Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zaczynam widzieć sens pozostania przy jednej pompie, skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? Ja ta siądzie kupię tę energooszczędną polecaną przez Jareckiego i będzie ok. Obecna ma 6 lat.

 

Jak Jarecki coś radzi , to warto skorzystać bo facet naprawdę mądrze radzi

Edytowane przez sskiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To za proste osiągasz to nawet bez mieszacza 4-drogowego,kryzując , a jeszcze wyższa temp zbiornika CWU, jest wskazana bo trzeba przegrzewać zbiornik z wiadomych powodów,w dodatku szybsze nagrzewanie wody do kąpieli, jest jej więcej (komfort) .Najważniejsze zasobnik pobiera ciepło w trakcie pracy kotła i oddaje go częściowo woda miesza się wraca do układu CO powrót powodując rzadsze odpalanie palnika ,dmuchawy ,podajnika płynniejsza praca bo pracuje jak bufor .

 

Moze napiszesz kolego do jakich temperatur grzejesz teraz Kocioł?? w tą pogode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka jest siła forum....ktoś coś napisze wmowi ludziom ze jest super, hiper i już ludzie tak robią, niekoniecznie że nic nie jest udokumentowane, że ktoś ma jakiś stary sterownik za kilka zł -(zrobimy tak samo bo jemu chodzi) to p oco kupujecie sterowniki za 1000zł?? z rozbudowanym do maximum menu z którego mozecie sterować,praktycznie cała kotłownia?? lepiej iśc do kotłowni ,przekrecić zawory, pokryzować,polatać sobie i cieszyć się ze to wogóle chodzi... szkoda gadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić piec centralnego ogrzewania do domu o powierzchni około 70 m2, piec na paliwo stałe węgiel, drzewo, piec ma zasilić 5 kaloryferów i bojler 120l, myślałem o piecu 14KW z firmy drew-met Link co o nim sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie dotyczące wyboru pieca, jego mocy a także sterowania. Na rynku jest wiele piecy - jaki by się tu sprawdził, na jaki zwrócic szczególną uwagę a jakiego unikać? Edytowane przez adamooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiba mam kupić pompę za 600zł bo Ktoś dobrze radzi? :D

 

To kup Lexusa też będziesz zadowolony :)

 

Nie chodzi o samą pompę , tylko o jego rady . Ja właśnie mam kotłownię zrobioną świeżo co . Jest tak zrobione jak on to opisuje i działa wszystko tak jak chciałem . Ja właśnie mam drogą pompę na CO bo tak sam chciałem , tak poprostu , a na CWU wpakowałem badziewie diamonda . Mam zawór 4d . Kiedy otwarty maksymalnie na 10 powstaje obieg jakby nie było wcale zaworu 4d . Jest tak kiedy np. chcesz pompować wodę na grzejniki wiadomo w tej samej temp. co piec , choćby zimą 55 st , żeby dogrzać mieszkania . Wtedy bojler nie zadział gawitacyjnie bo pompa CO wpycha wode "w bojler " mówiąc potocznie " pompy sobie przeszkadzają " woda nie będzie w zbiorniku cwu się nagrzewać . W tym przadku musi być druga pompa do cwu , opcja na sterowniku i ustawiasz sobie te 40 st i grzeje do tego poziomu . U mnie kiedy tylko zawór ustawie poniżej 10 to nie wiem jak to się dzieje , ale zasilanie bojlera robi się gorące to pompę cwu wyłączam . U mnie zawór przy dzisiejszych pogodach pracuje cały czas na 5 , ale kiedy przyjdą mrozy i będę musiał dać na 10 całkowicie otworzyć to nie obędzie się bez drugiej pompy .

Edytowane przez sskiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka jest siła forum....ktoś coś napisze wmowi ludziom ze jest super, hiper i już ludzie tak robią, niekoniecznie że nic nie jest udokumentowane, że ktoś ma jakiś stary sterownik za kilka zł -(zrobimy tak samo bo jemu chodzi) to p oco kupujecie sterowniki za 1000zł?? z rozbudowanym do maximum menu z którego mozecie sterować,praktycznie cała kotłownia?? lepiej iśc do kotłowni ,przekrecić zawory, pokryzować,polatać sobie i cieszyć się ze to wogóle chodzi... szkoda gadać...

 

Mogę odpowiedzieć za siebię. Co do rozbudowanego do maksimum sterownika, to tak nie do końca - pewnie dało by się jeszcze coś dołożyć, podobno ma być obsługa paneli słonecznych ;)

A teraz poważnie. Ja go kupiłem ze względu na możliwości podglądu i obsługi przez internet i tylko dlatego, reszta to dla mnie dodatkowe opcję z których mogę korzystać w całości lub częściowo, i tyle. Każdy ma inne potrzeby, priorytety, upodobania, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś uważnie poprzedniego postu . Mam zawór 4d , temp. pieca 55 st , d4 pracuje przy dzisiejszych pogodach na 40-50 % i wtedy bojler jest cały czas zasilany . Kiedy otworzę zawór całkowicie przy mrozach bo zażyczę sobie na grzejnikach tyle co na piecu to zbiornik cwu zostaje odcięty zawór rożnicowy zamyka się bo pompa CO pcha wodę w bojler . W układzie tym , musi być druga pompa . Mój brat ma jedną pompę w układzie , dojście do bojlera za pompą . Można tak , wtedy faktycznie niepotrzebna druga . Ma też podłogówkę na powrocie z grzejników , to jest porażka !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo wczoraj "nabuzowałem " do 65 st drzewem po południu , chciałem szybko zasilić grzejniki i nagrzać wodę . Zawór poszedł na 10 , pompę włączyłem od cwu i wszystko idealnie . Domek się nagrzewał , woda też . Jeśli ktoś nie zakłada zaworu 4d , nie musi montować drugiej pompy . u mnie on występuje

 

Woli sprostowania . Kolego Bobwoj . Czy Ty pisałeś , że chcesz mieć wodę w bojlerze w temperaturze mniejszej niż temp. C.O. ? Nie chce mi się przeglądać ponownie postów .

Edytowane przez sskiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...