Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Johny a czy paliłeś w swoim piecu wyłącznie miałem bo ja się chce nastawić wyłącznie na miał i nie wiem czy mocy wystarczy a nie chce tłok-owca.

Na stronie o szufladowych piecach jak czytałem to prawie połowa ludzi pali groszkiem lub pół na pół.

Edytowane przez cichy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja teraz palę tylko miałem nie mylić z flotem bo flotem chyba nie da się nawet w szufladowych. Ale ile miału wsypię tyle z szuflady znaczy popielnika wyjmę popiołu, na zimę to raczej samym miałem nie będę palił.

Jak się nastawiasz tylko na miał to lepiej szufladowy.

A myślisz że tam będzie mniej popiołu ?

Nie licz na to.

Miał ale o dobrych parametrach wtedy i popiół nie będzie problemem.

Jak wsypiesz byle groszku to bedzie tak samo z popiołem jak przy byle jakim miale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 ton to zależy jakie zużycie masz na rok ale skoro 7 ton ci zostało to pewnie miałeś kupione na sezon? :confused: Ja na twoim miejscu kupił bym ślimaka miał nie zginie dokupisz trochę groszku i wypalisz wszystko. Ja jak pisałem już kilka razy, była okazja to kupiłem prawie 3t miału i się nie zastanawiałem bo wiem że mój ślimak go połknie bez problemu, gdyby było kilka ton więcej też bym kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 ton to zależy jakie zużycie masz na rok ale skoro 7 ton ci zostało to pewnie miałeś kupione na sezon? :confused: Ja na twoim miejscu kupił bym ślimaka miał nie zginie dokupisz trochę groszku i wypalisz wszystko. Ja jak pisałem już kilka razy, była okazja to kupiłem prawie 3t miału i się nie zastanawiałem bo wiem że mój ślimak go połknie bez problemu, gdyby było kilka ton więcej też bym kupił.

 

Ślimaki raczej nie lubią miału, a jak wilgotny to już w ogóle tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny a czy paliłeś w swoim piecu wyłącznie miałem bo ja się chce nastawić wyłącznie na miał i nie wiem czy mocy wystarczy a nie chce tłok-owca.

Na stronie o szufladowych piecach jak czytałem to prawie połowa ludzi pali groszkiem lub pół na pół.

 

Cichy nie paliłem jeszcze miałem - piec mam od miesiąca, ale czytając fora wiem, ze ludzie mieszają miał z ekogroszkiem i jest ok :) Ważne coby zachować dobre proporcje.

Ja mam pozostałości pelletu z eksperymentów :) i mieszam go z ekogroszkiem - wszystko spala się bardzo dobrze.Ale pellet to nie miał.

Może ktoś inny ma doświadczenia z palenia samym miałem w retorcie. Z tego co wiem latem i w okresach przejściowych niektórzy palą tanim czeskim ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...