Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...Na ten sezon dostałem olśnienia i kupiłem orzecha II. O niebo lepiej pali się na małych mocach, zero sadzy, znikome ilości pyłu w wyczystkach po palnikiem i podajnikiem. Do tego zero spieków i popiól książkowy.

 

W tamtym sezonie podjąłem takie próby. Potwierdzam co piszesz. Niestety podajnik brucera ma za wąskie zejście na paliwo i Orzech się zawieszał;);). Jedną noc przez to miałem nieprzespaną. Po rozdrobnieniu na mniejszą frakcję piękna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@jorgo pale już dobry szmat czasu żeliwniakiem(śmieciuchem). Możesz zobaczyć jak on wygląda u mnie. Paliłeś kiedy żeliwniakiem żeby takie wnioski wysuwać?Moja praktyka palenia może nie jest fachowa , ale już przez te kilkadziesiąt lat paląc w kotłach robionych w przysłowiowych garażach jak i kupowanych u producentów wysuwa u mnie jeden wniosek. Żeliwniaki należą do lepszych kotłow. Odnośnie technologi to nie zawsze to co nowe jest lepsze. Sposób spalania nie zmienia się od dawna. Tylko sposób konstrukcji i dawkowania co najwyżej. Jeśli chodzi o cenę zakupu, to i stalowe znajdziesz w wyższej cenie od żeliwnych.:yes:

 

Edit: Jeśli chodzi o kalejdoskop technologii, to za te kilkanaście lat(kilkadziesiąt) to możemy np.mieć minielektrownie atomowe indywidualnie. Wtedy wszystkie kotły odstawimy na bok. Do tego czasu wole wydać pieniądze na jeden kocioł i przeróbkę instalacji, niż na np 3.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł jest dobrze dobrany, konstrukcja nie ma miejsc, w których spaliny agresywnej działają na dany fragment konstrukcji kotła, to rocznie ścianka zmniejsza swoją grubość przez działanie przepływu spalin o 0,1mm. Więc teoretycznie, jak wszystko mamy jak należy, więc suchy opał, odpowiedni ciąg kominowy, dobre napowietrzenie, to po 10latach ubędzie nam 1mm blachy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja wam powiem jak:D

nie dalej jak w zeszłym tygodniu szwagier pociął swój stary kociołek- nie dało się go wynieść w całości- taka konstrukcja kotłowni niestety. po pocięciu wymiennika przynajmniej wzrokowo część od strony wody posiadała jedynie nalot od kamienia i to niewielki, ogniska korozji były tylko od strony komory spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem nowym uczestnikiem tego forum. Od pewnego czasu śledzę dyskusję na tym forum ,również sięgałem do historii, Wszystko po perypetiach z poprzednim kotłem ,który zasilił już skup złomu. Obecnie szukam opinii na temat kotła Ekoenergii KGS CERAMIK . Proszę gdyby ktoś zechciał się podzielić swoją wiedzą na temat jego zalet i wad (nietypowa budowa wymiennika). pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem."Zarówno w przypadku

pokrywania stali powłoką

cynkową, jak i ochrony

protektorowej żelazo stanowi

katodę, do której

dostarczane są elektrony.

Powstał więc pomysł ochrony

katodowej, polegającej na

podłączeniu do stalowej

konstrukcji ujemnego

bieguna źródła napięcia o

wartości 1–2 V. Biegun

dodatni źródła łączony jest

najczęściej z płytą grafitową,

umieszczoną w pobliżu

chronionego elementu.

Metoda zabezpiecza duże

konstrukcje zakopane w

podłożu, np. rurociągi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem to jest to samo co Motor-Doktor do silników samochodowych, albo penetrator układów wtryskowych, dodatki do olejów i benzyny czy uszczelniacz układu chłodniczego. Jedno wielkie badziewie. Szkoda kasy

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nowi użytkownicy żeliwniaków byli świadomi to czyszczenie kotła wygląda tak http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html i nie jest to horror bo krew się nie leje ale jest to konkretna czynność i nie można jej jak w niektórych kotłach przeprowadzić byle jak :)

 

Tak ładnie przedstawiłeś ten proces czyszczenia jak instruktarz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Największa zaleta żeliwniaka jest taka że jak masz go już dość to bierzesz duży młot i możesz go wynieść w wiadrach .:D

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja wam powiem jak:D

nie dalej jak w zeszłym tygodniu szwagier pociął swój stary kociołek- nie dało się go wynieść w całości- taka konstrukcja kotłowni niestety. po pocięciu wymiennika przynajmniej wzrokowo część od strony wody posiadała jedynie nalot od kamienia i to niewielki, ogniska korozji były tylko od strony komory spalania

Ja przy okazji sprawdziłem grubość blachy płaszcza wewnętrznego i producent robił z 5mm i 6mm zewnętrzny z 4 mm i 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał czp01

Aby nowi użytkownicy żeliwniaków byli świadomi to czyszczenie kotła wygląda tak http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html i nie jest to horror bo krew się nie leje

 

 

Tak ładnie przedstawiłeś ten proces czyszczenia jak instruktarz .

 

 

Miałem natchnienie - a na pewno taki materiał poglądowy przyda się wszystkim nowym szczęśliwym nabywcom żeliwniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem nowym uczestnikiem tego forum. Od pewnego czasu śledzę dyskusję na tym forum ,również sięgałem do historii, Wszystko po perypetiach z poprzednim kotłem ,który zasilił już skup złomu. Obecnie szukam opinii na temat kotła Ekoenergii KGS CERAMIK . Proszę gdyby ktoś zechciał się podzielić swoją wiedzą na temat jego zalet i wad (nietypowa budowa wymiennika). pozdrawiam i z góry dziękuję.

Mój instalator (hydraulik)

posiada ten piec, jak i paru ludzi, których znam. Nigdy złego słowa o nim nie powiedzieli. Prosty sterownik, nieduży rozmiar, dobry palnik.

Namawiał mnie na niego ale wybrałem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...