Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam dwie pompki i tak sterownik goni wodę w CO w zależności ile min ustawię ale jest to 3 min i w domu mam b. ciepło powyżej zadanej na sterowniku więc nie wyobrażam sobie jakby to miało działać na jednej. A co w takim przypadku z latem - zamykanie zaworów na grzejnikach - ok jakieś rozwiązanie ....

 

j.w "pompka wirtualna" -siłą grawitacji mam tak od bbbbbbbbardzo dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam metlik ;-)

Chcesz robić choinkę proszę bardzo idą święta :)

Nie ukrywam mam 5 pompek,ale pracują w różnych godzinach .

http://img826.imageshack.us/img826/5382/p1130474.jpg

 

do CWU nie mam ,mam za to do grawitacji CWU muszę podać ciepłą wodę też aż na 2 piętro , ale to inna historia .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robić choinkę proszę bardzo idą święta :)

Nie ukrywam mam 5 pompek,ale pracują w różnych godzinach .

http://img826.imageshack.us/img826/5382/p1130474.jpg

 

do CWU nie mam ,mam za to do grawitacji CWU muszę podać ciepłą wodę też aż na 2 piętro , ale to inna historia .

 

Srednica rur i drugie piętro jest odpowiedzią na Twoja grawitację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że nawiedzony i niedouczony instalator zrobił to tak jak powinno . a jak instalacja w nocy "pierdziała" i założył zawór z kulą by tak się nie działo Twój sprytny plan wali w łeb ........

 

Mógłbyś napisać jaśniej (jestem laikiem w tych sprawach, ale się uczę) co to znaczy pierdziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśl się przecież jesteś inteligentny....róznica między nami kol animuss jest taka, że u mnie można wszystko sprawdzić, zweryfikować...u Ciebie to tylko słowa....

 

Tak myślałem nie wiesz, nie masz pojęcia o czym piszesz ,szkoda mojego czasu .

U mnie również można wszystko zweryfikować ,zapraszam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nie wiesz, nie masz pojęcia o czym piszesz ,szkoda mojego czasu .

U mnie również można wszystko zweryfikować ,zapraszam. :)

 

Masz całkowitą rację szkoda mojego czasu.. masz przestarzałą instalację. wymuszoną grawitacje na grubych rurach do tego dostawiony zawór 4 drogowy i książkową instalację z rozprowadzeniem równoległym, ustalanie temperatu wewnętrznych odbywa sie na zasadzie czasowych załączeń pompek,czyli nie dogrzewasz do temp. zadanych, tylko tyle że pomka ma chodzić w danym czasie i cześć tak sie robiło instalacje 20-30 lat temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację szkoda mojego czasu.. masz przestarzałą instalację. wymuszoną grawitacje na grubych rurach do tego dostawiony zawór 4 drogowy i książkową instalację z rozprowadzeniem równoległym, ustalanie temperatu wewnętrznych odbywa sie na zasadzie czasowych załączeń pompek,czyli nie dogrzewasz do temp. zadanych, tylko tyle że pomka ma chodzić w danym czasie i cześć tak sie robiło instalacje 20-30 lat temu....

 

Przestarzały to ty będziesz miał za chwilę swój sterownik ,wbij sobie do głowy że nie mam nic na grubych rurach, średnice są odpowiednie do potrzeb ,przepływu ,powierzchni ogrzewania prawie 500m2 .Za pompą średnica 22 miedź..

I co tak zlazłeś z tematu ciepłej wody kolego uciekasz jak chory królik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestarzały to ty będziesz miał za chwilę swój sterownik ,wbij sobie do głowy że nie mam nic na grubych rurach, średnice są odpowiednie do potrzeb ,przepływu ,powierzchni ogrzewania prawie 500m2 .Za pompą średnica 22 miedź..

I co tak zlazłeś z tematu ciepłej wody kolego uciekasz jak chory królik :)

 

 

O czym ja mam z Tobą rozmawiać jak wszystkie rozumy pozjadałeś???Jak wspomniałem nie masz bladego pojęcia na temat komfortu Cieplnego w domu!!! u Ciebie bez róznicy czy w pomieszczeniu bedzie 22 czy 18 st( głowice termostayczne to nie wszystko-zresztą pewnie ich nie masz) czy ciepła woda będzie ciepła czy bedzie ciepła za 5h.... zrobiłeś wynalazek cieszysz się jak hmm (forma poprawna) afroamerykanin blaszką, że to chodzi na cyrkulacji i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...