Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ADAMOS48 ...podniosłeś mnie na duchu... kupiłam Fakorę 20kw z podajnikiem na eko groszek :D ... taki:

 

http://kotly.com/product_info.php?cPath=75_90&products_id=1307&topSsid=082c9550b33cad661baa00ceccfd83b0

 

palić będziemy dopiero w przyszłym sezonie- mam nadzieję, że będę zadowolona... wyrwałam go bezpośrednio od producenta z 7% Vat'em za 6350zeta w sierpniu tego roku, teraz pewnie ceny już inne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam co podnośić ,ponieważ jest dobrze ,choć mogło być lepiej .Proszę sobie porównać Pani kociołek z np. biasi z podajnikiem i przypatrzyć różnicy w budowie i powieszchnii komory załadowczej .Napisałem wcześniej że każdy kociołek żeliwny zasługuje na uwage chociażby z prozaicznego powodu,możliwości wymiany uszkodzonych członów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego istnieje tak duża naiwnośc ludzi ,którzy łapią sie na 7%vat.Przepis US wyrażnie mówi że nie wolno sprzedać towaru poniżej cen zakupu ,np zakup słoika wynosił 10zł + 22% vatu daje to nam 12.20 i trzeba naliczyc minimalną marżę co daje nam 12.5 .Ponieważ nabyliśmy prawo do odpisu mamy możliwośc zwrotu 15% czyli fizycznie 14% co daje nam 1.83 .W wykonaniu firmy sprzedającej nie jest tak różowo ponieważ firma sprzedaje za 12.50 z 7% watem a to co skarbowy im wróci to jest dodatkowy zysk .Więc żadna firma nie może sobie pozwolić na sprzedaż 10zł +7% = minimalna marża czyli sprzedać towar po 11.23 bo w razie kontroli jest ukarana .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...przyjęłam do wiadomości

to jak wytłumaczysz maila którego otrzymałam od Pana z działu handlowego Fakory?

 

cytuję:

 

"Pani Dagmaro kwota Vat uzależniona jest od sposobu użytkowania pieca, jeśli

bedzie on stał w domu mieszkalnym wtedy 5934 PLN + VAT 7% (6349,3 jeśli

jest prowadzona tam działalność to powinien byc 5934 PLN + VAT 22%

(7239,4.

Moc pieca KZ-eko to 15-20 kW i będzie to moc wystarczająca.

Wszystkie nasze kotły na ekogroszek posiadają dodatkowy ruszt awaryjny

umożliwiający palenie innymi paliwami stałymi. "

 

i kupiłam po cenie z 7%Vat'em...widocznie sie da :wink:

 

a z tym "mogło być lepiej"....no pewnie , że mogło być lepiej...ale nie za tą cenę :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Mario74 i Zb64 - chodzi o ling Combi. Własnie przymierzam sie do zakupu tego pieca i moje pytanie to jaką powierzchnie ogrzewacie? Ja mam do ogrzania dom 200m2 i budynek gospodarczy 100m2. Proponuja mi Combi 23KW a ja zastanawiam się czy będzie to moc wystarczająca.... a może kolega Kraktom odpowie mi na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek witam.Z pieca jestem zadowolony.Ogrzewam dom o powierzchni podłóg ok 210m,kubatura ok 660-670 m sz.Nie wiem czy wystarczy Ci 23kw.Wg tego co czytałem na forum to powinien wystarczyć jeśli masz dobrze ocieplony dom.Mnie instalator(szwagier)wyliczył ,że wystarczył by piec 17-18kw.Kupiłem 23 bo nie ma mniejszego Linga żeliwnego.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam.Mam pytanie czy kocioł zeliwny Lingi Combi 28kw będzie odpowiedni do domu o powierzchni 132m2 uzytkowej(180 po podłodze,podpiwniczony,kubatura 627m3)plus zasobnik na wodę 300.lPodłogówka 62m2,8 grzejnikow i dwie drabinki?W projekcie przewidziany jest 24kw gazowy.Sprzedawca powiedział że żeliwne powinny mieć trochę więcej kw.Proszę o pomoc muszę w tym tygodniu zdecydować. :-? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek witam.Z pieca jestem zadowolony.Ogrzewam dom o powierzchni podłóg ok 210m,kubatura ok 660-670 m sz.Nie wiem czy wystarczy Ci 23kw.Wg tego co czytałem na forum to powinien wystarczyć jeśli masz dobrze ocieplony dom.Mnie instalator(szwagier)wyliczył ,że wystarczył by piec 17-18kw.Kupiłem 23 bo nie ma mniejszego Linga żeliwnego.Pozdr.

 

 

Twój szwagier dobrze wyliczł, bo ja mam 700 kubatury piec 19KW i radzi sobie bardzo spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy kocioł zeliwny Lingi Combi 28kw będzie odpowiedni do domu o powierzchni 132m2 uzytkowej(180 po podłodze,podpiwniczony,kubatura 627m3)plus zasobnik na wodę 300.lPodłogówka 62m2,8 grzejnikow i dwie drabinki?W projekcie przewidziany jest 24kw gazowy.Sprzedawca powiedział że żeliwne powinny mieć trochę więcej kw.Proszę o pomoc muszę w tym tygodniu zdecydować. :-? :roll:

 

 

23 kw spokojnie wystarczy(i tak za duży).Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wam napisze, co jest nowego w tej branży, oczywiście początek znowu wychodzi z Pleszewa...

 

Pojawiły się sterowniki z algorytmem PiD - producent sterowań elektro-miz Pleszew.

 

Już nie trzeba programować dawki paliwa, mocy dmuchawy, przedmuchów i innych takich. Sterownik jest super.

 

Kocioł ślimakowy, bardzo wygodny w obsłudze, bo wyczystki są tylko na przodzie z takim sterowaniem to koszt ok.7000zł, mam tu na myśli konstrukcję SKAM-P firmy SEKOM z Pleszewa. Od niedawna do slimaka 25kW maja też opcję retorty obrotowej, która umożliwia spalanie ekogroszku mieszanego z miałem lub palenie miałem o nazwie ekofins, to jednak wymaga kolejnej dopłaty. Kocioł ma też stały wodny ruszt awaryjny.

Ten model na http://www.sekom-pleszew.com.pl

 

W każdym razie z normalnym podajnikiem na ekogroszek i tym sterowaniem pid kocioł kosztuje 7100 o tym pid piszą w nowościach.

 

a HEF ma trochę droższy model

Modele tej firmy na http://www.hef.com.pl

tam też informacja od firmy HEF o tym algorytmie pid

 

Firma sekom chyba dalej poszła z tym pid bo oferuje go też do zwykłych miałowych a także do swoich podajników tłokowych, hef reklamuje jedynie do swoich ślimakowych. Podobno te algorytmy pid wprowadza też firma SAS do zwykłych i do podajników ślimakowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy kocioł zeliwny Lingi Combi 28kw będzie odpowiedni do domu o powierzchni 132m2 uzytkowej(180 po podłodze,podpiwniczony,kubatura 627m3)plus zasobnik na wodę 300.lPodłogówka 62m2,8 grzejnikow i dwie drabinki?W projekcie przewidziany jest 24kw gazowy.Sprzedawca powiedział że żeliwne powinny mieć trochę więcej kw.Proszę o pomoc muszę w tym tygodniu zdecydować. :-? :roll:

 

 

23 kw spokojnie wystarczy(i tak za duży).Pozdr.

dziekuje,tak myślałam że za duzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wam napisze, co jest nowego w tej branży, oczywiście początek znowu wychodzi z Pleszewa...

 

Pojawiły się sterowniki z algorytmem PiD - producent sterowań elektro-miz Pleszew.

 

Już nie trzeba programować dawki paliwa, mocy dmuchawy, przedmuchów i innych takich. Sterownik jest super.

 

Kocioł ślimakowy, bardzo wygodny w obsłudze, bo wyczystki są tylko na przodzie z takim sterowaniem to koszt ok.7000zł, mam tu na myśli konstrukcję SKAM-P firmy SEKOM z Pleszewa. Od niedawna do slimaka 25kW maja też opcję retorty obrotowej, która umożliwia spalanie ekogroszku mieszanego z miałem lub palenie miałem o nazwie ekofins, to jednak wymaga kolejnej dopłaty. Kocioł ma też stały wodny ruszt awaryjny.

Ten model na http://www.sekom-pleszew.com.pl

 

W każdym razie z normalnym podajnikiem na ekogroszek i tym sterowaniem pid kocioł kosztuje 7100 o tym pid piszą w nowościach.

 

a HEF ma trochę droższy model

Modele tej firmy na http://www.hef.com.pl

tam też informacja od firmy HEF o tym algorytmie pid

 

Firma sekom chyba dalej poszła z tym pid bo oferuje go też do zwykłych miałowych a także do swoich podajników tłokowych, hef reklamuje jedynie do swoich ślimakowych. Podobno te algorytmy pid wprowadza też firma SAS do zwykłych i do podajników ślimakowych.

 

Jarecki ciekawe czym się zajmujesz :-? , bo tak do morza to myślę że masz ładnych kilka godzin jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szanowni Panstwo posneli?

Heitz jest z tego co mi sie wydaje stalowy......moze cosik innego? Interesuje mnie ekogroszek i inne pellety :lol:

Co sadzicie o:

TYCH TUTAJ PRZEDSTAWIONYCH

Bede mial dom 220 m2 ile KW na te powierzchnie musze dobrac aby bylo optymalnie i zeby nie chodzil w gornej granicy swoich mozliwosci? Myslalem o czyms powyzej 30 KW....

Pomozcie...... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podniecacie się kotłami stalowymi ,a prawda jest taka ,że najgorszy kocioł żeliwny i tak będzie najlepszy od dobrego stalowego.Spytacie dlaczego?

Przypatrzcie się dobrze członom żeliwnym i komorze spalania ,i nie ważne w którym ,ponieważ jest ich na rynku dużo .Wyobrażcie sobie teraz retortę pracującą pod rusztem ,który rozbija płomień do rozbudowanej komory spalania a następnie poprzez mnogośc radiatorów ciepło jest pochłaniane ,i jak taki kocioł ma 3 ciąg spalinowy to macie obraz dobrego kotła.Nie chcę pisać żle o kotłach stalowych ponieważ tak nie jest ,ale ustepują żeliwnym w kwesti długowieczności jak i sprawności ,choć to jest problematyczne ,ponieważ zależy od sposobu badań atestowych i rodzaju użytego paliwa.

 

więszych bzdur nie czytałem, w europie zachodniej bardziej od nas doświadczonej występują wyłącznie kotły stalowe. kotły gazowe są wyłącznie z wymiennikami stlowymi... sprawność kotłów żeliwnych jest zdecydowanie mniejsza niż stalowych nawet o kilkanaście procent. jak zabrudzisz brudem swoje radiatorki to nie wiem czy w tydzień to wyczyścisz.

widziałem kocioł z podajnikiem retortowym w kotle żeliwnym tem. splin powyżej 300C .. odradzam żeliwo

 

zwróć uwagą na temperaturęspalin jaą podają produceńci w kotłach żeliwnych - jest o 150 C większ niż w stalowych

 

a w ciągu tej długowieczności w wyniku zwiększonej ilości spalanego opału kupisz sobie kilka kociołków stalowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły żeliwne są dobre, ale tylko gdy nie ma wymuszonego obiegu spalin, a wszystkie nowoczesne kotły maja wentylatory i sposób oddawania ciepła jest zupełnie inny. Żeliwo nie zdąży go odebrać, a gorące spaliny już są w kominie. Poza tym z tą długo wiecznością to też różnie bywa, a jak już cos trzaśnie to jest to nie do naprawienia.

Zdzisiek ma rację, cały zachód przeszedł już na żeliwo, tylko w Polsce wciąż niektórzy jeszcze myślą, że duże ciężkie, stare to dobre, a tym czasem włoskie odlewnie sprzedają za grosze panele żeliwne do kotłów bo mają fabryki, a już nikt tego nie chce kupiować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podniecacie się kotłami stalowymi ,a prawda jest taka ,że najgorszy kocioł żeliwny i tak będzie najlepszy od dobrego stalowego.Spytacie dlaczego?

Przypatrzcie się dobrze członom żeliwnym i komorze spalania ,i nie ważne w którym ,ponieważ jest ich na rynku dużo .Wyobrażcie sobie teraz retortę pracującą pod rusztem ,który rozbija płomień do rozbudowanej komory spalania a następnie poprzez mnogośc radiatorów ciepło jest pochłaniane ,i jak taki kocioł ma 3 ciąg spalinowy to macie obraz dobrego kotła.Nie chcę pisać żle o kotłach stalowych ponieważ tak nie jest ,ale ustepują żeliwnym w kwesti długowieczności jak i sprawności ,choć to jest problematyczne ,ponieważ zależy od sposobu badań atestowych i rodzaju użytego paliwa.

 

więszych bzdur nie czytałem, w europie zachodniej bardziej od nas doświadczonej występują wyłącznie kotły stalowe. kotły gazowe są wyłącznie z wymiennikami stlowymi... sprawność kotłów żeliwnych jest zdecydowanie mniejsza niż stalowych nawet o kilkanaście procent. jak zabrudzisz brudem swoje radiatorki to nie wiem czy w tydzień to wyczyścisz.

widziałem kocioł z podajnikiem retortowym w kotle żeliwnym tem. splin powyżej 300C .. odradzam żeliwo

 

zwróć uwagą na temperaturęspalin jaą podają produceńci w kotłach żeliwnych - jest o 150 C większ niż w stalowych

 

a w ciągu tej długowieczności w wyniku zwiększonej ilości spalanego opału kupisz sobie kilka kociołków stalowych :)

 

Popieram opinię ADAMOSA48.

1.TEMPERATURA SPALIN W MOIM KOTLE MIERZONA NA CZOPUCHU PRZY PIECU TO 80-120 STOPNI.

2.GWARANCJA 10LAT

3.JAKUB W-W RAZIE USZKODZENIA W PIECU żELIWNYM WYMIENIA SIę USZKODZONY CZłON PIECA-W STALOWYM MOżNA O TYM ZAPOMNIEć(MOżESZ EW COś WYCIąć COś POSPAWAć?)

4.NIE WYOBRAżAM SOBIE KOTłA GAZOWEGO Z WYMIENNIKIEM żELIWNYM(ALE TO INNA BAJKA)

5.CZYSZCZENIE MOJEGO PIECA TO OK 15-30MIN(NA PEWNO NIE TYDZIEń)

6.SPALAJąC W MOIM PIECU 17-25KG NA DOBę RACZEJ NIE ZAOSZCZęDZę NA PIEC STALOWY!!!!!

7.MóJ DOM TO 210M KW PODłóG,6 OSOBOWA RODZ,PIEC KLIMOSZ LING KOMBI 23KW

PS.KAżDA SROKA SWóJ OGONEK CHWALI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro, ale ciekawie.

Czekam na więcej informacji - w tym roku muszę jakiś kupić :-)) :lol:

 

Może ostro ale wkurza mnie jak ktoś pisze żeby pisać.Palę tym piecem 5 miesięcy bez żadnych problemów.Oczywiście na początku trzeba poświęcić trochę czasu na optymalne ustawienie pieca ale to się opłaca !.Jeszcze raz napiszę ,że zanim kupiłem to przeczytałem mnóstwo postów.Jeśli chodzi o "Linga" to polecam posty "Vdk".(Przy okazji pozdrawiam).W mojej rodzinie pracuje piec stalowy z podajnikiem ślimakowym firmy Sas i sprawuje się przez trzy lata bardzo dobrze,jednak ja wolę jeździć mercedesem a nie polonezem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...