Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak zarejestrowałem się i to było by na tyle. dalej nie wiem o co w tym chodzi.

Tak się na tej stronie wyświetla:

Dodaj sterownik, Podłącz do sterownika kabel typu skrętka zakończony złączem RJ45. Drugi koniec podłącz do swojego switcha, lub router / access point ze switchem. Ustaw adres IP, Maskę oraz Bramę w sterowniku według konfiguracji twojej sieci lokalnej. Znajdziesz te opcje w menu sterownika: "Internet". Sprawdź czy możesz połączyć się ze sterownikiem z twojej sieci lokalnej. Wpisz w przeglądarce na komputerze podłączonym do twojej sieci adres IP sterownika. Przykładowo: http://192.168.0.111. Jeśli widzisz stronę sterownika możesz przejść do następnego kroku. Jeśli strona się nie ładuje poszukaj odpowiedzi w Pomocy lub w FAQ

 

I to było by na tyle odnośnie rejestracji na tej stronie:mad:. Ja nie mam sterownika z dostępem do internetu.

 

Nie podłączaj sterownika, tylko od razu przejdź na listę swoich sterowników, wybierz sterownik który dodałeś i masz statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - ale prościej można jeszcze dane ilości spalonego paliwa np. w ciągu godziny obliczyć na podstawie licznika ślimaka. U mnie jedna minuta pracy ślimaka to 0,23 kg ekogroszku :)

 

Zawsze?

Dla każdego ekogroszku tak samo?

 

Dla jednej minuty pracy ciągłej ślimaka i dla jednej minuty pracy przerywanej ślimaka tak samo?

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 0,23 kg na minutę ekogroszku to moje zwykłe średnie przeliczenie w ub. sezonie po spaleniu kilku zważonych zasobników ekogroszku bobrek. Nie badałem wilgotności ekogroszku ani nie robiłem całej serii pomiarów dla różnych gatunków ekogroszku, ani nie dzieliłem pomiarów na pracę ciągłą i przerywaną.

 

W tym sezonie teraz palę eko z KWK Chwałowice i pewnie też ze zwykłej ciekawości przeliczę ile tego eko wychodzi na 1 minutę pracy ślimaka. Nie jest to żadne profesjonalne ani naukowe wyliczenie ale mi w zupełności wystarcza aby zaspokoić w tym zakresie swoją niewiedzę z prawdopodobieństwem graniczącym z niepewnością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i wynik będzie powtarzalny, bo przecież, żaden ślimak nie pracuje godziny w sposób ciągły

U siebie w ekomax mam wskaźnik paliwa oparty na czasie pracy podajnika i raz zaprogramowany, jest dość dokładny.

 

no nie pracuje ale każdy ruch slimaka jest mierzony w minutach i sekundach do wyczerpania zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można przeliczyć to ilości zasypu podzielone przez czas pracy slimaka?

ecoal i bruli mamy czas pracy.

chyba że czegoś nie rozumie.

Jak tak przeliczyłem i taka dokładność mi wystarcza, to nie apteka, komu się chce pieprzyć w jakieś super wyliczenia niech się pieprzy jak mu się nudzi, najlepiej waga od jubilera :)

"Ludzie nie dajcie się zwariować" jak to ktoś powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo a ja ważę zwykłą wagą a tu aptekarskie no jubielerskie :) Dzisiaj temperatura spada poniżej zera to włączyłem spalanie grupowe a do tej pory jechałem na dwustanowym 5s podawanie 50 s przerwa i było ok - grupowe też ok - ustawione 8 do 12 kw - chociaż nie wiem czy to ustawienie 12 kw to nie za dużo podawania ale zobaczymy po paru dniach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan pisze tak " Wielkość wartości opałowej zależy przede wszystkim od zawartości w węglu wilgoci i popiołu" Na przykładzie ostatniego zasypu do miałowca 31kg mokrego - 8% wody ( wagowo ) = 28,52kg suchego + 0,5kg drewna na podpałkę,dla uproszczenia 29kg.

Wczasie 40h uzyskałem 115,5 kWh. Którą wagę miału przyjąć do obliczenia sprawności kotła. Ja biorę postać suchą, miał podobno 23000 kJ/kg. Czy dobrze robię czy źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociolek wkoncu sprawdzony skamp 12 kw i dziala bardzo dobrze temp na kotle 42 st w okolicy 0 na zewnatrz a w domu 22 st

moc kotla po wygrzaniu oscylowala srednio od 30 do 50% wiec zostaje jeszcze zapas na duze mrozy

 

Trochę trwało zanim odpaliłeś :)

 

Czy mogę prosić o jakieś foto z podłączenia?

 

Zapraszam oczywiście na wątek o Skam-P

ps. jak się domek wygrzeje, to za kilka dni generowane moce spadną.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma/page165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trwało zanim odpaliłeś :)

 

Czy mogę prosić o jakieś foto z podłączenia?

 

Zapraszam oczywiście na wątek o Skam-P

ps. jak się domek wygrzeje, to za kilka dni generowane moce spadną.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma/page165

 

kociolek był już odpalany dawno ale jak na dworze było więcej niż 20st to cięzko było stwierdzić czy da rade tylko tyle ze instalacja działa

a teraz jak zrobiło się zimniej to zrobiłem taki test na dwa dni i było bardzo ok

na dobre go odpale za jakis ok miesiąc półtora jak się wprowadze

fotki z podłączenia zadnej nie mam jak będe na budowie to zrobie i przesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...