Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
ElwoodWroclaw szukaj sterownika z dostępem przez internet, dobrze w delegacji wiedzieć co się dzieje w domu. Wystarczy telefon z androidem lub z dostępem do internetu np. Opera mini. Będziesz wiedział co się dzieje w kotłowni i np.kiedy kończy się zasyp a nawet kiedy żona wietrzy w domu :D

I wtedy jak stwierdzisz,że kończy się zasyp lub kocioł wygaśnie to pakujesz się do auta i pędzisz co sił do domu zasypać lub rozpalić,po tych czynnościach dalej możesz delegować się 500km od miejsca zamieszkania :)

Także lepiej nie mieć sterownika z netem bo można się zawału serca dorobić a i stracić prawko za punkty ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś o tym pisałem

są użytkownicy którzy bardziej niż zalety sterownika jak prawidłowe prowadzenie procesu spalania cenią sobie możliwość pochwalenia się podglądem w telefonie.

kiedyś padł serwer i nie było istotne że kotły nadal świetnie wykonują swoją pracę. było setki pytań typu "co się dzieje? nie widzę swojego sterownika pomocy" albo coś w tym stylu.ogólna panika

 

Podgląd przez sieć przydatna rzecz ale nie jest wyznacznikiem jakosci sterowania.

tym wyznacznikiem jest jakość prowadzenia procesu do którego został on zaprojektowany. jeśli tego nie będzie robił właściwie to podgląd przez neta będzie tylko dodatkowym powodem wkur...a użytkownika.

 

i oczywiście jak piszesz - swiadomośc że widzisz w telefonie lub laptopie że Ci się zaraz opał skończy wcale nie daje komfortu zwłaszcza 500km od domu a już napewno nie wtedy gdy nie ma w nim kogoś kto dosypie.

 

to jak nawigacja w aucie- fajnie że jest ale wpływu żadnego na to czy auto jedzie to ona nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens wybierać tak drogie zabawki jak Rickenbacher czy eko... ?

Przy odrobinie chęci i użycia głowy można znaleść np:(...)

Tyle, że Rickenbachera będe miał za pół darmo, i oto cała tajemnica.

Odpowiadając musisz od razu kogoś zmieszać z błotem i wyzwać od bezmózgów? Coś taki zły? Pierdzielnął Ci obwód w płycie fundamentowej i dom przemarza?

 

Kocioł RBR nie podnieca mnie ze względu na strerownik (chociaż on też jest ważny) ale na pozytywne opinie uzytkowników oraz forum na którym mogę poprosić o jakieś porady odnośnie nastawów.

Jestem na etapie mętliku w głowie, dziesiątek propozycji z różnych stron, głównie handlowców i niedługo muszę się na coś zdecydować, starając sie nie wywalić zabyt dużo kasy, wypozyczonej od banku ;-). Zawsze mnie uczyli że jak nie wiesz to sie naucz, a jak dalej nie wiesz, zapytaj co niniejszym uczyniłem. Przepraaszam jednocześnie kolegę, Arturo72 że się ośmieliłem.

Edytowane przez ElwoodWroclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tyle, że Rickenbachera będe miał za pół darmo, i oto cała tajemnica.

Odpowiadając musisz od razu kogoś zmieszać z błotem i wyzwać od bezmózgów? Coś taki zały? Pierdzielnął Ci obwód w płycie fundamentowej i dom przemarza?

 

Jestem na etapie mętliku w głowie, dziesiątek propozycji z różnych stron i muszę się zdecydować niedługo starając sie nie wywalić zabyt dużo kasy, wypozyczonej od banku ;-). Zawsze mnie uczyli że jak nie wiesz to sie naucz, a jak dalej nie wiesz, zapytaj co niniejszym uczyniłem. Przepraaszam jednocześnie kolegę, Arturo72 że się ośmieliłem.

Spoko,zawsze będę pomocny dla innych nawet jak nie mam w tym interesu,taki już jestem ;)

Przynajmniej oficjalnie na forum a nie na PW ;)

Że Ty masz Rickenbachera za pół darmo to nie znaczy,że inni też i m.in dla wszystkich zastanawiających się nad pompą ciepła do cwu w okresach przejściowych zapodałem tego linka :)

 

Swoją drogą chińszczyzna zalewa Świat,nawet niemiecki i renomowany Wolf ma w ofercie taką pompę pod nazwą własnie Rickenbacher :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo napisał : "I wtedy jak stwierdzisz, że

kończy się zasyp lub kocioł

wygaśnie to pakujesz się do

auta i pędzisz co sił do domu

zasypać lub rozpalić,po tych

czynnościach dalej możesz

delegować się 500km od

miejsca zamieszkania."

 

Twój pomysł odpada :)

Dzwonię do Ojca i piec dalej pracuje. Nie ma Tata daleko to przyjdzie i nasypie.

 

Timon napisz coś jeszcze mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon napisał :"już kiedyś o tym pisałem

są użytkownicy którzy bardziej

niż zalety sterownika jak

prawidłowe prowadzenie

procesu spalania cenią sobie

możliwość pochwalenia się

podglądem w telefonie."

 

Twierdzisz że podgląd przez internet wyklucza dobre prowadzenie kotła?

 

Świetne podejście do tematu

:D

 

Może Ktoś pomyśleć że kolega zazdrości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepiej nie mieć podglądu. Człowiek nie stresuje sie za wcześnie i nie zawraca ludziom głowy.

Stres przychodzi w odpowiednim momencie - tj. gdy już wróci do domu i okaże sie że jego kociołek lub PC miała awarie .

 

Podobnie ze spalaniem. Nie widzisz swoich wykresów obrazujacych spalanie , nie porównujesz z wykresami innych, nie masz możliwości sie zdenerwować. Nieświadomość jest boska - panowie więcej takich odkrywczych argumentów.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon napisał :"już kiedyś o tym pisałem

są użytkownicy którzy bardziej

niż zalety sterownika jak

prawidłowe prowadzenie

procesu spalania cenią sobie

możliwość pochwalenia się

podglądem w telefonie."

 

Twierdzisz że podgląd przez internet wyklucza dobre prowadzenie kotła?

 

Świetne podejście do tematu

:D

 

Może Ktoś pomyśleć że kolega zazdrości ;)

 

nie darase

gdybyś był mądrym facetem a nie tylko dużym dzieciakiem zachłyśnietym nowinkami to byś zrozumiał że dobre sterowanie nie musi oznaczać podglądu przez internet- to jest tylko dodatkowa funkcjonalność. a podstawowym zadaniem ktore ten sterownik dobrze wykonuje jest prowadzenie procesu spalania w sposób automatyczny bez potrzeby ingerencji użytkownika.

jak go odłaczysz od netu to będzie to robił nadal.

 

a Ty własnie tak sterownik eCoal zachwalasz

nie piszesz dlaczego jest dobrym narzedziem tylko że sobie mozna wykresy pooglądać.

zejdź na ziemię i przestań pisać w kółko marketingowy bełkot

Jak napiszesz coś mądrego to może ktoś skorzysta

Na razie piszesz tylko o podglądzie telefonach z androidem a Kowalski przeczyta i zacznie się zastanawiać

"o matko co ja zrobię jak tu nie ma dostępu do sieci to po co mi taki sterownik"

 

Bez tego eCoal tez jest cacy ale tego nie rozumiesz

 

I raczej nie zazdroszczę tylko współczuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon Timon, dokąd żyją rodzice to się jest dzieckiem, moi żyją to nie musisz mi współczuć :)

 

Kurcze w pierwszym sezonie nie miałem st. eCoal podłączonego do internetu a ten skubaniec pracował i twierdzisz że o tym nie wiedziałem, dobre.

:D

 

Gdzie napisałem o wykresach? Cytat poproszę.

 

Atakujesz mnie bo testujesz Cobrę a ja chwalę sterownik eCoal?

 

Widać nie czytasz moici postów bo pisałem dlaczego eCoal jest dobry dla kogoś kto się nie zna na ustawianiach przedmuchów, podawania, podtrzymania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase

Nie atakuję Cie dlatego ze ja testuję sterownik konkurencji. nie jestem z gatunku tych co komuś po palcu w tyłek bez smarowania miodem a dla innych wilkiem. próbuję zrozumiec czym się kierujesz wyolbrzymiajac rzeczy drugorzędne pomijajac to co w tym sterowniku jest najlepsze

Uważam że jeśli chcesz kogoś zachęcić do zakupu tego akurat sterowania to o internetowym podgladzie nie nalezy wspominać na poczatku tylko na koncu rozmowy. należy najpierw przedstawić walory użytkowe urządzenia a potem dopiero dodatki

a to Twoja ostatnia porada dla osoby która szuka rozwiązania do swojego domu

 

ElwoodWroclaw szukaj sterownika z dostępem przez internet, dobrze w delegacji wiedzieć co się dzieje w domu. Wystarczy telefon z androidem lub z dostępem do internetu np. Opera mini. Będziesz wiedział co się dzieje w kotłowni i np.kiedy kończy się zasyp a nawet kiedy żona wietrzy w domu

 

wybacz ale tu ani słowa o zaletach tego sterownika nie ma- jedynie o zaletach dodatkowej funkcjonalności a to dla mnie różnica

 

Może ja z innej gliny ulepiony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ze spalaniem. Nie widzisz swoich wykresów obrazujacych spalanie , nie porównujesz z wykresami innych, nie masz możliwości sie zdenerwować. Nieświadomość jest boska - panowie więcej takich odkrywczych argumentów.

 

Swięte słowa.... coś dla timona...ostanio było o wyświetlaczu dotykowym... teraz o internecie :D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę,że znowu burza w szklance wody.

 

Włodku, o co chodzi?

Do zasypówek masz Płomyka PID a jak ktoś chce kolorowy wyświetlacz, wykresy pracy, historię pracy - to ma Skorpiona do zasypówki

 

Funkcja obsługi rusztu awaryjnego jest od dawien-dawna w ogniku pid, cobrze czy pumie. Zatem symulacja pracy kotła zasypowego.

 

Jak ktoś chce porównywać wykresy, to przeciez to robi m.in. na wątku o skam-p czy sztokerze, cobra wykresy rysuje, zapisuje dobowe czasy pracy podajnika. Chłopaki z pumami mają puma charts do analizy pracy i nie raz sobie porównywali pewne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym wszyscy zdrowi i czują się ok?

 

Niczego odkrywczego w obsłudze rusztu awaryjnego nie widzę.

Wcześniej wszyscy sikaliście,że przeciez wystarczy wyjąć wtyczkę od podajnika, teraz punkt widzenia zmienił się ze względu na punkt siedzenia i jest przełom

 

Przecież bardzo dobrze,że do Bruli czy eCoala dojdzie taka funkcjonalność, w czym problem?

Chore EGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym wszyscy zdrowi i czują się ok?

 

Niczego odkrywczego w obsłudze rusztu awaryjnego nie widzę.

Wcześniej wszyscy sikaliście,że przeciez wystarczy wyjąć wtyczkę od podajnika, teraz punkt widzenia zmienił się ze względu na punkt siedzenia i jest przełom

 

Przecież bardzo dobrze,że do Bruli czy eCoala dojdzie taka funkcjonalność, w czym problem?

Chore EGO?

 

????? zdrowy jesteś???? może wez jakiś paracetamol albo coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że swoją 'delegacją' wywołałem niepotrzebną burzę. Przepraszam.

Chodziło mi jedynie o opinię. Już myślę na tyle duży jestem, że potrafię sobie zdać sprawę z rónych rozwiązań i możliwości współczesnej technologii.

Zgadzam się tym samym, że obrazeczek w internecie pokazujący mi jak cudownie pracuje mój podajnik, jest dla mnie raczej potrzebą drugo a w zasadzie czwartorzędną. Chodziło mi o poradę czy właśnie interesować się RBR ze wzgledu na jego dobre opinie, mało zawodnego i dobrze palącego pieca + eCoal ze swoimi bajerami jako wisienka na torcie czy może SCAM P i jego zalety.

Przepraszam, że w sumie odrobinę niedopracowanym wątkiem wywołałem dyskusję typu wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

Pozdrawiam, postaram się być bardziej rzeczowy, next time.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sledze ten watek juz jakis czas i niewiele sie zmienia. Jedni przekonuja, ze internet jest nieważny i pełni tylko dodatek, drudzy, że kolorowy wyświetlacz to dodatek pomijając to, że jest za mały :). Kazdy ma swoją racje. Nie bierze się pod uwagę, że dla każdej osoby co innego bedzię miało większy priorytet.

 

"interet to tylko drugoplanowa funkcja" dla kogo ? dla Ciebie ? dla Zdzisia czy jeszcze innego Romka ? (nie obrażając nikogo :) )

 

A kolorowy niedotykowy czy może dotykowy dla kogo ?. Kazdy sterownik ma działać tak jak został zaprojektowany czyli sterować spalaniem węgla, reszta to może i dodatki ale właśnie te dodatki wydaje mi się odgrywają pierwszoplanową rolę przy wyborze.

 

Przecież auto bez klimatyzacji też pełni swoją funkcję, a jakoś nie wyobrażam kupić auta bez klimatyzacji pomimo tego, że jest to tylko dodatek. Dla innych moze to być kolor, marka, wyposażenie bezpieczenstwa, audio itp itd. Znam nawet osobę która szukała auta z fabrycznym GPS'em. Co z tego, że może być nieaktualny i ciężko o aktualizację, ma być zamontowany "w desce", bo takie "normalne" wieśniacko wyglądają - i co ? dla mnie dziwne i nawet nie drugoplanowe dla niego pierwszoplanowe.

 

PS: nie nie mam ecoala, nie mam cobry, nie mam nic, niezdecydowany jestem, a zimno idzie brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...