Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No własnie a co z uzytkownikami co mają net z tel?? bez zwrotnego adresu i brak możliwości przekierowan portów??

Robi się z tego wątek o połączeniach Internetowych, ich nawiązywaniu i treści. Administrator pewnie może mieć swoje zdanie na ten temat. Ja tylko na koniec napiszę, że jeśli serwer, z którym chcemy się połączyć ma stałe IP to nie jest istotne jakie mamy IP w telefonie. I tak nawiążemy połączenie i ODCZYTAMY stamtąd aktualny adres IP sterownika. A mając adres IP sterownika..... Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodniłeś? Chyba tylko sobie. Nie jesteś naukowcem. To widać.

Trzeba było publikować. Miałbyś teraz inną pozycję, a tak - ...a blada.

 

Jacku, przyjacielu,

 

Niepotrzebnie się denerwujesz. Mam takich pomysłów na pęczki, choć

głównie z dziedziny elektroniki. Ostatnio zajmuję się także kotłami i spalaniem,

więc tu też coś wymyślam - piszę to a'propos "kupy złomu", za jaki uważasz

kocioł (chyba miałeś na myśli Twój kocioł... :yes:)

 

Oddaję Ci pole publikacji bez walki, ja jestem praktykiem. Nie zamierzam

niczego publikować, a moja pozycja jest doskonała - wpadłem na ten

pomysł samodzielnie, co łatwo udowodnić. Jeśli chcesz na tym robić

habilitację, chętnie Ci pomogę, jeśli patent, to Ci się nie uda... :yes:

 

Nie jestem naukowcem, a jeśli uważasz siebie za naukowca, to mogę

napisać - jestem szczęśliwy, że nim nie jestem... :yes:

Serdecznie pozdrawiam,

Edytowane przez Wlodek_PID
lterówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że idea zdalnego sterowania kotłem została wystarczająco spopularyzowana poprzez umożliwienie łączenia się ze sterownikiem za pomocą przeglądarki ( która jest w każdym komputerze). Ale kolejnym stopniem rozwoju wydaje się być dedykowany program, który będzie miał tą zaletę, że nie będzie wykorzystywał pośrednika jakim jest przeglądarka. Wystarczy poczytać sobie ile jest problemów przy aktualizacji strony lub gdy pojawia się nowa wersja przeglądarki. No i wykresy. Zdaje się, że przy wykorzystaniu przeglądarki wykresy nie mogą być odświeżane na bieżąco. Muszą być odczytywane z karty i dopiero wyświetlane, prawda?

 

Cóż Ty zaczełeś temat... pokazałem tylko trudności z nim zwiazane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer jest potrzebny jedynie do tego aby z niego odczytać AKTUALNIE PRZYDZIELONY sterownikowi adres IP. Sterownik nawiązując połączenie z serwerem zostawia na nim AKTUALNIE PRZYDZIELONY adres IP. Serwer ma stałe IP znane sterownikowi i użytkownikowi.

Panowie mylicie trochę pojęcia. Stały czy dynamiczny adres IP to nie problem bo można sobie to załatwić jakimś DynDNS`em. Problemem jest brak PUBLICZNEGO IP. Jeżeli ktoś nie ma publicznego adresu (większość sieci kablowych i komórkowych) to nie ma w ogóle możliwości przekierowania portów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie nowości? Oto one:

 

"W eCoal.pl będzie również

spalanie grupowe oraz tryb

ręczny (standardowy dwu-

stanowy). Cały czas pracujemy

nad implementacją wszystkich

nowości, które pojawiły się w

bruli.pl."

 

Zapewne z trudu dodania nowości z Bruli do st. eCoal nie wszyscy skorzystają ale cieszy to, że dla garstki zapaleńców takie nowości będą :)

 

St. eCoal the best :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nikt za bardzo nie chce dyskutować o nowum sterowaniu. ,,,, Andrzej co o tym sądzisz? ,,,,

Vld co ja mogę rzec?, na temat nowego, czy nowatorskiego lub jak napisane jest w ulotce (zapewne ręką Zawijana) rewolucyjnego sposobu podejścia do optymalizacji procesu spalania w sterowniki Bruli.

 

 

Mnie się ta prezentacja nowego tzw. spalania grupowego, zastosowanego w sterowniku Bruli bardzo podoba.

 

 

Vld przypomnij sobie jak niedawno temu proponowałeś na innym forum, niedoświadczonym użytkownikom kotłów z automatycznym podawaniem opału wypracowanie sobie od dwóch do trzech optymalnych nastaw na sterowniku i w zależności od zapotrzebowania na energię, użycie takiej lub innej nastawy.

 

Właśnie podobny pomysł jest zastosowany w nowym algorytmie sterownika Bruli. Tylko tutaj przełączanie przebiega w sposób automatyczny a na dodatek mamy jeszcze dołożony do tego inteligentny mechanizm kontroli nad procesem spalania.

 

 

Także podoba mi się ta idea nowego sterowania, dlatego, że jest jest bliska temu co ja w amatorski sposób realizowałem w swojej kotłowni a zaprezentowałem kiedyś na forum w formie wykresu.

 

Z tym, że te moje sterowanie jest bardzo siermiężne, co prawda przełączanie pomiędzy dwoma nastawami mocy przebiega automatycznie, ale zależne jest od temperatury CO. Jak zmienią się radykalnie warunki odbioru energii, to muszę zmienić nastawy mocy ręcznie.

A przede wszystkim moje sterowanie nie posiada dyskretnego nadzoru nad tym co się dzieje w palniku kotła.

 

 

 

Uczciwie muszę przyznać, że w takiej postaci ten sterownik bardzo mi się podoba. W chwili słabości i przy nadmiarze wolnej gotówki jestem skłonny zakupić ten zaawansowany sterownik, zapewne stworzony także przy aktywnym udziale pracowników ICHPW w Zabrzu.

 

Poczekam jeszcze na nową wersje hardware sterownika. Interfejs CAN to dopiero będzie rewolucja.

Zapewne do sterownika będą opublikowane kody sterujące po szynie CAN, to z pewnością znajdą się tacy co podepną do sterownika jakieś dodatkowe peryferia.

 

 

To tyle co miałem do powiedzenia na temat nowego rewolucyjnego podejścia do procesu spalnia w sterowniku Bruli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przełączanie przebiega w sposób automatyczny a na dodatek mamy jeszcze dołożony do tego inteligentny mechanizm kontroli nad procesem spalania.

 

Właśnie tak. Cytuję:

"Realizacja nowego sposobu sterowania polega na grupowym powtarzaniu cykli podawania i krótkiego postoju podajnika, po których następuje długa przerwa pozwalająca na dopalenie dostarczonego wcześniej paliwa a moment dopalenia określany zostaje na podstawie analizy trendów temperatury spalin."

To jest ten sam mechanizm - nazwijmy go - eCoal-owski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekam jeszcze na nową wersje hardware sterownika. Interfejs CAN to dopiero będzie rewolucja.

Zapewne do sterownika będą opublikowane kody sterujące po szynie CAN, to z pewnością znajdą się tacy co podepną do sterownika jakieś dodatkowe peryferia.

.

 

ja wtedy też uznam ten sterownik za pełny

w ekomaxie jest BUS i widzę, jakie możliwości rozbudowy do daje na przyszłość

panel pokojowy przydatny, ale bez niego można żyć, ale sterowanie co najmniej jednym siłownikiem zaworu musi być.

Ja z ekomaxa raczej nie zrezygnuje, szczególnie, że i oni pracują na wykresami i modułem internetowym.

 

Zastawiam się, jak do nowego sterowania odniesie się kol Suspenser: ma bruli i ma ciepłomierz, dość łatwo mógłby ocenić różnice w efektywności w obu trybach sterowania. Ale czy zechce? A może zrzutka dla kolegi po dychu na wugiel testowy?

 

Panie Zawijanie, rozumiem, że moje pytania i wątpliwości Pana nie interesują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ekomaxie jest BUS i widzę, jakie możliwości rozbudowy do daje na przyszłość

panel pokojowy przydatny, ale bez niego można żyć, ale sterowanie co najmniej jednym siłownikiem zaworu musi być.

Ja z ekomaxa raczej nie zrezygnuje, szczególnie, że i oni pracują na wykresami i modułem internetowym.

 

 

Może mógłbym prosić link do informacji o wykresach i magistrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek o tym pierwszy wspominał, a ja potwierdziłem tę informację mejlowo w samym plumie.

o magistrali piszą na swojej stronie internetowej i na module wykonawczym są oznaczone złącza RS-485

ja niestety na tym się nie znam- znaczy się zielony jestem :)

 

no i też przydało by se uściślić, że mowa była o mudule internetowym, wykresy to chyba moja nadinterpretacja. Na zasadzie, po co moduł bez wykresów :)

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek o tym pierwszy wspominał, a ja potwierdziłem tę informację mejlowo w samym plumie.

o magistrali piszą na swojej stronie internetowej i na module wykonawczym są oznaczone złącza RS-485

ja niestety na tym się nie znam- znaczy się zielony jestem :)

 

no i też przydało by se uściślić, że mowa była o mudule internetowym, wykresy to chyba moja nadinterpretacja. Na zasadzie, po co moduł bez wykresów :)

 

Na stronie Pluma nie znalazłem informacji o wykresach. Zas to co oni nazwali BUS to po prostu nieśmiertelny RS232/485. czyli mozliwośc wgrania nowego oprogramowania z PC lub wzorem Cobry i Pumy przygotowanie do dołączenia dodatkowego modułu. Pytanie kiedy się ten moduł pojawi. Biorąc pod uwagę, ze Plum uzyskał bodajże dwa lata temu duże dofinansowanie są "w niedoczasie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Pluma nie znalazłem informacji o wykresach. Zas to co oni nazwali BUS to po prostu nieśmiertelny RS232/485. czyli mozliwośc wgrania nowego oprogramowania z PC lub wzorem Cobry i Pumy przygotowanie do dołączenia dodatkowego modułu. Pytanie kiedy się ten moduł pojawi. Biorąc pod uwagę, ze Plum uzyskał bodajże dwa lata temu duże dofinansowanie są "w niedoczasie".

informacje na razie są nie oficjalne, miesiąc temu miało być za kilka miesięcy, dotyczy serii 800 i tyle

co do BUSa nie znam się, wiem, że mam do tego podpięty ekoster200 i cała komunikacja z zasilaniem odbywa się za pomocą tego złącza. Przedni panel z modułem wykonawczym też jest tak samo podpięty. Kiedyś myślałem, jak by z niego wyciągnąć dane o poszczególnych temperaturach, im więcej o tym czytałem tym bardziej mi włosy stawały dęba. Skończyło się na dallasach i 1-wire :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...