Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurdę, gdzie wy mieszkacie, że taki drogi węgiel macie. Ja na Śląsku za workowanego Pieklorza Juliana 28 MJ/kg płaciłem z transportem 800 zł. Workowany Juliusz 23-25 MJ/kg chodzi u nas 650-700 zależnie od dostawcy. Strasznie Was doją tam na Północy kraju. Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurdę, gdzie wy mieszkacie, że taki drogi węgiel macie. Ja na Śląsku za workowanego Pieklorza Juliana 28 MJ/kg płaciłem z transportem 800 zł. Strasznie Was doją tam na Północy kraju.

Czas odświeżyć wiadomości z geografii. W czasach gdy się jej uczyłem w podstawówce Rzeszów bardziej był na wschodzie niż północy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robimy biznesa,zbieramy zamówienia i jedziemy w Polskę z Julianem czy innym Kazimierzem Sobieskim ;)

 

jakiś skład robi sobie jaja z ludzi wystawiając cene 1000zł/tone bo szukają leszczy.

te czasy się skończyły świat poszedł do przodu i internet robi swoje aby ludzi w h.a nie dali sie robić co jest przykładem że tutaj

kolega daje takie informcje.

a Arturo podłapał i troche sarkazmem zalatuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie jestem jasnowidzem:) W profilu nie podajesz miejsca zamieszkania, natomiast ZUG jest z Ostrowca

Żeby czytać, nie trzeba być jasnowidzem. Cytuję "mam pytanko , chce kupic groszek w okolicy rzeszowa i mam do wyboru :

Kazimierza Juliusza - 1000 zl/tona (...)"

A uszczypliwy i czepialski jestem, nie zaprzeczam. Otoczenie nie ma ze mną lekko... :)

Swoją drogą Ostrowiec - jeśli to ten świętokrzyski - też na północy nie jest. Sorki, nie mogłem się powstrzymać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby czytać, nie trzeba być jasnowidzem. Cytuję "mam pytanko , chce kupic groszek w okolicy rzeszowa i mam do wyboru :

Kazimierza Juliusza - 1000 zl/tona (...)"

A uszczypliwy i czepialski jestem, nie zaprzeczam. Otoczenie nie ma ze mną lekko... :)

Swoją drogą Ostrowiec - jeśli to ten świętokrzyski - też na północy nie jest. Sorki, nie mogłem się powstrzymać... :)

 

tak dokładnie koło zakopanego

kod 76-129 i po temacie

ale dobra temat idzie do du..py

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanko , chce kupic groszek w okolicy rzeszowa i mam do wyboru :

Kazimierza Juliusza - 1000 zl/tona z dostawa lub Jan III Sobieski 830 zl tona z dostawa . - potrzebuje 3 tony .

Warto placic tyle za kazimierza czy wziac sobieskiego ? Bedzie to moja pierwsza zima z ekogroszkiem i paleniem w piecu z podajnikiem .

 

Nie warto - lepiej kup rosyjski [testuję od kilku dni i jest świetny] lub po prostu ten:

 

http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-most-komorany-rzeszow-najtaniej-i2722999018.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej strony... widzieliście nowe statystyki do bruliego i coali??? wygląda na to że MY groszkowcy, paskudy środowiska,palacze ,etc.. mamy opomiarownie rodem ze start treka :D możemy wyliczać na bieząco aktualną moc kotła, cenę za dzień, miesiac, mało tego, to wszystko jest weryfikowane wg aktualnych temp w domu i na dworze , również przez temp cwu, nikt nam nie powie że np spala 3 kg/doba a ma w mieszkniu np 24 st... ciekawe czy jakiś system grzewczy ma tak opomiarowany dom?? albo inne sterowniki to potrafią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej strony... widzieliście nowe statystyki do bruliego i coali??? wygląda na to że MY groszkowcy, paskudy środowiska,palacze ,etc.. mamy opomiarownie rodem ze start treka :D możemy wyliczać na bieząco aktualną moc kotła, cenę za dzień, miesiac, mało tego, to wszystko jest weryfikowane wg aktualnych temp w domu i na dworze , również przez temp cwu, nikt nam nie powie że np spala 3 kg/doba a ma w mieszkniu np 24 st... ciekawe czy jakiś system grzewczy ma tak opomiarowany dom?? albo inne sterowniki to potrafią...

 

Wszystko fajnie, ale za jaką cenę?

Bruli 900 zł, a ecoal tylko dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wg mnie jednak raczej nie za drogo. Za samo „body” sterownika PLC troszkę lepiej wyposażonego w wejścia analogowe i odpowiednią ilość wyjść, podejrzewam, iż trzeba zapłacić ze 600zł, moduł ethernetowy ze 200zł, no i ten pomysł na program, do tego jakieś narzędzie do napisania, programator, czas poświęcony na pisanie, próby działania kotła, a z tym to tak w te i nazad, potem wizualizacja tych wyników, na końcu stworzenie tej całej reszty bajerów. Za pewien czas po utracie cech „nowalijki” cena detaliczna zostanie na pewno troszkę zmniejszona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...