Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z pewnością rozwiązałbym studiując dogłębnie termodynamikę spalania.Tu dziękuję za baardzo pomocnego linka ;) Ale że problemy życia codziennego jak i zwykłe przyjemności zabierają mi sporą część doby, wpadłem na świetny pomysł, aby zapytać o to na forum stworzonym celem wymiany doświadczeń.Mam nadzieję doczekać tu konstruktywnej odpowiedzi. Edytowane przez szoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden na forum o takiej tematyce? Coś słabi specjaliści...
Napisali ci co sądzą, a ty napisałeś swoje. Podany miałeś link (ponoć przydatny dla ciebie:) ) a ty nie masz czasu.

Każdy ceni sobie swój czas tak jak ty. To że tu dostajesz porady to też kosztem czasu na przyjemności. Nie dla każdego siedzenie przed kompem i tłumaczenie czegoś co już zostało podane, jest przyjemnością podawaną już kilkadziesięt razy :)

To napisz faktycznie czego oczekujesz bo radę już dostałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z piecem na eko-groszek (retorta). Rodzice dzisiaj odpalili i piec ładnie się rozgrzał, wszystko było ok, ale potem jak zaczął podawać groszek to po otwarciu drzwiczek wysypywało się na zewnątrz - piec zgasł. Piec podaje paliwa bez liku - macie jakieś sugestie, podpowiedzi? Dopiero jutro obejrzę piec, ale może do tego czasu dam radę się przygotować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z piecem na eko-groszek (retorta). Rodzice dzisiaj odpalili i piec ładnie się rozgrzał, wszystko było ok, ale potem jak zaczął podawać groszek to po otwarciu drzwiczek wysypywało się na zewnątrz - piec zgasł. Piec podaje paliwa bez liku - macie jakieś sugestie, podpowiedzi? Dopiero jutro obejrzę piec, ale może do tego czasu dam radę się przygotować.

Najprawdopodobniej uszkodził się sterownik ale trochę za mało informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji - a może czas przerwy w podtrzymaniu ustawiony za długi i po prostu wygasł. johny34 podaj linka do swojego (rodziców) sterownika to łatwiej będzie coś zdiagnozować.

 

Jak odpalisz kocioł i ustawisz mu podstawowe parametry to po prostu musisz dłuższą chwilę poobserwować co się fizycznie dzieje, czy chodzi dmuchawa czy ślimak prawidłowo podaje, czy kopczyk na początku się nie zapada itd. - wtedy łatwiej będzie postawić prawidłową diagnozę o przyczynie awarii czy wygaśnięcia.

 

No sterownik też może być uszkodzony ale jak mówi karoka - mało informacji - no i jaki to sterownik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z piecem na eko-groszek (retorta). Rodzice dzisiaj odpalili i piec ładnie się rozgrzał, wszystko było ok, ale potem jak zaczął podawać groszek to po otwarciu drzwiczek wysypywało się na zewnątrz - piec zgasł. Piec podaje paliwa bez liku - macie jakieś sugestie, podpowiedzi? Dopiero jutro obejrzę piec, ale może do tego czasu dam radę się przygotować.

 

powodów może być kilka

niekoniecznie jest jakaś wada sterownika. moze po prostu na skutek zbyt małego odbioru ciepła kocioł dobił do temperatury alarmowej i sterownik zasypał palenisko. mogło też być tak że był ustawiony na inną moc na innym paliwie. na tym po prostu nie dopalał i przesypał wygaszając.

najpierw sprawdź dokładnie potem diagnoza- na odleglość to wróżenie z fusów

sądząc z opisu (ilość opału) obstawiałbym pierwszą opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jak wspominałem dopiero jutro temu się przyjrzę. Sterownik tego pieca to Tango,pod koniec sezonu wymieniłem ślimak, podajnik i rurę, w której pracuje ślimak. Piec końcówkę zimy pracował jak nowy, teraz pierwsze odpalenie i problem. Macie rację trzeba temu się osobiście przyjrzeć - jutro będę wiedział więcej i jak sobie nie poradzę dam znać. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wacajac do tematu watku to ciekawe czy ktos moglby prowadzic statystyki, bo przeciez w temacie mamy "ranking" :) a jaki tutaj mamy ranking? generalnie zaden chociaz moze bysmy to ulozyli? Defro, Galetm, Elektromet Zebiec, Galmet i inni - jak byscie to ulozyli?

 

Z całym szacunkiem...czytałeś cały wątek od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...