Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie męska decyzja zakładać, czy nie? Za i przeciw - proszę o syntezę i konkrety.

 

Pompę kupisz za 100 kilkanaście złotych/chińszczyzna/, montujesz na nitce ładowania cwu, czujnik bojlera na powrocie kotła/blisko kotła/

 

- służy do ładowania bojlera i wysokich temp. na powrocie wody do kotła

 

- możeszpodłączyć do sterownika jako priorytet

 

- możesz ją odłączyć /woda pójdzie grawitacją/

 

-możesz podłączyć sterownik /za ok.15zł/ ,ładujesz cwu tylko w określonych godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kapitanie sterownik do sterownika?

 

Taniej pompy nie warto kupować, jak już to energoszczędną.

 

Tak ,tak sterownik /za 15 zł/ podłączyłem do gniazda ze sterownika kotła /ładowanie cwu/ i dalej na pompę

 

sterownik reguluje ładowanie cwu w układzie 24 godz , w dzień co 2godz ,od 22.00-6.00 nie ładuje

 

Jeśli chodzi o pompę masz racje ale to już inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka jest siła forum....ktoś coś napisze wmowi ludziom ze jest super, hiper i już ludzie tak robią, niekoniecznie że nic nie jest udokumentowane, że ktoś ma jakiś stary sterownik za kilka zł -(zrobimy tak samo bo jemu chodzi) to p oco kupujecie sterowniki za 1000zł?? z rozbudowanym do maximum menu z którego mozecie sterować,praktycznie cała kotłownia?? lepiej iśc do kotłowni ,przekrecić zawory, pokryzować,polatać sobie i cieszyć się ze to wogóle chodzi... szkoda gadać...

 

Niestety sterowniki za 1000zł? nie wywali za ciebie popiołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najważniejsze, tak jak chciałeś :)

 

Nie jest to pełen automat ale masz co robić. Najgorsze jest chyba kręcenie tym zaworem.

 

Dla mnie najważniejsze jest jak najmniej być w kotłowni, ostatni raz byłem 3listopada i będę w niej 15listopada.

Wybiorę popiół, załaduję 160kg ekoretu i spokój.

 

Sterownik z internetem to jest to :)

 

Co wy tam kręcicie tymi zaworami .po co ,nie macie co robić ?

Raz ustawiasz przez kila dni jak regulujesz, budujesz, instalację, a potem sterujesz tylko temperaturą na kotle .

A ile popiołu pomieści twój popielnik pod palnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak w łazience - podłogówka jest z powrotu z drabinki która ma zawór termostatyczny [miałem tam także zwykły grzejnik, ale było to bez sensu, bo nigdzy nie działał, więc go zdemontowałem] - nie zauważyłem żadnych problemów z tym rozwiązaniem, ale ogrzewanie w ten sposób innych pomieszczeń jest faktycznie bez sensu.
No to ogrzewanie podłogi mamy rozwiązane tak samo u mnie jeszcze kuchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak w łazience - podłogówka jest z powrotu z drabinki która ma zawór termostatyczny [miałem tam także zwykły grzejnik, ale było to bez sensu, bo nigdzy nie działał, więc go zdemontowałem] - nie zauważyłem żadnych problemów z tym rozwiązaniem, ale ogrzewanie w ten sposób innych pomieszczeń jest faktycznie bez sensu.

 

Jeżeli zdemontowałeś grzejnik to pozostało od niego wyjście i wejscie więc możesz podłogówkę w to wpiąć ze sterowaniem i będziesz miał oddzielny obieg .W drabince zawór termostatyczny jak się zamknie to podłogę tez wyłącza . Podłoga w łazience powinna grzać cały czas ,chyba ze zastosujesz matę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę kupisz za 100 kilkanaście złotych/chińszczyzna/, montujesz na nitce ładowania cwu, czujnik bojlera na powrocie kotła/blisko kotła/

 

- służy do ładowania bojlera i wysokich temp. na powrocie wody do kotła

 

- możeszpodłączyć do sterownika jako priorytet

 

- możesz ją odłączyć /woda pójdzie grawitacją/

 

-możesz podłączyć sterownik /za ok.15zł/ ,ładujesz cwu tylko w określonych godzinach

 

Tak, to ja, ale zaczynam zmieniać zdanie. Kolega animuss uświadomił mnie o występowaniu bakterii przy niskich temp, więc lepiej hajcować tyle samo co na C.O. :-)

 

Kolega Bobwoj już podjął decyzję . Pozostawia układ bez zmian . Cwu w tej samej temp. co CO . Czemu jeszcze się przekomarzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufladę na popiół mam niewielką, taką jak do pieczenia ciasta :) Do palnika dużo się zmieści popiołu. Na 160kg eko powinienem dwa razy wybierać popiół a tak się przesypie.

Chyba wokoło palnika a nie do palnika bo z palnika wychodzi wysypuje się popiół.

A jak wyjmujesz szufladę na popiół jak jej nie widać i popiół wysypuje się na zewnątrz o otwarciu drzwiczek .

Te pojemniki są zdecydowanie za płytkie.

A wsypanie popiołu do wiaderka z szuflady to nie lada wyczyn.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wyrzuciłem tą nieszczęśliwą szufladę. Popielnik mam duży bo zmieści gdzieś ze 100 litrów to popiół wybieram szufelką po 2 a nawet po 3 tankowaniach czyli po 20 a nawet 30 dniach. Czyli pod względem pojemności popielnika to w rankingu kotłów należy się duży plus dla mojego żeliwnego monstrum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ma ktoś doświadczenia z pompami firmy Wilo? Druga sprawa, chcę umieścić mój kocioł na lekkim podwyższeniu względem posadzki, powiedzy 5 cm nad nią. Jak to najprościej i najszybciej zrealizować? Wszystkie wylewki odpadają. Obecnie jest jeszcze w tym miejscu stary kocioł. Chcę zrobić tak, aby po wyciągnięciu starego kotła, nowy ustawić na podwyższeniu. Myślałem nad suporeksem 5cm grubości, ale mam obawy czy wytrzyma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...