Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nooo panowie.. będzie się działo cytat z forum elektro-systemu.

W pierwszej kolejności będzie to nowy soft do bruli.pl. Już teraz niektórzy koledzy testują wczesną wersję 0.1.17.9, która obsługuje min: kocioł zasypowy (spalanie na ruszcie awaryjnym):xxxxxx

 

Soft do eCoal.pl pojawi się niedługo po sofcie dla bruli.pl

 

Nasze działania obejmują również inne projekty, a możliwości mamy ograniczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm... W naszych sterownikach - jeśli ktoś chce je stosować na

kocioł zasypowy - wystarczy po prostu nie podłączać wyjścia na podajnik.

 

Oczywiście jest też palenie na ruszcie awaryjnym, trzeba wybrać taką

opcję.

 

Ale żeby z powodu zasypowca pisać osobny soft... Pewnie czegoś nie wiem.

Edytowane przez Wlodek_PID
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W naszych sterownikach - jeśli ktoś chce je stosować na

kocioł zasypowy - wystarczy po prostu nie podłączać wyjścia na podajnik.

 

Oczywiście jest też palenie na ruszcie awaryjnym, trzeba wybrać taką

opcję.

 

Ale żeby z powodu zasypowca pisać osobny soft... Pewnie czegoś nie wiem.

 

W naszych też wystarczy wyjąć wtyczkę tylko po co?

Czy to jest jakiś problem dla innych,że napisano algorytm do śmieciucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ;-)

Przekopywałem się przez wątek całą dzisiejszą niedzielę no i mam większy mętlik w głowie niż przed ;-)

 

 

Poszukuję pieca, raczej na ekogroszek, który pozwoli mi wyjechać w 3-4 dniową delegację :-) a czasami zapalić w nim dostępnym drewnem albo jakimś węglem.

 

Po czytaniu forum skłaniam się w stronę RBR Ekouniwersal 17kW, albo SkamP Premium. Moc kotła 17kW. Bliska rodzina ma drugi sezon kocioł SEKO EKO 2wJ. I akurat tam to porażka. Fajne, że to jakby dwa piece obok siebie ale ustawienie tego ustrojstwa graniczy z cudem. Pomijam drobne niedoróbki typu opadające drzwiczki (bo są na zawiasach przypominających te z futryn, wkrecane) ale sterownik rozjeżdża się sam jakby z siebie, nie można pieca zostawić na dłużej niż 24h samego bo nie wiesz co zastaniesz. Albo zgaśnie, albo wypali cały zbiornik....

 

Do CWU w okresach przejściowych planuję zastosowanie powietrznej pompy ciepła Rickenbacher Ultrax HPW choćby dlatego że ma 260l zbiornik na wodę i przy okazji jest przystosowana do podłączenia rurą do pieca.

 

Czy moje rozumowanie ma jaki kolwiek sens i wybór, któregoś ze wskazanych kotłów możecie pobłogosławić? Będę wdzięczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood

przy domku o powierzchni użytkowej 138m2 kupno kotła 17KW to spora przesada

zakładając nawet że kiedyś zaadoptujesz te 40m2 strychu jeśli dobrze doczytałem(tylko pobieżnie) to nawet wtedy dla 178m2 wystarczy Ci jakieś13-14KW

teraz na 138m bierz raczej 10-11KW max

możesz brać albo RBR albo Skam-Premium

Możesz dorzucić OE+10KW tam palnik też ma zapas mocy i da radę

ale nie 17KW :bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dorzucić OE+10KW tam palnik też ma zapas mocy i da radę

ale nie 17KW :bash::bash::bash:

 

Parter ma po zmianie 82m2 + graż 34m2, którego raczej nie będę ogrzewał, no chyba że zrobię jeden obwód podłogówki lub powieszę jakiś grzejnik. Piętro to 80m2 powierzchni użytkowej a faktycznej niecałe 120m2 (podnoszę ściankę kolankową, ścianie szczytowej strychu robię dwa okna, żeby mieć ją w razie czego jako senioratkę dla rodziców/teściów) . Wolę od razu traktować strych jako powoerzchnię użytkową żeby w przyszłości nie cudować , dlatego wykombinowałem sobie że jesli RBR to 17kW powinno być właśnie OK na powierzchnię 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWroclaw a wez zapakuj tyłek w auto i jedz do karoki65 zobaczysz wszystkie produkty na żywo i pewnie kol Karoke65 rozwieje twoje wątpliwości...

 

A w drodze powrotnej zajedziesz do mnie i zobaczysz 17kW na 320m2 . Możesz zabrać karokę bo on do mnie już prawie cały rok jedzie :)

 

 

Piotrek użyłem twoich słów do ElwoodWroclaw przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 200m to już prędzej

chociaż i tak się nie napracuje zbytnio.

uważam (moje prywatne laickie zdanie) że w przypadku domów piętrowych zapotrzebowanie na ciepło jest nieco mniejsze niż w parterówce tej samej powierzchni. po prostu góra jest grzana z ciepła z parteru i są mniejsze jego straty(krzyczeć jeśli nie mam racji)

Jeśli planujesz wykorzystać strych to pamiętaj o izolacji termicznej połaci dachu nawet eśli reszty nie wykończysz, żebyś nie miał tam zbyt dużych strat

Ta 17 się u ciebie nie napracuje moim zdaniem ale rozumiem już skąd taka moc w planie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w drodze powrotnej zajedziesz do mnie i zobaczysz 17kW na 320m2 . Możesz zabrać karokę bo on do mnie już prawie cały rok jedzie :)

 

 

Piotrek użyłem twoich słów do ElwoodWroclaw przepraszam :)

Zbyszek wiesz że gdzie blisko to najdalej ale jak się obrobię to przyjadę. Wczoraj odwiedziłem dwóch klientów którzy mają RBRki w Koszarawie za Jeleśnią i dzisiaj jednego na Śląsku.

No z tej Koszarawy to myślałem że nie wyjadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek wiesz że gdzie blisko to najdalej ale jak się obrobię to przyjadę. Wczoraj odwiedziłem dwóch klientów którzy mają RBRki w Koszarawie za Jeleśnią i dzisiaj jednego na Śląsku.

No z tej Koszarawy to myślałem że nie wyjadę :)

Te 30km można do domu nawet na piechotę przejść :) Przynajmniej trzeźwy w domu będziesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Do CWU w okresach przejściowych planuję zastosowanie powietrznej pompy ciepła Rickenbacher Ultrax HPW choćby dlatego że ma 260l zbiornik na wodę i przy okazji jest przystosowana do podłączenia rurą do pieca.

 

Jaki jest sens wybierać tak drogie zabawki jak Rickenbacher czy eko... ?

Przy odrobinie chęci i użycia głowy można znaleść np:

http://www.enatural.pl/index.php/pompa-ciepla-cwu-4-2-kw

50% ceny tego Rickebachera a jest to ta sama pompka ;)

Podobnie ma się sprawa z eko...

No ale tutaj dobrym wujkiem już nie będę,trzeba samemu policzyć i poszukać.

Chociaż może tylko ja tak mam,że lubię oszczędzać i nie wydawać za dużo kasy ;)

 

Zestaw kocioł+komin+kotłownia+Rickenbacher to ok.30tys.zł ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...