Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ważne są też inne czyniki: tepm powrotu, przepływ, zawartość wodoru czy siarki w paliwie, nadmiar tlenu w spalinach. Ten ostatni jest bardzo niski w górniakach palonych od góry, a to niestety przesuwa punk rosy w górę.

co do tlenu to piszesz że GS mają za mało tlenu aby prawidłowo sie paliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

GSy mają za mało tlenu, za mało temperatury i przestrzeni na płomień. Jedyne czego mają zadużo, to paliwa.

 

niestety ale to prawda.

ale puki będę maił ten kocioł to będę robił tak aby chodził jak tylko to możliwe i dzięki wam myślę że będzie to możliwe.

a przez ten czas do póki nie zaliczy zgonu zapoznam się z tematem aby następnym razem zakupić odpowiedni kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

nie pekaj, popracuj nad temperaturą powrotu, zrób jakiś obieg kotlowy, tak by móc mieć 55-60C na kotle i 35-40 na grzejniki. Lub ogranicz przwpływ prze kocioł do niezbędnego minimum, jak na grawitacji, dzieki temu powierzchnia blach wymiennika powinna mieć nieco wyższą temperaturę. Staraj się kupować węgle o małej zawartości częsci lotnych, a dużej czystego węgla, no i zdecydowanie suche. Pal tak jak już wcześniej pisalem, krócej a intensywniej, wykorzystuj pojemność cieplną cegieł i betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, może mi ktoś z Was doradzi co jest przyczyną tworzenia się bardzo dużych spieków na palniku , mam Tilgnera EKR z palnikiem Ekoenergi 25 kw, sterownik SIGNUM 600,dom nieocieplony, stara instalacja CO, ekogroszek kupiłem chyba dobry, w każdym razie ze SKŁADY WĘGLA.PL, większość na forum go chwali a u mnie tworzą się duże spieki, już sam nie wiem co jest przyczyną, podstawowe moje ustawienia:

czas podajnika- - 14 s

czas pauzy podajnika - 90 s

czas oczekiwania- - 3 min

krotność- - 3

czas dmuchawy w podtrz.- 20 s

bieg dmuchawy w podtrz - 7

bieg dmuchawy, praca - 11

 

doradżcie coś bo już kombinuje na wszelkie sposoby z ustawieniami i ciągle to samo, poza tym bardzo krótko piec stoi w podtrzymaniu, szybko mu spada temp ale to byc moze wina starej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninaro

zacznij od zmniejszenia mocy nadmuchu lub od skrócenia przerwy podawania. w instrukcji dla stosunku podawanie/przerwa 10/40(1:4) jest 5 beg dmuchawy fabrycznie a ty dla mniejszej mocy 14/90 (1:6,5) masz ponad dwukrotnie mocniejszy nadmuch-11bieg.

zejdź w dół z nadmuchem. zmień też ustawienia podtrzymania- czas oczekiwania zrób 15minut i czas dmuchawy w podtrzymaniu w dół do 10sek oraz bieg do 5go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanko , chce kupic groszek w okolicy rzeszowa i mam do wyboru :

Kazimierza Juliusza - 1000 zl/tona z dostawa lub Jan III Sobieski 830 zl tona z dostawa . - potrzebuje 3 tony .

Warto placic tyle za kazimierza czy wziac sobieskiego ? Bedzie to moja pierwsza zima z ekogroszkiem i paleniem w piecu z podajnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko jak mnie coś poruszy,niewątpliwie cena ekogroszka 1000zł/t jest taką rzeczą :)

Czyżby moje przepowiednie sprzed roku,że za dwa lata(czyli za rok) ekogroszek będzie po 1200zł się nie sprawdziły ?

Utrzymując tą tendencje ekogroszek za rok będzie po 1600zł ;)

Cena węgla na światowych rynkach spada, co zresztą czasem widać nawet u nas. W zeszłym roku Juliusza kupowałem po 650, w tym roku był po tyle samo. Wiem, to nie jest spadek, ale od pewnego czasu cena z sezonu na sezon rosła, a w tym roku nie. Poza tym tendencje światowego (hurtowego) rynku do nas detalistów dochodzą z pewnym opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...