Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Panowie proszę o opinię na temat kotła ogniwo Eko+. Potrzebuję kocioł ok17kW, chcę palić ekogroszkiem. Już byłem zdecydowany na ten piec, ale oprócz wątku o Eko+ wszedłem tutaj zapytać, czy może jest coś lepszego w tej cenie co byście polecili?

 

A może zaglądnij jeszcze pod linki z mojej stopki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej ocenie za żeliwniakiem ( na bazie doświadczeń z Kielarem) przemawia :

 

1. Kocioł jest trwały bo żeliwny ( mocna konstrukcja),

 

2. Robi pozytywne i estetyczne wrażenie – ciężki i stabilny jak smok,

 

3. Ma zabezpieczone dodatkowymi ocieplonymi drzwiami wszystkie drzwiczki w przedniej ścianie kotła, co zapobiega dodatkowym stratom ciepła,

 

4. To niby dodatkowe a właściwe główne palenisko kotła jest dobrym rozwiązaniem jak na budowę itp. Bo można w nim palić węgiel, drewno, koks itp.

 

5. Sterownik super ale jak się dokupi "bruliego"

 

6. Popielnik jest bardzo duży i mieści się w nim ponad 100 litrów popiołu co pozwala na jego wybranie aż po 3 zasypach ekogroszku

 

7. Serwis Kielara jest ok – dostępny, szybki i fachowy,

 

8. 10 lat gwarancji na żeliwny wymiennik, który i tak podobno wytrzyma ze 30 lat

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie proszę o opinię na temat kotła ogniwo Eko+. Potrzebuję kocioł ok17kW, chcę palić ekogroszkiem. Już byłem zdecydowany na ten piec, ale oprócz wątku o Eko+ wszedłem tutaj zapytać, czy może jest coś lepszego w tej cenie co byście polecili?

 

Poczytaj kilka stron wstecz to będziesz wiedział jaki jest wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jego czyszczenie to horror ;)

 

Aby nowi użytkownicy żeliwniaków byli świadomi to czyszczenie kotła wygląda tak http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html i nie jest to horror bo krew się nie leje ale jest to konkretna czynność i nie można jej jak w niektórych kotłach przeprowadzić byle jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia sucha czy mokra, zakisić kazdą się da. Liściaste zresztą też, ale efekt dużo słabszy. U mnie na wymiennik tylko palnik i skrobak nic innego na tę smołę nie pomagało. W tym swoim wynalazku i całym sterowaniem, drewno dobrze się pali dopiero ponizej -15C, jak jest cieplej nawet nie warto zaczynać.

Na ten sezon dostałem olśnienia i kupiłem orzecha II. O niebo lepiej pali się na małych mocach, zero sadzy, znikome ilości pyłu w wyczystkach po palnikiem i podajnikiem. Do tego zero spieków i popiól książkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już tyle razy wcześniej....

na pewno piec na wiele, wiele lat - dla jednych plus a dla innych minus :)

 

Jakoś to Twoje "było już tyle razy wcześniej" do mnie nie przemawia.:( Poza tym czyszczeniem co mnie nie odstrasza. Jakoś innych minusów tu nie wymieniają. No chyba że minusem uważasz długowieczność. Zawsze zaliczałem to do plusów. Nie mam kotła z podajnikiem ale się przymierzam, dlatego nie rozumiem dlaczego się coś odradza co jest wytrzymalsze. Chyba że to koliduje z czyimś interesem.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to Twoje "było już tyle razy wcześniej" do mnie nie przemawia.:( Poza tym czyszczeniem co mnie nie odstrasza. Jakoś innych minusów tu nie wymieniają. No chyba że minusem uważasz długowieczność. Zawsze zaliczałem to do plusów. Nie mam kotła z podajnikiem ale się przymierzam, dlatego nie rozumiem dlaczego się coś odradza co jest wytrzymalsze. Chyba że to koliduje z czyimś interesem.

 

W dobie dzisiejszej technologii, która zmienia się jak w kalejdoskopie, zakupiony dziś kocioł żeliwny, właśnie za kilka, kilkanaście lat - z uwagi na swoją trwałość będzie przestarzałym dziadkiem. Rozmawiałem ze sprzedającymi kotły i na 1 sprzedany kocioł żeliwny przypada kilkadziesiąt kotłów stalowych....o czymś to świadczy? Pomijam już pozostałe kwestie: dużo droższa cena zakupu, dbałość o niego z uwagi na czyszczenie wymiennika oraz konieczność zachowania ostrożności przy dopuszczaniu wody.

Też rozważałem kiedyś zakup żeliwiaka, ale jak zobaczyłem jakie to gabarytowe monstrum i jak ożeberkowany jest wymiennik odpuściłem sobie.

W OE+ mam płaskie powierzchnie, wystarczy skrobakiem przelecieć i jest spoko. :)

Może się mylę, ale żeliwniaki były dobre w czasach gdy paliło sie koksem: wysoka temp. spalała wszystko i taki kocioł można było łatwo wyczyścić, jak sobie ktoś zapuści żeliwniak to powodzenia życzę doczyścić środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...