Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moje skromne zdanie

retorta w pracy ciągłej czyli np 8 kW jeden pierun, przy tak małych dawkach i rogrzaniu do temp roczoczej palnika i deflektora skoki CO i tlenu bedą minimalne i pomijalne. W pracy dwustanowej duży plus za szybkie uzupełnienie nawęglenia po podtrzymaniu. Po ustabilizowaniu się temp patrz wyżej.

Tłok

przy dawce 250 g miału, nie widzę sobie 4-5 kolejnych dawek na palniku, nawet po rogrzaniu taka ilość go może zabić. Dwie dawki na start po podtrzymani to wszystko co jest mu potrzebne. Przy tak dużych dawkach w tłoku na trendach temperatury spalin i tak doskonale widać, kiedy nadchodzi potrzeba podać kojeną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o coś takiego?

 

[ATTACH=CONFIG]137401[/ATTACH]

 

Testujemy to od kilku miesięcy...

 

EDIT

 

Szary wykres to moc kotła. Widać grupy impulsów.

Nazywam to sterowanie pulsacyjnym...

 

Ja myslałem że od kilku lat wam chodzi... teraz to kazdy może sobie napisać ze testuje.... jedni testują inni wprowadzają w życie.... strone wwww też testujecie...... kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem że od kilku lat wam chodzi... teraz to kazdy może sobie napisać ze testuje.... jedni testują inni wprowadzają w życie.... strone wwww też testujecie...... kilka lat :)

Uważam, że idea zdalnego sterowania kotłem została wystarczająco spopularyzowana poprzez umożliwienie łączenia się ze sterownikiem za pomocą przeglądarki ( która jest w każdym komputerze). Ale kolejnym stopniem rozwoju wydaje się być dedykowany program, który będzie miał tą zaletę, że nie będzie wykorzystywał pośrednika jakim jest przeglądarka. Wystarczy poczytać sobie ile jest problemów przy aktualizacji strony lub gdy pojawia się nowa wersja przeglądarki. No i wykresy. Zdaje się, że przy wykorzystaniu przeglądarki wykresy nie mogą być odświeżane na bieżąco. Muszą być odczytywane z karty i dopiero wyświetlane, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt za bardzo nie chce dyskutować o nowum sterowaniu. Co z wami, boicie się, czy poszliście wstydzić się do konta? Jarecki, Włodek gdzie jesteście? Andrzej co o tym sądzisz? Wojtek i jak się podoba?

 

tojak na razie bede sobie sam ze sobą :p

Jak użytkownik ma ustawić dmuchawę? W którym momencie cyklu ma oceniać nawęglanie? Czy poprzez to "najsłabsze" ogniwo jakimnadal pozostanie człowiek nie bedzie wplywał na moc. Bo przecież, jak ustawi za mały nadmuch, dłuższa przerwa będzie musiała być jeszcze dłuższa, a tym samym ilość węgla na godzinę pracy spadnie. Analogicznie w drugą stronę.

Skoro sterownik ma czekać na spadek temp spalin, to nie lepiej było zdefiniować fabryczne progi mocy nadmuchu, a może z tego zrezygnowano dla uniwersalności.

Co z paliwali mocno koksującymi? Tam po krótkim czasie częsci lotne się wypalą, a zlepiony podziurawiony koks bedzie dawał duże nadmiary tlenu. To spowoduje szybki spadek temp spalin i nwa dawka? Kiedy jeszcze stara w lesie.

 

fajny, fajny!

mi się podoba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że idea zdalnego sterowania kotłem została wystarczająco spopularyzowana poprzez umożliwienie łączenia się ze sterownikiem za pomocą przeglądarki ( która jest w każdym komputerze). Ale kolejnym stopniem rozwoju wydaje się być dedykowany program, który będzie miał tą zaletę, że nie będzie wykorzystywał pośrednika jakim jest przeglądarka. Wystarczy poczytać sobie ile jest problemów przy aktualizacji strony lub gdy pojawia się nowa wersja przeglądarki. No i wykresy. Zdaje się, że przy wykorzystaniu przeglądarki wykresy nie mogą być odświeżane na bieżąco. Muszą być odczytywane z karty i dopiero wyświetlane, prawda?

 

Nie tak hop... wtedy musiałbyś mieć komunikację dwustronną, z przekierowaniami portów na ruterze, ilu uzytkowników da sobie z tym radę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Skoro zostałem wywołany to napiszę, że uważam to sterowanie może nie za rewolucję (jak napisano) ale za istotny krok naprzód. Widzę w tym rozwinięcie sposobu sterowania spalaniem zastosowane w ecoalu. Zmiana jest tu kilka ruchów podajnika co z jednej strony podaje nowa dawkę (niewielką) węgla a z drugiej zrusza palenisko. To niewielkie podawanie dawek pozwala zachować trend zmian temperatury znany z ecoala. Stąd wiadomo kiedy podać nową grupę dawek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak hop... wtedy musiałbyś mieć komunikację dwustronną, z przekierowaniami portów na ruterze, ilu uzytkowników da sobie z tym radę???

 

Nie do końca jest to prawda. Wystarczy sposób zastosowany w Bruli. A tam jest wpisany w sterownik adres serwera. Prawda? Nic prostrzego jak umożliwić sterownikowi nawiązanie połączenia z serwerem (POŁĄCZENIE WYCHODZĄCE- nie muszę znać własnego IP). Dalej sprawa prosta....

Edytowane przez Wojtek_mazury
Literówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem że od kilku lat wam chodzi... teraz to kazdy może sobie napisać ze testuje.... jedni testują inni wprowadzają w życie.... strone wwww też testujecie...... kilka lat :)

 

Wiesz, Piotrek - pośpiech jest dobry tylko przy łapaniu pcheł...

 

Profesjonaliście wystarczy ułamek sekundy, rzut oka na wykresy

i rozumie wszystko.

 

Amator będzie uważał, że rację czy pomysł może mieć Autorytet

i nikt poza tym.

 

A ja dla Ciebie Autorytetem nie jestem...

 

EDIT

 

sterowanie pulsacyjne 1.jpgsterowanie pulsacyjne 2.jpg

 

Masz tu wykresy sprzed miesiąca. :yes:

Zwróć uwagę na jakość regulacji temperatury. Grzanie tylko CWU.

Kocioł 25kW, bojler 120l a więc za mały.

Sterownik Cobra na ustawieniach fabrycznych,

takich, jak na zimę.

Edytowane przez Wlodek_PID
wykresy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dawkach naspępuje częsciowe przewęglenie palnika przez co spada nadmiar tlenu i wyraźnie wzrasta temperatura spalin. W marę wypalania się paliwa, temperatura stabilizuje się, po czym też dość wyraźnie temperatura zaczyna spadać wraz z rosnącym nadmiarem. U siebie na tłoku obserwuje takie falki (garby) można policzyć i zabaczyć kiedy było podawane paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt za bardzo nie chce dyskutować o nowum sterowaniu. Co z wami, boicie się, czy poszliście wstydzić się do konta? Jarecki, Włodek gdzie jesteście? Andrzej co o tym sądzisz? Wojtek i jak się podoba?

 

tojak na razie bede sobie sam ze sobą :p

Jak użytkownik ma ustawić dmuchawę? W którym momencie cyklu ma oceniać nawęglanie? Czy poprzez to "najsłabsze" ogniwo jakimnadal pozostanie człowiek nie bedzie wplywał na moc. Bo przecież, jak ustawi za mały nadmuch, dłuższa przerwa będzie musiała być jeszcze dłuższa, a tym samym ilość węgla na godzinę pracy spadnie. Analogicznie w drugą stronę.

Skoro sterownik ma czekać na spadek temp spalin, to nie lepiej było zdefiniować fabryczne progi mocy nadmuchu, a może z tego zrezygnowano dla uniwersalności.

Co z paliwali mocno koksującymi? Tam po krótkim czasie częsci lotne się wypalą, a zlepiony podziurawiony koks bedzie dawał duże nadmiary tlenu. To spowoduje szybki spadek temp spalin i nwa dawka? Kiedy jeszcze stara w lesie.

 

fajny, fajny!

mi się podoba;)

 

VLD, nie jestem naukowcem, nie publikuję swoich pomysłów ani rozwiązań.

Napisałem tylko i udowodniłem, że ten sposób sterowania jest nam znany.

 

Co pisać więcej? Za jakiś pojawi się na rynku... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLD, nie jestem naukowcem, nie publikuję swoich pomysłów ani rozwiązań.

Napisałem tylko i udowodniłem, że ten sposób sterowania jest nam znany.

 

Udowodniłeś? Chyba tylko sobie. Nie jesteś naukowcem. To widać.

Trzeba było publikować. Miałbyś teraz inną pozycję, a tak - ...a blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to prawda. Wystarczy sposób zastosowany w Bruli. A tam jest wpisany w sterownik adres serwera. Prawda? Nic prostrzego jak umożliwić sterownikowi nawiązanie połączenia z serwerem (POŁĄCZENIE WYCHODZĄCE- nie muszę znać własnego IP). Dalej sprawa prosta....

 

W tym wypadku dalej masz posrednika-serwer!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku dalej masz posrednika-serwer!

 

Serwer jest potrzebny jedynie do tego aby z niego odczytać AKTUALNIE PRZYDZIELONY sterownikowi adres IP. Sterownik nawiązując połączenie z serwerem zostawia na nim AKTUALNIE PRZYDZIELONY adres IP. Serwer ma stałe IP znane sterownikowi i użytkownikowi.

Edytowane przez Wojtek_mazury
błędnie użyte słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...