Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Druga sprawa, chcę umieścić mój kocioł na lekkim podwyższeniu względem posadzki, powiedzy 5 cm nad nią. Jak to najprościej i najszybciej zrealizować?

 

A po co Ci to podwyższenie? Chyba się nudzisz.... :)

Jak Ci woda nie nachodzi, to nie potrzebujesz, w tym modelu kotła woda nie schodzi do dołu, więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]148304[/ATTACH]

 

Mógłyś mi wytłumaczyć ustawienia na tej pompie? Czy obecne ustawienia na rysunku to tryb automatyczny dzienny na pierwszym biegu, czy automatyczny nocny na drugim biegu? Jaki najlepiej tryb wybrać do pracy w instalacji C.O budynku jednorodzinnego w termostatami na grzejnikach. Instalacja miedziana.

Na rysunku pokazane jest możliwość wyłączenia obniżonego, nocnego trybu pracy .

To bezstopniowa regulacja różnicy ciśnień 1 do 3 m 1 do 5 m dla pomp

Tryb automatyczny nocny wygląda tak .

http://www.agrovodcom.ru/images/info_wilo_stratos9.jpg

 

W pompach grundfosa od dawna stosowana funkcja ,ale mało kto wie ,jest umiejscowiona koło gniazda przyłączeniowego od spodu pompy alpha +

http://image.ceneo.pl/data/products/1098038/i-grundfos-pompa-obiegowa-alpha-25-96288941.jpg

i jest tutaj :

http://img191.imageshack.us/img191/6531/p1130510.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku pokazane jest możliwość wyłączenia obniżonego, nocnego trybu pracy .

To bezstopniowa regulacja różnicy ciśnień 1 do 3 m 1 do 5 m dla pomp

Tryb automatyczny nocny wygląda tak .

http://www.agrovodcom.ru/images/info_wilo_stratos9.jpg

 

 

Czy warto włączać ten tryb nocny automatyczny i co to daję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci to podwyższenie? Chyba się nudzisz.... :)

Jak Ci woda nie nachodzi, to nie potrzebujesz, w tym modelu kotła woda nie schodzi do dołu, więc nie ma problemu.

 

Nie koniecznie się nudzi...przy podwyższeniu kotła wygodniej wybiera się popiół z popielnika,ja mam dospawane nóżki z profilu..można równiez wygodniej umyć kafelki pod kotłem, na minus tego rozwiązania przemawia fakt że podnosząc kocioł podnosimy również zasobnik- czyli mamy wyżej do podniesienia worek jak wsypujemy ekogroszek do zasobnika.Nie było to zamierzone, po prostu mam komin systemowy i nie wiedziałem na jakiej wysokości będę miec wylot do czopucha...ale nawet się sprawdza.

Edytowane przez Piotrek42
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience to raczej wskazane żeby była ciepła podłoga ,sterowanie podłogówką w łazience mija się z celem (długo stygnie i długo się rozgrzewa ) lepiej utrzymywać stałą temperaturę , a sterować np. grzejnikiem typu drabinka .

 

Niby tak, ale w praktyce podłoga jest i tak stale ciepła bo w łazience mam ustawione 24 st a jest w niej wyciąg wentylacji mechanicznej i z domu jest zasysane powietrze o temp. około 22 st do tego dokłada się bezwładność podłogówki i podłoga jest ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus dobra robota a gdzie masz podajnik? :)

 

Wczoraj zważyłem popiół ze

150kg ekoretu 9,25kg to ze

100kg wyszło 6,16kg.

 

Podajnik jeszcze stoi obok bo w zeszłym tygodniu miałem pogrzeb w rodzinie i cały tydzień jeżdżenia i załatwiania urny i takie inne :(

 

 

W tej chwili kocioł pracuje jako zasypowy raz na dobę ,w komorze z szamotem ,ekstra się wypala groszek, zresztą już pisałem.

 

To niezły ten ekoret ,a dawałeś mocny nadmuch ,może część popiołu leży na pułkach wymiennika.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale w praktyce podłoga jest i tak stale ciepła bo w łazience mam ustawione 24 st a jest w niej wyciąg wentylacji mechanicznej i z domu jest zasysane powietrze o temp. około 22 st do tego dokłada się bezwładność podłogówki i podłoga jest ciepła.

 

Przy następnym remoncie łazienki może się skusisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie się nudzi...przy podwyższeniu kotła wygodniej wybiera się popiół z popielnika,ja mam dospawane nóżki z profilu..można równiez wygodniej umyć kafelki pod kotłem, na minus tego rozwiązania przemawia fakt że podnosząc kocioł podnosimy również zasobnik- czyli mamy wyżej do podniesienia worek jak wsypujemy ekogroszek do zasobnika.Nie było to zamierzone, po prostu mam komin systemowy i nie wiedziałem na jakiej wysokości będę miec wylot do czopucha...ale nawet się sprawdza.

 

U mnie był na nogach z profila 20mmx20mm ,dali 4 szt mizerne kawałki po 7 cm .

Wyciąłem to bo bałem się ze punktowe obciążenie (ponad 500kg kocioł) popęka terakota pod nim .Stoi na 2 profilach 40mm x40mmx2mm -scianka przez całą długość kotła .I nawet się przydało to bo kocioł przy pierwszym rozpaleniu płakał więc podstawiłem talerzyk od doniczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na kocioł Defro. Brat ma tej firmy i jest zadowolony. Prosze o pomoc w wyborze. Nigdy wcześniej nie korzystałem z pieca tak więc nie bardzo wiem który z nich wybrać. Myśle że głównym paliwem będzie ekogroszek, ale chciałbym mieć jeszcze jakąś alternatywę. Co sądzicie czy warto zaiwestować w piec bardziej uniwersalny na inne paliwo np. pelet? prosze o fachowa poradę.

 

Defro Eko 19 kw 7 890zł

Defro Eko Duo 19 kw 8 700 zł

Defro Eko Uni 19 kw 9 130 zł

Defro Eko Duo Uni 19 kw 9 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a jakie ceny:P

a lepiej bez rusztu już wodnego i z poziomymi półkami bo łatwiej wyczyścić i wszystko od przodu i jak już to z innym niż podstawowy sterowaniem

jak już bardzo chcesz defro to komfort eko i poszukaj gdzieś indziej bo za takie pieniądze to ja 30KW miałem ofertę a nie 19

i zacznij od tego jaka powierzchnia domu i jakie zapotrzebowanie bo coś czuję że może być za dużo tych KW-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a jakie ceny:P

a lepiej bez rusztu już wodnego i z poziomymi półkami bo łatwiej wyczyścić i wszystko od przodu i jak już to z innym niż podstawowy sterowaniem

jak już bardzo chcesz defro to komfort eko i poszukaj gdzieś indziej bo za takie pieniądze to ja 30KW miałem ofertę a nie 19

i zacznij od tego jaka powierzchnia domu i jakie zapotrzebowanie bo coś czuję że może być za dużo tych KW-ów

 

 

Czyli ceny kiepskie? Mam od hydraulika. Możesz podać jakie masz ceny lub ewentualnie namiary na jakąś firmę?

Powierzchnia użytkowa 175 m2 plus garaż 27m2 ogrzewany, kotłownia 6m2.

Parter w ogrzewaniu podłogowym plus łazienka i pralnia na pietrze ok. 90m2. Cztery sypialnie w grzejnikach plus ekstra mały w garderobie, oraz grzejnik w garażu.

Planuję ocieplić dom styropianem 15cm plus bonie 2cm do wysokości ok 40cm powyżej stropu miedzy parterem, a piętrem. Dach wełna rockwoll 18 Megarock plus 10 Superrock. Wylewka styropian 10cm. Okna trzy szybowe U=0,5. Wentylacja grawitacyjna, kominek bez płaszcza wodnego.

Myślę również o pompie ciepła do c.w.u Ariston 250 SOL, Dimplex PWP 30HMW, Hewalex PWPC 3,8H 2-W300. Co sadzisz również o tych pompach? MOże masz jakąś inną propozycję w dobrej cenie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dudi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi masz internet? :)

 

http://www.fuego.pl/go/_info/Moc_16-20_kW_idc=5_30_14.html

 

Kupowałem z tej firmy, hydraulik chciał 1000zł więcej i to na vat 7% bez możliwości odliczenia różnicy w US.

 

Dla Twojego domku proponuję 16kw.

 

Sterownik z dostępem do internetu http://www.eCoal.pl

 

Zobacz jak ten ster pracuje:

 

https://esterownik.pl/zdalny-dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi jestem tylko użytkownikiem. nic CI nie zaproponuję w kwestii ceny- musisz się własną inicjatywą wykazać

 

ostatnio szwagrowi padł kocioł i nie chciał czekać na taki który ja mu proponowałem. postanowił że weźmie to co znajdziemy w naszym mieście.

model który podałem dostał od ręki.

ma łatwy w czyszczeniu wymiennik zwykły palnik do spalania dobrych ekogroszków i dwustanowy sterownik- szwagier wie jak parametry dobrać i co z czym się je żeby działało. dla niego dobra konstrukcja.

dlatego jeśli już chcesz tą firmę to proponuję "normalny" kocioł bez dziwnych palników z dodatkowymi dyszami powietrza wtórnego które (jak piszą użytkownicyy forów różnych) zaklejać lub odchylać trzeba i często się alarmy załączają bo palniki stalowe a się grzeją., do tego ruszta wodne o których też już kilka rzek słów wylano tutaj

 

Kolega darase proponuje CI dobre rozwiązanie - jeśli nie zakochałeś się w "jednej marce"

 

nie wiem czy dom nowy ale z tego co piszesz to będziesz potrzebował 175m2* 80W= 14KW

szybko sobie wybijesz z głowy ogrzewanie garażu do temperatury powyżej "0" chyba że ściany pomiędzy nim a domem nie ocieplisz, więc nawet jeśli to jakieś 15,5KW i to gdy na dworze minus 20st a jak bedzie cieplej to o wiele mniejsze zapotrzebowanie. a jeszcze masz kominek w zapasie więc bym na tych 14KW się zatrzymał

i takiej mocy szukaj - 19KW to za dużo.

przeczytaj ostatnie 30 stron tego wątku a będziesz wiedział jakiego kotła szukać- dobierzesz do niego sterowanie wg Twoich upodobań i będziesz zadowolony.

Jak bardzo pragniesz defro to tylko modele o mocy 15KW nic ponad to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...