Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie,jak będzie "działał" kocioł na ekogroszek o mocy 10kW w domu wysoce energooszczędnym o zapotrzebowaniu na moc cieplną 2-3kW ?

Jest sens takowego zestawienia ?

 

Tu już z kotłem na ekogroch bym się nie pchał ,raczej kocioł na pellet z zapalarką i bufor .

Kocioł uruchamiał by się (rozpalał) raz na 2-3 dni automatycznie i pochodził jaki czas .Wywalanie popiołu raz w miesiącu może dwa.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Tu już z kotłem na ekogroch bym się nie pchał ,raczej kocioł na pellet z zapalarką i bufor .

Kocioł uruchamiał by się (rozpalał) raz na 2-3 dni automatycznie i pochodził jaki czas .Wywalanie popiołu raz w miesiącu może dwa.

 

Ja to wiem,ale ten ktoś kto bedzie miał taki dom dostał ofertę na kociołek ekogroszkowy i chciałbym mu wykazać jakie to za sobą niesie konsekwencje.

Wg mnie sprawność takiego zestawu będzie bardzo niska ponieważ kocioł nigdy nie będzie pracował na pełnej mocy przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem,ale ten ktoś kto bedzie miał taki dom dostał ofertę na kociołek ekogroszkowy i chciałbym mu wykazać jakie to za sobą niesie konsekwencje.

Wg mnie sprawność takiego zestawu będzie bardzo niska ponieważ kocioł nigdy nie będzie pracował na pełnej mocy przez dłuższy czas.

 

Na pewno będzie taniej od grzania prądem, pompą ciepła i tak dalej.

Jeśli ktoś cierpi z powodu niskiej sprawności, ma alternatywę, ale

musi za to zapłacić dużo więcej.

 

No cóż, zasady kosztują :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na pewno będzie taniej od grzania prądem, pompą ciepła i tak dalej.

Jeśli ktoś cierpi z powodu niskiej sprawności, ma alternatywę, ale

musi za to zapłacić dużo więcej.

 

No cóż, zasady kosztują :-)

Na pewno będzie drożej niż grzanie prądem czy pompą ciepła ale nie zamierzam się wdawać w szczegóły.

Ty tego i tak nie zrozumiesz i nie będziesz umiał policzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś rozwiązania grzałka + taryfa W + zegar sterujący do grzałki - wychodzi w sezonie teoretycznie więcej od węgla ( od razu zastrzegam nie liczyłem więc nie mam danych ) ale nie trzeba pieca czyścić .

 

Nieopłacalne rozwiązanie...... miałem - zrezygnowałem. Mam solary i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. To mój debiut i zapytanie. Jestem w fazie wyboru kotła na eko. Dom 110m2 ściana: bal 160 + 200 wełna + bal 50 łącznie z przerwani stelażem, foliami grubość 450 ogrzewanie mieszane grzejniki + podłogowe, interesuje mnie kocioł z podajnikiem o małych gabarytach (projekt domu przewidywał kotłownię na gaz ), przewidziany do pracy w układzie zamkniętym z zabezpieczeniami przed przegrzaniem itp. skłaniam się do DEFRO AKM UNI 15kW lub Futura ECO mini. Pozdrawiam :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam serdecznie. To mój debiut i zapytanie. Jestem w fazie wyboru kotła na eko. Dom 110m2 ściana: bal 160 + 200 wełna + bal 50 łącznie z przerwani stelażem, foliami grubość 450 ogrzewanie mieszane grzejniki + podłogowe, interesuje mnie kocioł z podajnikiem o małych gabarytach (projekt domu przewidywał kotłownię na gaz ), przewidziany do pracy w układzie zamkniętym z zabezpieczeniami przed przegrzaniem itp. skłaniam się do DEFRO AKM UNI 15kW lub Futura ECO mini. Pozdrawiam :rolleyes:

Zrób sobie najpierw OZC czyli audyt energetyczny domu,który pokaże jaką moc grzewczą potrzebujesz do ogrzania domu.Wstępnie widzę ją na poziomie 2-3kW także kocioł 15kW uważam za przegięcie i to ostre :)

Koledzy doradzą Ci kociołek na taką moc potrzebną,który będzie pracował ekonomicznie z dużą wydajnością coby na tonę wsadzonego węgla pół tony nie wyleciało kominem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. To mój debiut i zapytanie. Jestem w fazie wyboru kotła na eko. Dom 110m2 ściana: bal 160 + 200 wełna + bal 50 łącznie z przerwani stelażem, foliami grubość 450 ogrzewanie mieszane grzejniki + podłogowe, interesuje mnie kocioł z podajnikiem o małych gabarytach (projekt domu przewidywał kotłownię na gaz ), przewidziany do pracy w układzie zamkniętym z zabezpieczeniami przed przegrzaniem itp. skłaniam się do DEFRO AKM UNI 15kW lub Futura ECO mini. Pozdrawiam :rolleyes:

 

Jeśli chcesz grzać eko-groszkiem - to bierz najmniejszy kocioł automatyczny jaki występuje na rynku, niezależnie od marki.

Wymienione przez Ciebie kotły nie należą do najmniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. To mój debiut i zapytanie. Jestem w fazie wyboru kotła na eko. Dom 110m2 ściana: bal 160 + 200 wełna + bal 50 łącznie z przerwani stelażem, foliami grubość 450 ogrzewanie mieszane grzejniki + podłogowe, interesuje mnie kocioł z podajnikiem o małych gabarytach (projekt domu przewidywał kotłownię na gaz ), przewidziany do pracy w układzie zamkniętym z zabezpieczeniami przed przegrzaniem itp. skłaniam się do DEFRO AKM UNI 15kW lub Futura ECO mini. Pozdrawiam :rolleyes:

 

Tak jak powyżej - gazem na pewno miałbyś bezobsługowo i czysto ( i z głowy) - jeżeli koniecznie na ekogroszek to najmniejszy kocioł czyli 10 do 12 kw ( mniejszych nie ma) - parę stron wcześniej w tym wątku wszystkie 10-tki i 12-ki były wymieniane. No i musisz mieć kotłownię i miejsce aby gdzieś schować ze 2 tony ekogroszku - bo ekogroszek do palenia musi być suchy - i musisz mieć świadomość, że trochę w tej kotłowni zawsze Ci się nakurzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na kociołku z boku na taliczce znamionowej w rubryce moc jest napisane : 8-15kW. O co kaman? Czyzby piec pracował w takich zakresach mocy??

W sumie to pytanie z czystej ciekawosci, bo kocioł jako taki sprawuje sie bez zarzutów. Hula juz 10-ty miesiąc non stop (teraz oczywiscie only do grzania CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z gazu nie rezygnuję, rura będzie za jakieś 10 lat :(. Bidna gmina i mało domków). Wielu producentów podaje np. 15 kW (ale tylko podaje).

Ile Twój dom zużyje kWh rocznie ? Jeśli nie wiesz to zleć dokładne wyliczenie jak sam nie potrafisz tego zrobić.

Wtedy wybieraj,porównuj,licz i myśl :)

Bo teraz to jedynie magia i wybieranie na pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Twój dom zużyje kWh rocznie ? Jeśli nie wiesz to zleć dokładne wyliczenie jak sam nie potrafisz tego zrobić.

Wtedy wybieraj,porównuj,licz i myśl :)

Bo teraz to jedynie magia i wybieranie na pałę.

Jeżeli z pionowym czopuchem (wyjście do góry) to polecam RBR EKOUNIWERSAL 11kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...