było. Czy warto? Warto zwłaszcza że jest o 220 zł taniej niż na innych składach. Pytałem się na składzie dotychczasowym czy obniżą bo konkurencja - nie - no to niech się dalej opalają - a Ci u mnie zamówienia mają już na 1 tydzień do przodu - nie idzie się dopchać. Strona do nich : http://www.skladywegla.pl/

 

Spieki i popiół wyglądają jak po Pieklorzu bytomskim.

 

Skróć podawanie do 3 s, dopasuj przerwę i nadmuch odpowiednio mały, żeby nie spiekało.

 

Po ile ten workowany ekogroszek mają ?

 

Szkoda, że nie ma składu w okolicy Wrocławia bo wziąłbym worek na próbę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelo to że się palenisko zapada nie świadczy o małej kaloryczności, zobaczysz ile będziesz mieć popiołu z tego ekogroszku i ile go spalisz, w tym sezonie kupiłem 2t ekoretu, zobaczymy i zobaczymy jaka będzie zima. :)

 

Ekoret dobry groszek.

Na takim zawsze zlecamy badania. Teoretycznie ma 26tys. kalorii a po badaniu paliwa w labo zawsze wychodziło powyżej 27, mogę poszukać wyników, jeżeli Cię te kaloryczności interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku znowu będzie mały przewrót na rynku.

 

Jestem właśnie po spotkaniu z Tatarkiem. Przełom października/listopada mają wypuścić coś nowego do podajnika RT-16.

Nie o tym jednak chciałem....

 

Z rozmowy wynikło coś ciekawszego:

 

Szykują nowe zmiany ze względu na wchodzące nowe typy dmuchaw z silnikami komutowanymi elektronicznie.

Szlaki przeciera MplusM

Z MplusM WPA EC120 ma pobór mocy 24W i max wydatek powietrza 200m3/h

 

Całkiem zatem możliwe,że gdzieś od listopada cała zabawa z doborem charakterystyki dmuchaw może się zacząc od nowa.

Na lepszej pozycji stoją sterowania marki Prond, gdzie w serwisowym menu idzie dobrać charakterystykę. podobnie jak w ostatnich cobrach, pumach, skorpionach.

Przy reszcie zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelo to że się palenisko zapada nie świadczy o małej kaloryczności, zobaczysz ile będziesz mieć popiołu z tego ekogroszku i ile go spalisz, w tym sezonie kupiłem 2t ekoretu, zobaczymy i zobaczymy jaka będzie zima. :)

Na tych samych nastawach a przy innym węglu - inny wygląd paleńska - to musi być przez kaloryczność - przecież inne parametry oprócz węgla się nie zmieniły - chyba że sterownik RT09 PID dodał swoją inteligencję - z naciskiem na PID ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack65

ja lubię kotły pomarańczowe- jeden z kolegów również.

nie zadawaj takich pytań. to ma być Twoja decyzja. jest uzależniona od bardzo wielu czynników o których się słowem nie zająknąłeś a prosisz aby inni zdecydowali za Ciebie???

Musisz odpowiedzieć sobie na pytania czy palenisko klepsydrowe będzie lepsze czy wolisz raczej Burnera???

czy chcesz mieć możliwość "grzebania" w ustawieniach czy chcesz aby sterowanie samo zrobiło za Ciebie wszystko???

i tak dalej i tak dalej itd.......

No i jeszcze pytanie na jaką powierzchnię i jakiego budynku te 25KW???

równie dobrze móglbyś oczekiwać że Ci kobietę wybierzemy dajac wybór między brunetkami i blondynkami- sporo i jednych i drugich ale która z nich będzie dla Ciebie właściwa???

Sam sobie odpowiedz na pytanie który kocioł wstawisz do swojej kotłowni.

o każdym z tych kotłów było gdzieś coś napisane. musisz zdecydować która konstrukcja bardziej zaspokaja twoje preferencje

 

stawiając tak pytanie równie dobrze możesz rzucić monetą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom ok 300m2 poniemiecki, ocieplony styropianem 10 cm nowa instalacja co moj ostatni kociolek stalopalny pracowal w ukl zamknietym i ten tez chce tak zainstalowac , kotlownia w odzielnym budynku, raczej nie jestem fanem grzebania przy ustawieniach i bede palil eko bez specjalnych udziwnien tzn mieszanek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nadal nie wszystko.

kotły mają rózne konstrukcje wymiennika - inaczej się je czyści, mają inne wyjście spalin, inaczej montowany zasobnik.

musisz wziąć pod uwagę usytuowanie i wielkość kotłowni. czy kocioł z czopuchem do góry i zasobnikiem z tyłu wejdzie spokojnie i nie będzie kłopotów przy załadunku opału

czy kocioł z zasobnikiem z boku wejdzie i pozostanie odpowiednia ilość miejsca na jego obsługę???

jeśli widziałeś te kotły na żywo to łatwiej Ci będzie je sobie w kotłowni wyobrazić.

Jeśli nie- pomierz kotłownię i sprawdź wymiary kotłów.

Potem sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...