Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No widzę,że znowu burza w szklance wody.

 

Włodku, o co chodzi?

Do zasypówek masz Płomyka PID a jak ktoś chce kolorowy wyświetlacz, wykresy pracy, historię pracy - to ma Skorpiona do zasypówki

 

Funkcja obsługi rusztu awaryjnego jest od dawien-dawna w ogniku pid, cobrze czy pumie. Zatem symulacja pracy kotła zasypowego.

 

Jak ktoś chce porównywać wykresy, to przeciez to robi m.in. na wątku o skam-p czy sztokerze, cobra wykresy rysuje, zapisuje dobowe czasy pracy podajnika. Chłopaki z pumami mają puma charts do analizy pracy i nie raz sobie porównywali pewne sprawy.

 

Jarku, nic nie rozumiesz. Dokonał się przełom. Sterownik automatyczny

obsługuje kocioł zasypowy.

 

Zapytasz, jak to możliwe? Przecież na kotle zasypowym automat nie ma

sensu, bo nie ma podajnika? Co najwyżej sens ma PID?

 

No widzisz - nic nie rozumiesz. Pociesz się, że ja też... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarku, nic nie rozumiesz. Dokonał się przełom. Sterownik automatyczny

obsługuje kocioł zasypowy.

 

Zapytasz, jak to możliwe? Przecież na kotle zasypowym automat nie ma

sensu, bo nie ma podajnika? Co najwyżej sens ma PID?

 

No widzisz - nic nie rozumiesz. Pociesz się, że ja też... :yes:

 

Jasne.. firma wypusciła softy... grube softy... dodała do ecoala funkcje ręcznych nastawów- o co dawno prosili użytkownicy, do bruliego dodano automat z ustawianiem mocy kotła,(kotły zasypowe też mają sterowniki-palicie głupa czy nie wiecie??jak nie wiecie to zle o was świadczy :)) wiec teraz stery są praktycznie do każdego kotła.. a wy tylko czytaćie forum.. zachwalacie swoje wątpliwej jakości produkty i wpadacie w samozachwyt...ale sezon sie zbliża jarecki musi sprzedać kilka skam-p bo teść go wygoni ;) a włodek kilka pum bo elektromiz podziękuje mu za współpracę.. ott samo życie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parter ma po zmianie 82m2 + graż 34m2, którego raczej nie będę ogrzewał, no chyba że zrobię jeden obwód podłogówki lub powieszę jakiś grzejnik. Piętro to 80m2 powierzchni użytkowej a faktycznej niecałe 120m2 (podnoszę ściankę kolankową, ścianie szczytowej strychu robię dwa okna, żeby mieć ją w razie czego jako senioratkę dla rodziców/teściów) . Wolę od razu traktować strych jako powoerzchnię użytkową żeby w przyszłości nie cudować , dlatego wykombinowałem sobie że jesli RBR to 17kW powinno być właśnie OK na powierzchnię 200m2.
Elwood - u mnie jest 185 m2 po podłogach [w tym 24 m2 ogrzewanego garażu] i maksymalna moc jaką generował kocioł średniodobowo przy -25 st na zewnątrz i 21-22 wewnątrz to 7-8 kW [lub mniej co w tym sezonie sprawdzę przy użyciu ciepłomierza], więc kocioł o mocy 11-12 kW będzie w sam raz zwłaszcza, że one dadzą radę działać z mocą o 2-3 kW wyższą niż nominalna. Mam kocioł 18 kW i jest on za duży - maksymalnie obniżyłem mu moc odpowiednimi nastawami i jakoś działa, ale wybierając teraz na pewno brałbym 11-12 kW bo i tak byłby zbyt mocny. Zanim jednak wybrałbym kocioł na ekogroszek poważnie pomyślałbym nad PPC bo ich ceny od czasu gdy budowałem dom znacznie zmalały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon napisałeś "Uważam że jeśli

chcesz kogoś

zachęcić do zakupu

tego akurat

sterowania to o

internetowym

podgladzie nie nalezy

wspominać na

poczatku tylko na

koncu rozmowy."

 

Tak się składa że jestem handlowcem :) chcesz kupić żyto ekologiczne? Nie handluję sterownikami, w poście nie podałem żeby kolega kupił ster. eCoal bo ma dostęp do internetu. Napisałem że jeśli często wyjeżdża to podgląd przez internet jest przydatny. Może do Pumy dokupić jakiś moduł.

Już wcześniej w/w kolega szukał kotła.

 

Najważniejsze dla mnie i mojej rodziny jest wybór dobrego kotła z jeszcze lepszym sterownikiem. Od dwóch sezonów piec pracuje i działa bez specjalistycznych ustawień z mojej strony. Spalałem żyto, eko czeski, eko retopal, eko no name i nic nie musiałem ustawiać.

 

Kiedyś internet nie był potrzebny w telefonie, teraz dla mnie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo napisał : "I wtedy jak stwierdzisz, że kończy się zasyp lub kocioł wygaśnie to pakujesz się do auta i pędzisz co sił do domu zasypać lub rozpalić,po tych czynnościach dalej możesz delegować się 500km od miejsca zamieszkania." Twój pomysł odpada :) Dzwonię do Ojca i piec dalej pracuje. Nie ma Tata daleko to przyjdzie i nasypie.
Ja tam przed wyjazdem zerkam na przewidywaną datę konieczności dorzucenia węgla [można ją odczytać na esterownik jeśli kiedyś wprowadziło się daną wejściową - czas pracy podajnika odpowiadający opróżnieniu zasobnika, i kasuje się licznik przy zasypie] oraz prognozę pogody [to przed wyjazdem zawsze sprawdzam, żeby wiedzieć jakie ciuchy zabrać] i jeśli mam wątpliwości czy na pewno węgla wystarczy wtedy go po prostu dorzucam do pełna i po problemie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, Ty nie masz przeciez dużego domu (a wiem, bo 2x miałem okazję odwiedzić :) )

185 - 24 = 161 dalej odejmij kotłownię a i nie chodzi tez o powierzchnię po podłogach, tylko użytkową.... :)

 

Jak to odjąć, przecież kotłownia to zimą najcieplejsze pomieszczenie w domu :rolleyes: no i ma całe 5,6 m2 :)

 

Elwood ma niewiele większą powierzchnię skoro na parterze 82 m2 + 34 m2 garażu nie ogrzewanego to na strychu nie może mieć więcej niż 116 m2 po podłogach [chyba, że ma jakiś bardzo nietypowy dom], więc w sumie do ogrzania niecałe 200 m2 po podłogach, czyli o 30% więcej niż u mnie.

 

I teraz 8kW +30% = 10,4 kW.

 

Pozostaje jeszcze tylko kwestia zużycia CWU i jaką ma tam wentylację oraz ocieplenie, ale i tak skoro jeden z forumowiczów ogrzewa 17 kW kotłem 320 m2 to 11-12 kW powinien spokojnie dać radę.

 

Są jeszcze jednak inne niuanse techniczne i faktycznie niech "głową" za dobór mocy pomiędzy 11-12 kW a o "oczko" większą odpowiada ten kto mu kocioł sprzeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser napisałeś "i tak skoro jeden z

forumowiczów ogrzewa 17

kW kotłem 320 m 2 "

zauważ że kolega ma bufor 500l a to już insza inszość :)

Bo jeszcze ktoś dobierze zbyt mały kociołek i może mieć problema.

Nie 500 a 1000L

Zanim zainstalowałem ten kocioł i nie miałem wykończonego całego domu to ogrzewałem 200m2 tylko mocą 12kW

No ale są różne domy i instalacje :)

Mój dom budował jakiś Hans w 1933r a instalację jaką mam teraz jest mojego pomysłu. Mogła być lepsza ale i na te poprawki przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo ten zasobnik to nierdzewka???

Wygląda na to,że tak:

Przy projektowaniu urządzenia zadbano, aby wszystkie użyte podzespoły były najwyższej jakości – np. zasobnik wykonano ze stali nierdzewnej, a obudowa wykonana jest ze szlifowanej stali nierdzewnej, która oprócz trwałości podnosi estetykę urządzenia.

Wężownice, podobnie jak sam zasobnik, wykonane są ze stali nierdzewnej, co znacznie podnosi żywotność całego układu.

 

http://www.buderus.lublin.pl/-wolf-rickenbacher-ultrax-hpw-c5c2i328.htm

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 500 a 1000L

Zanim zainstalowałem ten kocioł i nie miałem wykończonego całego domu to ogrzewałem 200m2 tylko mocą 12kW

No ale są różne domy i instalacje :)

Mój dom budował jakiś Hans w 1933r a instalację jaką mam teraz jest mojego pomysłu. Mogła być lepsza ale i na te poprawki przyjdzie czas.

 

 

skoro dało się ogrzać 200m starego bardzo domu kotłem 12KW to da się tymbardziej ogrzać 200m nowego zapewne lepiej izolowanego

dla pewności OZC za niewielkie pieniadze i będzie wiadomo jaki Elwood ma kocioł wybrać

RBR to dobry kocioł - tak tutaj wszyscy piszą(prawie)

więc jeśli ten zostanie wybrany to nie będzie to zła decyzja- pozostaje kwestia mocy ale to już musi zainteresowany sam zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zaśmiecać to tylko krótko - tak się zastanawiam ile taka pompa ciepła np. ten wymieniony Buderus pobierze dziennie prądu czyli KW dla potrzeb CWU dla 4 osobowej rodziny czyli 8 razy prysznic plus inne zwykłe używanie ciepłej wody użytkowej. Jak ktoś to wyliczał to proszę o krótką odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, nic nie rozumiesz. Dokonał się przełom. Sterownik automatyczny

obsługuje kocioł zasypowy.

 

Zapytasz, jak to możliwe? Przecież na kotle zasypowym automat nie ma

sensu, bo nie ma podajnika? Co najwyżej sens ma PID?

 

No widzisz - nic nie rozumiesz. Pociesz się, że ja też... :yes:

 

Wiele rzeczy jeszcze nie rozumiesz.

Trochę cierpliwości. Poczekaj trochę i nie odkładaj głowy na półkę - to może zrozumiesz.

A może nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...