Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tylko wstaw tak aby pasowało :)

Będzie pasowało i co ciekawe to jeszcze do wszystkiego będzie dostęp :) ( wyczystka komina i zachowanie odległości do obsługi mechanizmu podającego )

Przy bojlerze pionowym trochę niedogodności może być od przodu, zaproponowałem przemyśleć poziomy wiszący wtedy już byłoby elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam mały dylemat i liczę na to że dobre rady. Mam dom z roku 80' - kostka. Ściany zbudowane z suporex/luka/inna cegła -czerwona pełna/max co daje łącznie 36cm. Dom podpiwniczony z nieużytkowym poddaszem ma w podstawie 80m^2. Na poddaszu leży 15 cm groszku styropianu. Dom obecnie jest nieocieplony. Na całym parterze będzie podłogówka, a w piwnicy/garażu grzejniki. Docelowo, w przyszłym roku chce ocieplić dom, a w ciągu kolejnych paru lat zmienić poddasze na użytkowe. Teraz pytanie, czy Ogniwo Eko Plus 16kw to dobry wybór? Wydaje mi się, ze w obecnej sytuacji piec może być przewymiarowany, ale w kontekście ogrzewania w przyszłości 160m^2 + garaż/piwnica wybór wydaje się słuszny. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mozej

Mam właśnie taki kocioł o jaki pytasz, więc skoro nikt jeszcze nic nie napisał to może napiszę jak to wygląda wg mnie, najwyżej później ktoś bardziej kompetentny mnie poprawi. Palę w OE+ 16kW od roku i jak w wielu przypadkach kocioł mam przewymiarowany i zimą nawet przy dużych mrozach nie musiał się zbytnio wysilać żeby w domu było 22-23 stopnie. Teraz po lekturze forum i doświadczeniach innych użytkowników wybrałbym 10 kW ale rok temu niestety jeszcze takiego nie było. Dom ok. 80-cio letni ma 140 m2, ocieplenie 8 cm styropianu, okna wymienione, instalacja co w miedzi, wszędzie grzejniki aluminiowe. Dlatego w Twoim przypadku wydaje mi się, że jeśli narazie zamierzasz ogrzewać tylko 80 m2 a w przyszłym roku planujesz ocieplenie to kocioł 10-12 kW będzie wystarczający.

Edytowane przez Kedar13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent Heiztechnik - pisze, że w kotłach z podajnikiem zastosował okrągłą retortę - szkoda, że dokładnie nie podaje jaka to retorta ale jak okrągłą to raczej nie będzie to retorta II generacji no to trzeba spalać w miarę dobry eko. :) Takiego sterownika jeszcze nie miałem ale z opisu nie wynika czy ma jakąś opcję automatycznego sterowania procesem spalania typu PID czy inną :) W ogóle na stronie producenta jakoś mało konkretnych informacji. Może wypowie się jakiś użytkownik takiego kociołka. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku taki kociołek, proszę o ocenę kotła 10 kWhttp://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=83&lang=pl POZDRAWIAM :)

Mam kocioł tej firmy, sprzedawany przez sieć hurtowni MATEX na Dolnym Sląsku, pod marką RED. Q Eko Duo. U na ssporo osób kupuje te kotły. Wszyscy, których znam, zadowoleni. Ja zresztą również. Spalałem i spalam w nim już różny opał. Nawet pogoniłem go na samym miale. Jak narazie działa bez zarzutów. Trochę czasu zajeło mi ustawienie sterownika (dwustanowy), ale teraz śmiga aż miło.

Sam kociołek bardzo porządnie wykonany. Ostatnio w Casto oglądałem piecyki tam sprzedawane. Wydaje mi się, że to całkiem inna (niższa) półka jakościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł tej firmy, sprzedawany przez sieć hurtowni MATEX na Dolnym Sląsku, pod marką RED. Q Eko Duo. U na ssporo osób kupuje te kotły. Wszyscy, których znam, zadowoleni. Ja zresztą również. Spalałem i spalam w nim już różny opał. Nawet pogoniłem go na samym miale. Jak narazie działa bez zarzutów. Trochę czasu zajeło mi ustawienie sterownika (dwustanowy), ale teraz śmiga aż miło.

Sam kociołek bardzo porządnie wykonany. Ostatnio w Casto oglądałem piecyki tam sprzedawane. Wydaje mi się, że to całkiem inna (niższa) półka jakościowa.

 

Wszystkie kotły w marketach są tej samej konstrukcji ale z cieńszych blach.Niejedna firma przez markety poszła z torbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile moja marketowa pomarańczowa bestia wytrzyma????

po 3 sezonach palenia nie widać śladow korozji na zasobniku paliwa. wewnątrz kotła pojawiły się niewielkie ogniska ale na razie jeszcze jest szczelny całkowicie. a co najważniejsze brucer znosi dzielnie wszelkie z nim zabiegi. czekam na zimę żeby się przekonać na ile skuteczny był ostatni lifting?????

 

oglądałem ostatnio wersję 12KW mojego kotła w markecie ale za chińskiego boga wzmianki żadnej o nim nie mogę znaleźć. Ciekawi mnie jaką sprawność deklaruje producent dla niego. w środku palnik wyglądał jak brucer ale był ciut mniejszy, jednak korona nie była jak w ekoenergii zaokrąglona tylko kanciata jak w moim. cholera wie co to jest za twór i jaką ma moc????

muszę chyba języka zasięgnąć w tym temacie od ludzi z marketu(okazji do tej pory nie było) co by ewentualnych nabywców wiedzieć jak ratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trwałości kotłów . 12-letni miałowiec w sierpniu musiał wyjechać z kotłowni z powodu robienia dodatkowej wylewki bo wiosną nachodzi woda.Chcąc sprawdzić cojest wart wymyłem go w środku myjką ciśnieniową ,a zaraz po tym wysuszyłem palnikiem gazowym, oczywiście odrazu po wystawieniu był zalany wodą. Przy okazji znajomy pomierzył mi grubość blachy około 15 najbardziej wrażliwych miejsc. Robiony był z blachy 5mm dwa kanały poziome nad paleniskiem i dalej dwa pionowe. Najcieńsze miejsce jakie udało się znaleźć to 2,8mm w pionowych na dole.

I wjechał z powrotem do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...