Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja poprosze o River Raid i Super Cobra :p

 

Dobra, jak się okazuje sprawa nieaktualna.

Ja sobie jaja robiłem a tu sobie tech do serii dla producenta kotła o nazwie AM LUX zapodał jakąś gierkę - karcianą........ wyświetlacz jest niby dotykowy

ino cały soft mający panować nad pracą kotła skopany, ale gierka jest.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak się okazuje sprawa nieaktualna.

Ja sobie jaja robiłem a tu sobie tech do serii dla producenta kotła o nazwie AM LUX zapodał jakąś gierkę - karcianą........ wyświetlacz jest niby dotykowy

ino cały soft mający panować nad pracą kotła skopany, ale gierka jest.... ;)

 

 

Nie ładnie z konkurencji sie nabijać.... to tak jak bym napisał że soft cobry jest skopany i do d.... ale baba na tapecie jest...co innego producent kotłów a co innego użytkownik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi się wydaje, że należy teraz zapodać nowy temat.

 

Kto pierwszy dołoży do tego naszą-klasę albo faceboka..... ? albo serwis randkowy dla userów sterownika X czy Y.... ;)

Odliczanie zaczynamy teraz :)

 

A ja się zastanawiam co by było jakby producent sterownika AM LUX zarejstrował się na forum i napisał.... kotły-skam-p... a tak słyszałem o tym producencie... robi kotły z chińskiej blachy,wsadza do nich co popadnie, przecieka toto, nie spałnia żadnych norm,jaki shit..Miło by ci było??? człowieku zastanów się co Ty piszesz !! masz płatny profil, jesteś producentem i wyśmiewasz inne kotły, czy naprawde twoje kotły już tak się nie sprzedają że musisz zniżac sie do takiego poziomu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mówcie co chcecie.....

Ja użytkuję SKAM-P 17kW Brucer II z RT09. Paliłem nim zeszły sezon, teraz przepalam na CWU. Wszystko działa jak należy, jest oszczędny (jak sobie poustawiałem, a nie ukrywam, że lubię eksperymentować) i nie narzekam. Patrząc na problemy moich znajomych np. z D...ro, nie ma tematu:-)

P.S. Dyskusja nt. sterowników odbiega troszkę od tematu: RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK.

 

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pytałem o pomoc i jestem winien wyjaśnienia. Uszkodzony był sterownik TANGO - serwisant twierdzi , ze mają one taką "część", która po określonej liczbie cykli się przepala - trochę to dziwne. Za naprawę biorą 150 PLN. Zostawili zastępczy sterownik i za 2 tygodnie przyniosą naprawiony. Sam bym tego nie naprawił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mówcie co chcecie.....

Ja użytkuję SKAM-P 17kW Brucer II z RT09. Paliłem nim zeszły sezon, teraz przepalam na CWU. Wszystko działa jak należy, jest oszczędny (jak sobie poustawiałem, a nie ukrywam, że lubię eksperymentować) i nie narzekam. Patrząc na problemy moich znajomych np. z D...ro, nie ma tematu:-)

P.S. Dyskusja nt. sterowników odbiega troszkę od tematu: RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK.

 

Pozdrawiam

K

 

No i o to właśnie chodzi!!!! Najważniejsze dokonywać świadomego wyboru oraz zakupu, uniknie się wówczas rozczarowań..... kupiłeś Skampa i jesteś zadowolony, ja mam OE+ i też jestem zadowolony, kto inny ma RBR-a sobie chwali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pytałem o pomoc i jestem winien wyjaśnienia. Uszkodzony był sterownik TANGO - serwisant twierdzi , ze mają one taką "część", która po określonej liczbie cykli się przepala - trochę to dziwne. Za naprawę biorą 150 PLN. Zostawili zastępczy sterownik i za 2 tygodnie przyniosą naprawiony. Sam bym tego nie naprawił.

Pozdrawiam

 

Wcale nie dziwne :) Albo celowe działanie żeby serwis miał co robić ... albo źle zaprojektowany układ i po paru "odosobnionych przypadkach" już wiedzą co i jak i w następnym rev. sterownika poprawią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie.

Wiem co zaleca producent, ale czy waszym zdaniem polecane tu kociołki małej mocy pociągną na 6-metrowym wkładzie kominowym z kwasówki średnicy 130mm i trochę ocieplonym, lub 140mm bez izolacji? Do tego czasu był 150mm minimalnie spłaszczony , ale po 12 latach zostały dolne 3 metry. Średniodobowe zaotrzebowanie domu na ciepło minionej zimy tylko przez 3 dni przekroczyło 7 kw / h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie.

Wiem co zaleca producent, ale czy waszym zdaniem polecane tu kociołki małej mocy pociągną na 6-metrowym wkładzie kominowym z kwasówki średnicy 130mm i trochę ocieplonym, lub 140mm bez izolacji? Do tego czasu był 150mm minimalnie spłaszczony , ale po 12 latach zostały dolne 3 metry. Średniodobowe zaotrzebowanie domu na ciepło minionej zimy tylko przez 3 dni przekroczyło 7 kw / h.

 

Pociągnie bo to jest ciąg wymuszony przez wentylator.Co innego przy paleniu na ruszcie awaryjnym.

Weź gazetę ,włóż do wyczystki i podpal jak pociągnie to nie ma problemu.

Zgłoś się do karoki on ma w ofercie 7kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

a co sądzicie o piecach Bawaria-SEKO?

 

najmniejsza moc kotła 25KW- to na jakieś 320- 350m2 powierzchni-a producent pisze że na 180????

obecnie coraz więcej osób szuka kotłów o mocach w okolicy 10KW

ciekawa konstrukcja wymiennika-spaliny muszą zawrócić pod palnik żeby dalej przejść przez wymiennik(podobnie jak w RBR)

retorta z obrotową koroną- różne opinie o tym urządzeniu czytałem a jaka jest prawda to niech Ci co korzystają powiedzą

sterowniki??? z DTR wynika że tech model ST37 -dla kogoś co ma o paleniu pojęcie ale dla laika???- miałem doświadczenia z tymi sterownikami nie od razu były pozytywne

no i jeszcze patrząc oczami kolegi arturo- całkiem ładny kolor ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pytałem o pomoc i jestem winien wyjaśnienia. Uszkodzony był sterownik TANGO - serwisant twierdzi , ze mają one taką "część", która po określonej liczbie cykli się przepala - trochę to dziwne. Za naprawę biorą 150 PLN. Zostawili zastępczy sterownik i za 2 tygodnie przyniosą naprawiony. Sam bym tego nie naprawił.

Pozdrawiam

Czyli wyszło jakby na moje :)

Bywa czasem tak że nawet kontrolka od podajnika gaśnie a na gnieździe jest napięcie i w sumie to co powinno odpoczywać, pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanie.

Wiem co zaleca producent, ale czy waszym zdaniem polecane tu kociołki małej mocy pociągną na 6-metrowym wkładzie kominowym z kwasówki średnicy 130mm i trochę ocieplonym, lub 140mm bez izolacji? Do tego czasu był 150mm minimalnie spłaszczony , ale po 12 latach zostały dolne 3 metry. Średniodobowe zaotrzebowanie domu na ciepło minionej zimy tylko przez 3 dni przekroczyło 7 kw / h.

 

Tu masz kociołek 12kW na wkładzie z kwasówki 120mm

 

Kontakt znasz, więc dalej mówić nic nie trzeba ;)

IMG_2315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość w84u
Takie krótkie pytanie.

Wiem co zaleca producent, ale czy waszym zdaniem polecane tu kociołki małej mocy pociągną na 6-metrowym wkładzie kominowym z kwasówki średnicy 130mm i trochę ocieplonym, lub 140mm bez izolacji? Do tego czasu był 150mm minimalnie spłaszczony , ale po 12 latach zostały dolne 3 metry. Średniodobowe zaotrzebowanie domu na ciepło minionej zimy tylko przez 3 dni przekroczyło 7 kw / h.

Palę retortą od 10 lat, przedtem Ling 15kW, teraz OE+ 10kW na wkładzie z "kwasówki" fi 130 (pozostałość po kotle olejowym Buderus). Pracuje bez kłopotów z ciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję zaodpowiedzi.

Kocioł jeszcze pracuje stary , ale 12 lat + mokry miał to już kilka ton wody przepuścił i dużo czasu mu nie zostało. Ale wkład chcę zamontować już teraz bo szkoda komina. Narazie włożyłem 4 mtry starej rynny śr 120mm i testuję ciąg . Rewalacji niema , ale przy przepalaniu samym drewnem to itak lepiej niż bez wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...