Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki temu mierzysz temperaturę z większą dokładnością niż oryginał...:)

10 razy zamieniłbym tę dokładność na minimalne zużycie prądu

sterownik 15-20W, bydle zwane PC min 150W

kupowanie specjalnie po to starego laptopa chyba już przerośnie treść. Poczekam zobaczę, co śliwka wymyśli i ile to będzie kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma wielkiego manewru. PC ma każdy, z dużym ekranem. Dobrze ogląda się wykresy Telefon? Może ktoś napisze jak analizuje się wykresy na wyświetlaczu telefonu? Wydaje mi się, ze telefon raczej jest używany do uspokojenia się, że z kotłem wszystko OK (brak sms-ów, możliwość podejrzenia temperatur). Bo chyba nie ma możliwości aktualizacji oprogramowania przy pomocy telefonu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, zależy mi tylko na monitorowaniu trendów

 

Vld te Twoje zamiary w szczegółowe Podglądanie trendów wyglądają bardzo Podejrzanie.

Z pewnością będziesz teraz bacznie obserwowany, czy czasem czegoś Podejrzanego nie Podejrzałeś w tych swoich Podejrzanych podglądach trendów.

 

 

Powiem Ci w sekrecie, że mnie także bardzo często trapią myśli, co też takiego szczególnego i ważnego jest zawarte w tych tajemniczych trendach.

 

Jak znajdę „To Coś”, to wywieszę sobie taki olbrzymi baner z napisem „amatorzy także posiadają wiedzę” i umówię się z Zawijanami na kawę aby oznajmić im tę nowinę.

 

Na razie mam mały problem z podglądaniem i archiwizacją szczegółów oraz duży problem z zasobem wiedzy jaki potrafię rzucić ku temu wyzwaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastawiam się, jak do nowego sterowania odniesie się kol Suspenser: ma bruli i ma ciepłomierz, dość łatwo mógłby ocenić różnice w efektywności w obu trybach sterowania. Ale czy zechce? A może zrzutka dla kolegi po dychu na wugiel testowy?

 

Spoko, spoko przyjdzie zima to nie zdzierżę i na pewno porównam efektywność pracy w obu trybach :)

 

Węgiel testowy mam jeszcze z zeszłego roku - prawie pół tony zostało.

 

W tym jeszcze nie kupiłem - taki niezdecydowany jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w niedalekiej przyszłości będzie można st. eCoal i Bruli aktualizować przez internet a wtedy nie będzie miało znaczenia czy wykonamy to przez telefon czy laptopa. Być może będzie funkcja automatycznej aktualizacji jak np. w programach PC i nie tylko. :)

 

Bedzie można, wiem to na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Jarecki za proponowane ustwienia pieca chyba się sprawdziło :) mam małe pytanko odnośnie sterowników do pieca. Mam zamiar kupić lepszy sterownik i co mam wybrać ????

Pochwal się ile chcesz wydac - można nawet za 1000 zł coś kupić, @Jarecki79 tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205266-Sterowniki-kotła-przegląd-rynkowy-wg-Jarecki79 opisuje sterowniki - może Cię coś natknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Jarecki za proponowane ustwienia pieca chyba się sprawdziło :) mam małe pytanko odnośnie sterowników do pieca. Mam zamiar kupić lepszy sterownik i co mam wybrać ????

 

Jak chcesz sterować przez internet, to może być Bruli.

Od kilku dni automatyczny, co prawda wlaściciel mówi, że to jeszcze faza testowa i nie było prób trybu zimowego, ale soft się łatwo aktualizuje.

Za ok.14dni ma być podobno dodatkowy moduł sterujący zaworem mieszającym.

Właściciel dobrze mówi też o konkurencji a to trzeba pochwalić.

 

Innym rozwiązaniem jest też Iryd PID, obsługa 4pomp, zaworu mieszającego, sterowanie pogodowe.

 

Innym rozwiązaniem jest Cobra, jak instalacja rozbudowana, to dobrać alligatora do sterowania zaworem mieszającym, wówczas jest obsługa 4pomp

 

Zobacz na moją stronę, znajdziesz tam Iryda i możesz sobie ściągnąć instrukcje i znajdziesz Cobrę oraz moduł alligator, gdzie idzie ściągnąć instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...