Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja też się odważę, póki „nima” zimy, o Atari 800XL, jest sprawne od 85r. Steruje, w razie „draki” ze sterownikiem PLC, moim kotłem i też jeździłem na wspomnianą przez kol. Andrzeja_M_ giełdę a także na osiedle Tysiąclecia w Katowicach, oczywiście po „piraty”, kasety mam do dzsiaj i jedyny raz żeby wpisać „nieśmiertelność” przepisałem kod LAST V8 na papier, z powodzeniem. Teraz to raczej nie do pomyślenia przy tych „milijonach” linijek kodu każdej gry czy ichniego programu, amatorskie to były czasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich posiadaczy starego telewizora :)

 

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-go-android-box-dekoder-hd-usb-mpeg-4-i2452980142.html

 

Dzięki temu urządzeniu mamy dostęp do swojego kotła ze sterownikiem eCoal lub Bruli na ekranie telewizora a ponadto odbieramy cyfrową telewizję naziemną.

Trzeba dodać że musimy mieć internet :)

 

Ten post nie jest dla Timona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich posiadaczy starego telewizora :)

 

http://allegro.pl/tuner-dvb-t-go-android-box-dekoder-hd-usb-mpeg-4-i2452980142.html

 

Dzięki temu urządzeniu mamy dostęp do swojego kotła ze sterownikiem eCoal lub Bruli na ekranie telewizora a ponadto odbieramy cyfrową telewizję naziemną.

Trzeba dodać że musimy mieć internet :)

 

Ten post nie jest dla Timona. ;)

 

NO, i teraz niech ktoś powie ze ecoal/bruli ma mały wyświetlacz

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu kolego cytat z oficjanego forum Elektro-Systemu , są to zapowiedzi firmy , a nie, takie twoje bajanie co to nie będzie zrobione w sterownikach elektromizu...

 

Ale wracając do nowości i tego co się pojawi w przyszłości:

1. Wprowadzenie nowej platformy sprzętowej, na której będzie oparty sterownik eCoal.pl i bruli.pl. Rozwój oprogramowania, dodawana nowa funkcjonalność jak również Wasze oczekiwania powodują, że aktualne zasoby sprzętowe powoli się wyczerpują.

 

Jak będzie wyglądał odświeżony sterownik, jeśli chodzi o możliwości sprzętowe:

- 6 wyjść mocy 230VAC

- 8 wejść pomiaru temperatury KTY-81-201 + temp. spalin PT100

- 3 wejścia binarne (bezpotencjałowe)

- Ethernet 10/100Mbit

- Karta microSD

- Interfejs CAN

 

Do sterownika zostanie zaprojektowany nowy panel operatorski. Prawdopodobnie będzie do graficzny wyświetlacz 4.5" z panelem dotykowym (trwają jeszcze dyskusje na temat tego rozwiązania).

Komunikacja panela ze sterownikiem będzie się odbywać po interfejcie CAN, dlatego będzie możliwość podłączenia kilku paneli do jednego sterownika.

Do interfejsu CAN będzie możliwość podłączenia zewnętrznego modułu obsługującego zawór 3D/4D - o tym później.

 

Rezygnujemy z aktualizacji przez port RS232. W nowej wersji aktualizacje będą mogły odbywać się automatycznie po podłaczeniu sterownika do Internetu - wybór softu przez lokalną stronę www.

 

Oczywiście nie zaprzestaniemy rozwijać i dodawać nowych funkcjonalności do istniejących sterowników.

 

2. Dodatkowy moduł obsługujący zawór 3D/4D:

- 3 wyjścia mocy 230V AC (obsługa zaworu 3D/4D + pompa)

- 4 wejścia pomiaru temperatury KTY-81-210

- interfejs CAN

 

Komunikacja ze sterownikiem eCoal.pl/bruli.pl przez interfejs CAN. Automatyczna aktualizacja oprogramowania modułu.

 

3. Uniwersalny sterownik - produkt nie związany bezpośrednio ze sterownikami eCoal.pl/bruli.pl.

Urządzenie będzie można wykorzystać do sterowania dowolnym układem automatyki domowej (sterowanie bramą wjazdową, oświetleniem, żaluzjami, podlewaniem ogrodu itd) - praktycznie możliwości są nieograniczone.

Najważniejsze, że algorytm pracy będzie mógł modyfikować sam użytkownik.

Oczywiście pełna integracja z platformą eSterownik.pl umożliwi szybką i prostą konfigurację urządzenia.

 

Są to oczywiście pobieżne informacje, które mogą ulec zmianie. Część założeń może się jeszcze zmienić.

Edytowane przez Piotrek42
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie wytłumaczyć mi teorię mówiącą, że przewymiarowany kocioł na ekogroszek powoduje spadek sprawności? Zupełnie tego nie rozumiem.A to dlatego,że przecież możemy tu zaaplikować dowolną(małą) dawkę paliwa, dowolną(malusią) moc dmuchawy, a jedyna różnica w takim przypadku, to rozmiar powierzchni odbioru ciepła.Im większa tym lepiej, bo mniejsze straty.Tak to widzę.Czego nie rozumiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoko a chcesz więcej spalać czy mniej? takie może głupie pytanie :)

 

Przewymiarowany piec to również niska tem. spalin a to z kolei niedobrze dla komina.

Wcześniej koledzy napisali: najlepiej jechać ze stałą prędkością, wtedy mało się spala. Malutkie obroty dmuchawy nie przedmuchają paleniska, zbyt duże też niedobrze. :) Tak w skrócie, zapewne Ktoś coś doda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie wytłumaczyć mi teorię mówiącą, że przewymiarowany kocioł na ekogroszek powoduje spadek sprawności? Zupełnie tego nie rozumiem.A to dlatego,że przecież możemy tu zaaplikować dowolną(małą) dawkę paliwa, dowolną(malusią) moc dmuchawy, a jedyna różnica w takim przypadku, to rozmiar powierzchni odbioru ciepła.Im większa tym lepiej, bo mniejsze straty.Tak to widzę.Czego nie rozumiem?

 

Przeczytaj sobie http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/5-budowa-kotla/pionowe-czy-poziome/

Przeczytaj także resztę tego poradnika. Nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoko a chcesz więcej spalać czy mniej? takie może głupie pytanie

Jak każdy, ale w dalszym ciągu nie widzę związku niestety.

 

 

Malutkie obroty dmuchawy nie przedmuchają paleniska

Się mniej dorzuci to się przedmucha.Taka jest moja koncepcja.

 

Wcześniej koledzy napisali: najlepiej jechać ze stałą prędkością, wtedy mało się spala

Stałą nie znaczy dużą. Mogę jechać wolniej podająć rzadziej,dmuchając mniej.Nie tak jest właśnie w mniejszych kotłach?

 

Przewymiarowany piec to również niska tem. spalin a to z kolei niedobrze dla komina.

Komin z wkładem ceramicznym-czy mniejsza temp. spalin jest w stanie zaszkodzić temu nieśmiertelnemu z założenia i genialnemu w swej prostocie wynalazkowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...