Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

masz wewnętrzne mieszaknie czyli teoretycznie grzejesz 2 ściany- resztę załatwiają sąsiedzi po bokach i pod tobą - dla domku wolnostojącego bez izolacji o takich ścianach jak Twoje liczy się około 100-110W/m2 zapotrzebowania czyli dla 42m2 jest to 4,2 do 4,6KW a u Ciebie mniej potrzeba.

Kocioł zasypowy nie jest łatwy w prowadzeniu o czym się już przekonałeś- kociołek malutki z podajnikiem ślimakowym i malutkim palnikiem będzie trochę łatwiej ustawić. założysz do tego zawór 4d żeby kotła nie zajechać i żeby mieć komfortową temperaturę w pomieszczeniach i jakoś dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, proszę o radę. Czeka mnie wymiana starego śmieciucha na nowego Skama- P Premium z Bruli. Zastanawiam się, czy przy tej okazji nie zamontować w instalacji pompy CWU. Obecnie mam tylko jedną pompę na C.O. Bojler blisko kotła 140l, poziomy. W zimię musiałem zawsze trochę go kryzować, żeby dogrzewały się kaloryfery na piętrze.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę. Czeka mnie wymiana starego śmieciucha na nowego Skama- P Premium z Bruli. Zastanawiam się, czy przy tej okazji nie zamontować w instalacji pompy CWU. Obecnie mam tylko jedną pompę na C.O. Bojler blisko kotła 140l, poziomy. W zimię musiałem zawsze trochę go kryzować, żeby dogrzewały się kaloryfery na piętrze.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Robert

 

Zamontowac i nic nie kryzowac -ustawiasz to na sterowniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę. Czeka mnie wymiana starego śmieciucha na nowego Skama- P Premium z Bruli. Zastanawiam się, czy przy tej okazji nie zamontować w instalacji pompy CWU. Obecnie mam tylko jedną pompę na C.O. Bojler blisko kotła 140l, poziomy. W zimię musiałem zawsze trochę go kryzować, żeby dogrzewały się kaloryfery na piętrze.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Robert

 

A po co Ci ta pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ta pompka?

 

Pompka tworzy oddzielny obieg, który dzieki funkcjonalności sterownika daję większą kontrolę i mam nadzieję oszczędność. Ja kąpie się pod przysznicem i nie potrzebuję wody w zasobniku o temp. 50 stopni, natomiast na C.O jak najbardziej tak ,ponieważ z powrotu z grzejników mam podłogówkę ( wiem głupi pomysł) więc do kotła wraca zbyt chłodna woda przy temp. zasilania w granicach 42 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy raz z kryzować - wyregulować i już nie bawić się więcej .

 

eeee że Wy macie na jednej pomce to nieznaczy że to jest dobre rozwiazanie... np brak mozliwosci ustawinia dokładnej temp w domu i nagrzania cw, np temp w domu zadana 22st czujnik wew wyłancza pomkę bo tem została osiągnieta... i tym sposobem ciepła woda nie ładuje cwu... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka tworzy oddzielny obieg, który dzieki funkcjonalności sterownika daję większą kontrolę i mam nadzieję oszczędność. Ja kąpie się pod przysznicem i nie potrzebuję wody w zasobniku o temp. 50 stopni, natomiast na C.O jak najbardziej tak ,ponieważ z powrotu z grzejników mam podłogówkę ( wiem głupi pomysł) więc do kotła wraca zbyt chłodna woda przy temp. zasilania w granicach 42 stopni.

 

Pogorszysz tylko funkcjonalność - instalacji zasobnik pracuje też jako bufor przynosi oszczędności ,woda w zasobniku powinna mieć około 50 st ,a do podwyższenia wody na powrocie stosuje się zawór 4- drogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee że Wy macie na jednej pomce to nieznaczy że to jest dobre rozwiazanie... np brak mozliwosci ustawinia dokładnej temp w domu i nagrzania cw, np temp w domu zadana 22st czujnik wew wyłancza pomkę bo tem została osiągnieta... i tym sposobem ciepła woda nie ładuje cwu... ehhh

 

Wystarczy założyć czujnik CWU na rurze zasilającej baniak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko można ustawić na 1 pompie, a znam ludzi którzy mieli 3 pompy i zostawili jedną. :)

 

Pamiętaj kup pompę energooszczędną a na kaloryfery zawory termostatyczne.

 

Czujnik tem. masz tylko jeden a pomieszczeń dużo. :)

 

Zawory już mam na wszystkich grzejnikach, pompę mam zwykłą trójbiegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogorszysz tylko funkcjonalność - instalacji zasobnik pracuje też jako bufor przynosi oszczędności ,woda w zasobniku powinna mieć około 50 st ,a do podwyższenia wody na powrocie stosuje się zawór 4- drogowy.

 

Nieprawda, słyszałes cos o komforcie cieplnym w domu??? ustaw STAŁĄ temp w dom np 22,5st i ciepła woda dyżurna 24/h na jednej pompce.. na jednej pomce robiło się instalacje 20-30lat temu. Jak myslisz po co do sterowników dodaje się tyle opcji?? po to zeby ich nie wykorzystywać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, słyszałes cos o komforcie cieplnym w domu??? ustaw STAŁĄ temp w dom np 22,5st i ciepła woda dyżurna 24/h na jednej pompce.. na jednej pomce robiło się instalacje 20-30lat temu. Jak myslisz po co do sterowników dodaje się tyle opcji?? po to zeby ich nie wykorzystywać??

 

Nie mieści Ci się w głowie? że woda płynie siłą grawitacji, do zasobnika wystarczy tylko czujnik + "pompa wirtualna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pompki i tak sterownik goni wodę w CO w zależności ile min ustawię ale jest to 3 min i w domu mam b. ciepło powyżej zadanej na sterowniku więc nie wyobrażam sobie jakby to miało działać na jednej. A co w takim przypadku z latem - zamykanie zaworów na grzejnikach - ok jakieś rozwiązanie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...