Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za podpowiedzi, problem stanowią gabaryty tych kotłów, mało konstrukcji jest np . w układzie tandem gdzie zasobnik jest za piecem lub o zwartej budowie, w innej konfiguracji nie będę miał miejsca na serwis czy swobodny dostęp. A dla byle problemu demontować piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, problem stanowią gabaryty tych kotłów, mało konstrukcji jest np . w układzie tandem gdzie zasobnik jest za piecem lub o zwartej budowie, w innej konfiguracji nie będę miał miejsca na serwis czy swobodny dostęp. A dla byle problemu demontować piec.

 

obudziłeś się odrobinę z ręką w nocniku i teraz masz kłopot???

będzie to wbrew moim przekonaniom o zasadności wyboru peletu jako paliwa ale skoro masz malutką kotłownię i kłopot z miejscem kup kociołek na pelet z silosem zamiast standardowego zespolonego zasobnika. koszt zakupu i koszty eksploatacyjne bedą większe ale upchniesz to w kotlowni w wybrany przez Ciebie sposób.

1.jpg kocioł przekrój.jpg

 

 

albo poszukaj dobrze z miarką w ręku i może coś tam jednak na eko wepchniesz.

jeden z kolegów ma w swojej stopce taki fajny tekst

 

jak chcesz znajdziesz sposób

jak nie chcesz znajdziesz powód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie wybiera projektu domu z uwagi na kotłownię ;) Większość domków obecnie projektowanych ma ten mankament. Z podpiwniczenia zrezygnowałem - wysoki poziom wody gruntowej i teraz mam problem. Co ciekawe w projekcie (gotowcu) mam piec 25 kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco

pisałem już o tym wielokrotnie że w projektach sa takie moce urządzeń grzewczych że można tym małe osiedle ogarnąć a nie tylko 1 chałupkę

skoro już masz ten problem że kotłownia mała to musisz szukając brać pod uwagę rozmiar.

Jak widzisz mozna.

Jak nie chcesz peletu to Zębiec ma malutki kociołek ale niestety o mocy 15KW tak na szybko piszę

masz kilka sklepów internetowych do tego kolegów minertu, karokę i jareckiego tutaj pod ręką. Każdy z nich poda Ci wymiary dokładne i możliwości konfiguracji kotłów które oferują. nie wpadaj w panikę. jeszcze nie jest zimno więc masz zapewne chwilę na podjęcie decyzji.

Jak już coś wybierzesz a będziesz miał dodatkowe pytania piszesz i rozwiewasz wątpliwości albo nie:no::no::no::no::yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie wybiera projektu domu z uwagi na kotłownię ;) Większość domków obecnie projektowanych ma ten mankament. Z podpiwniczenia zrezygnowałem - wysoki poziom wody gruntowej i teraz mam problem. Co ciekawe w projekcie (gotowcu) mam piec 25 kW
Ale pewnie kocioł gazowy a nie na ekogroszek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzetelność projektu.

 

no widzisz i tu jest problem

łatwo zaprojektować "kotłownię" pod kocioł gazowy, wymiary 2x2 i pozamiatane ponieważ jak pisze zbigmaz w projekcie do gazówki 25KW ta kotłownia i nie trzeba więcej

gorzej że

po pierwsze taka moc to za dużo

po drugie związane łapki przy próbie zmiany zposobu dostarczenia ciepła (możesz tam ewentualnie pompę ciepła wstawić) w kierunku paliw typu węgiel czy pelet. nie wiem jaki masz dom ale może skoro kotłownia mizerna to z garażu da się coś urwać???

Moja siostra tak właśnie zrobiła.

w projekcie klitka zamiast kotłowni a gazu nie da się podłączyć więc tylko węgiel zostaje.

decyzja- z kotłowni zrobili spiżarnię a w garażu stoi kocioł na eko i jest miejsce na dżego vana jeszcze.

kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie wybiera projektu domu z uwagi na kotłownię ;) Większość domków obecnie projektowanych ma ten mankament. Z podpiwniczenia zrezygnowałem - wysoki poziom wody gruntowej i teraz mam problem. Co ciekawe w projekcie (gotowcu) mam piec 25 kW

 

To może weź kocioł zasypowy górnego spalania z dmuchawą na groszek są mniejsze moce mniej miejsca zajmują .Raz na 2- 3 dni zajęcie w kotłowni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...