Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój instalator (hydraulik)

posiada ten piec, jak i paru ludzi, których znam. Nigdy złego słowa o nim nie powiedzieli. Prosty sterownik, nieduży rozmiar, dobry palnik.

Namawiał mnie na niego ale wybrałem inny.

Dzięki mało tego ,ale lepszy rydz niż nic . Zdecyduję się i tak chyba na coś innego .Po lekturze tego forum i tak wiem mniej niż przed , a głowę mam wielkości drzwi do Biblioteki Narodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki mało tego ,ale lepszy rydz niż nic . Zdecyduję się i tak chyba na coś innego .Po lekturze tego forum i tak wiem mniej niż przed , a głowę mam wielkości drzwi do Biblioteki Narodowej.

 

:) Poszukiwałem dobrego kotła przez ponad rok studiując to forum i kilka innych. Miałem 2 kandydatów Sztoker 15Kw(wcześniej najmniejszy miał 25KW) i RBR 17KW. Sztoker to nowa i ciekawa konstrukcja, RBR jest dłużej na rynku i ma dużo pozytywnych opinii. Zdecydowałem się na RBR-ka i nie żałuję. Dużą zaletą tego kotła jest zastosowany sterownik, który bardzo ułatwia obsługę, a po podłączeniu do neta umożliwia regulację z każdego miejsca gdzie masz dostęp do sieci :) Czyszczenie też jest bardzo łatwe. Każdy z tych pieców ma na forum ogrzewanie swój temat, poczytaj i rozważ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny-właśnie kończę literkę"r" i zaraz wskoczę na Sztokera:sleep: Zima za drzwiami i trzeba podejmować decyzję.Swoją drogą ciekawa sprawa z tą korozją 0,1 mm(rano przeglądałem forum o RBR-ce) miałbym go na 60 lat , a jak użyję tej zupy -REGENERATOR INSTALACJI I KOTŁÓW C.O. VITCAS -to na 90.

chyba ,że sam pokpię sprawę jak przy dwóch ostatnich kotłach. Mam jeszcze jedno małe pytanie ,może ktoś zechce mnie oświecić -czy jest jakaś prosta metoda na badanie twardości wody i od razu mówię dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ,że sam pokpię sprawę jak przy dwóch ostatnich kotłach. Mam jeszcze jedno małe pytanie ,może ktoś zechce mnie oświecić -czy jest jakaś prosta metoda na badanie twardości wody i od razu mówię dzięki

 

Twardościomierz kropelkowy ze sklepu akwarystycznego jest tani i łatwy w użyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy.

Mam pytanie jaki piec do mojego domu.

Powierzchnia użytkowa 200m + cwu dom, dwu piętrowy wybudowany w latach 80-tych ściany pustak biały luka cegła docieplony 10cm styropianem,okna wymienione na nowe, instalacja z rur stalowych z grzejnikami aluminiowymi.

Szukam pieca z podajnikiem z możliwością palenia miałem ponieważ został po piecu miałowym (miał jest dobry gatunkowo bo to odsiewka z eko groszku)

znalazłem

1.PIEC KOCIOŁ RBR EKOUNIWERSAL BRUCER 17KW PODAJNIK

2.Skam-P 17kW palnik żeliwny, sterownik COBRA

3.KOCIOŁ PIEC OGNIWO EKO PLUS Z PODAJNIKIEM 25KW

4.KOCIOŁ PIECE KOTŁY Z PODAJNIKIEM 25kW BRUCER( cenowo tani)

5.BAZYL !! KOCIOŁ KOTŁY CICHEWICZ FUTURA ECONO 25kW!

Jaki wybrać i z jaką mocą

Edytowane przez cichy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy.

Mam pytanie jaki piec do mojego domu.

Powierzchnia użytkowa 200m + cwu dom, dwu piętrowy wybudowany w latach 80-tych ściany pustak biały luka cegła docieplony 10cm styropianem,okna wymienione na nowe, instalacja z rur stalowych z grzejnikami aluminiowymi.

Szukam pieca z podajnikiem z możliwością palenia miałem ponieważ został po piecu miałowym (miał jest dobry gatunkowo bo to odsiewka z eko groszku)

znalazłem

1.PIEC KOCIOŁ RBR EKOUNIWERSAL BRUCER 17KW PODAJNIK

2.Skam-P 17kW palnik żeliwny, sterownik COBRA

3.KOCIOŁ PIEC OGNIWO EKO PLUS Z PODAJNIKIEM 25KW

4.KOCIOŁ PIECE KOTŁY Z PODAJNIKIEM 25kW BRUCER( cenowo tani)

5.BAZYL !! KOCIOŁ KOTŁY CICHEWICZ FUTURA ECONO 25kW!

Jaki wybrać i z jaką mocą

 

Dostałeś propozycje,odbierz priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy.

Mam pytanie jaki piec do mojego domu.

Powierzchnia użytkowa 200m + cwu dom, dwu piętrowy wybudowany w latach 80-tych ściany pustak biały luka cegła docieplony 10cm styropianem,okna wymienione na nowe, instalacja z rur stalowych z grzejnikami aluminiowymi.

Szukam pieca z podajnikiem z możliwością palenia miałem ponieważ został po piecu miałowym (miał jest dobry gatunkowo bo to odsiewka z eko groszku)

znalazłem

1.PIEC KOCIOŁ RBR EKOUNIWERSAL BRUCER 17KW PODAJNIK

2.Skam-P 17kW palnik żeliwny, sterownik COBRA

3.KOCIOŁ PIEC OGNIWO EKO PLUS Z PODAJNIKIEM 25KW

4.KOCIOŁ PIECE KOTŁY Z PODAJNIKIEM 25kW BRUCER( cenowo tani)

5.BAZYL !! KOCIOŁ KOTŁY CICHEWICZ FUTURA ECONO 25kW!

Jaki wybrać i z jaką mocą

 

Cichy masz domek prawie identyczny jak mój :) Ja wybrałem RBR 17KW i jestem zadowolony, chociaż zima dopiero przed nami :)

Poczytaj temat RBR-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z tłokowymi jeżeli chodzi o ślimaki to użytkuje ślimak żeliwny i jetem zadowolony świetnie spala groszek dobrze miał ( ale tu warunek musi być podsuszony nie może być mokry) i jest chyba dość precyzyjnie sterowany i ekonomiczny (małe dawki paliwa) zwłaszcza w podtrzymaniu w okresie przejściowym czy letnim ale to też na pewno zależy od sterownika.

Jeżeli nastawiasz się tylko na miał to lepszy będzie może tłok w innych przypadkach ślimak.

Ja jak wspomniałem mam ślimak żeliwny obecnie palę naprawdę tanim miałem ( spala go dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak sie sprawuje taki roztwór, i jaki koszt jego

Zależy jak dużą masz instalację c.o. Ja na 158 metrów wlałem 40 litrów koncentratu glikolu. Dzięki temu podłogówka wytrzyma do -20 stopni. Instancja zalana glikolem ponieważ nie mam prądu na działce, a w mrozy mimo ocieplonego budynku na 100% będzie wewnątrz minusowa temperatura.

Za koncentrat glikolu do -70oC zapłaciłem 460zł. Oczywiście mogłem kupić go mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...