Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

lujski - skoro koniecznie chcesz kocioł na ekogroszek to na taką powierzchnię pozostały Ci kotły 10 do 12 kw a dlatego takie bo mniejszych nie ma a jak się ocieplisz to 5 kw będziesz miał pewnie za dużo. To eliminując kotły tą dragą zostaje Ci ze znanych:

- ogniwo eko plus http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

- rbr ekouniwersal http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

- skamp p premium http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

Może jeszcze o takiej mocy jakiś się znajdzie. Oczywiście kocioł ze sterownikiem eCoal lub bruli i palnikiem małej ekoenergii. Opierając się na moim subiektywnym odczuciu wziąłbym rbr ekouniwersal 11 kw z eCoalem a dlatego z takim sterownikiem bo aktualnie ma on również te same wszystkie funkcje co bruli.

 

Przed zakupem któregokolwiek z kotłów trzeba sprawdzić czy ma on świadectwo ekologiczne i czy ten model przeszedł badania - bo jak będziesz chciał skorzystać z dopłaty do kotłów ekologicznych ( jeżeli Twoje miasto takie oferuje) to kocioł musi mieć badania.

 

Przy takiej powierzchni domu można by się zastanowić nad jakimiś innymi alternatywnymi bezobsługowymi źródłami ogrzewania np. gaz ziemny o ile jest w okolicy. Kotłownia też malutka i nie ma gdzie ekogroszku przechowywać a ten do spalania musi być stanowczo suchy. :)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lujski

przy takiej powierzchni to pogadaj z kolegą Arturo

tylko nie bierz wszystkiego dosłownie a jedynie sugestie

potem policz dobrze zapotrzebowanie gotowego domu, kup "duży czajnik" i po sprawie będzie

jedyny kociołek to 7KW na zamówienie a i to będzie za dużo dla Ciebie raczej, no i przy kotłowni 2x2m to nie będziesz się mial jak przy nim ruszyć a jeszcze opał gdzies musisz trzymac

 

alternatywne źródła energii się kłaniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
lujski - skoro koniecznie chcesz kocioł na ekogroszek to na taką powierzchnię pozostały Ci kotły 10 do 12 kw a dlatego takie bo mniejszych nie ma a jak się ocieplisz to 5 kw będziesz miał pewnie za dużo

Żeby była jasność sytuacji to przy okazji ja bym napisał co powoduje przewymiarowanie kotła i jakiej sprawności można oczekiwać po kotle,żeby nie było zdziwka i spalania w takim domu 2-3t ekogroszka :)

lujski

przy takiej powierzchni to pogadaj z kolegą Arturo

O wilku mowa ;)

Na forum wszystko ładnie jest opisane jak wyliczać potrzebną moc grzewczą dla domku i zapotrzebowanie na ciepło i to jest podstawa.

Następna kolej to wybór źródła ciepła ale nigdy odwrotnie :)

 

na dniach zaczynam budowe !

Jeśli jeszcze nie zacząłeś to przekalkuluj sobie inne źródła ciepła biorąc pod uwagę również możliwość rezygnacji z komina co da nam spore oszczedności,tym bardziej,że kotłownię masz mikrą a sam domek nie duży :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - dodam jeszcze ze zamierzam miec wentylacje z odzyskiem ciepla - gazu nie bede doprowadzal - bo skoro bede mial piec na eko a bede mial rekuperacje to gaz odpada - kuchenke zrobie na prad - alternatywne zrodla - moze i tak, ale drozsza inwestycja do tego bym musial wszedzie robic podlogowki 0 wieksze koszty - od razu docieplac dom - wieksze koszty - dlatego robie jak robie :) jakbym mial z 50 tys. wiecej to bym wchodzil w alternatywne zrodla a tak to mnie nei stac ... ;/ dlatego piec na ekogroszek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo podstawa to wyliczyć OZC a nie błądzić po omacku. Można to zrobić samemu w jakimś audytorze OZC lub zlecić najlepiej komuś kto się na tym zna. Nie słuchać przy tym kierownika swojej budowy, że to fanaberie i że nie ma po co liczyć :(

 

Weź jeszcze pod uwagę, że przy obsłudze kotła na ekogroszek trochę się kurzy a Ty piwnic tam raczej nie planujesz :)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
witam - dodam jeszcze ze zamierzam miec wentylacje z odzyskiem ciepla - alternatywne zrodla - moze i tak, ale drozsza inwestycja do tego bym musial wszedzie robic podlogowki 0 wieksze koszty - Pozdrawiam

Mylisz się ale na siłę nie będę przekonywał :)

Podłogówka jest w podobnej cenie co grzejniki,to tak przy okazji z własnego doświadczenia,ściana jednowarstwowa wychodzi drożej niż dwuwarstwowa a tutaj mamy pewność,że ciepełko nie będzie nam uciekało ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - jaki mi polecicie kociol na ekogroszek - na dniach zaczynam budowe i w przyszlym roku bede potrzebowal juz ten kociol - domek jakies 120m2 pietrowy sciana jednowarstwowa(36cm) z betonu komorkowego (poki co za jakies 4 lata bede chcial ocieplac) - tylko kotlownia niewielka jakies 2x2m :p

 

Pozdrawiam !

 

Jak masz ochotę, zapraszam do kontaktu na priva

 

Mogę podać namiary na użytkownika z Leszna, on akurat ma zestaw z modelem Skorpion Plus i opala miałem węglowym, jego zużycie to 100kg/10dni.

 

Wybrać możesz ze sterowaniem, jakie spełni Twoje oczekiwania od prostego w obsłudze Skorpiona Plus, przez nieco mocniej rozbudowana cobrę, Iryda pid z obsługa 4pomp i mieszacza po internetowe bruli.

 

Odległość niedaleka, na plus palnik z szerszą ramka na zejście paliwa w standardzie.

Do wyboru moc albo 7 albo 12kW.

 

Myślę,że ze względu na wymiary kotłowni można rozmawiać o modelach z górnym wyjściem spalin, co skraca głębokość konstrukcji do max.65cm, szerokość z koszem to 107cm a z przekładnią dokładnie 113cm.

 

Reszta na priv, jak jestes zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się ale na siłę nie będę przekonywał :)

Podłogówka jest w podobnej cenie co grzejniki,to tak przy okazji z własnego doświadczenia,ściana jednowarstwowa wychodzi drożej niż dwuwarstwowa a tutaj mamy pewność,że ciepełko nie będzie nam uciekało ;)

to potwierdzam

panuje jakies powszechnie błędne twierdzenie że podłogówka wyjdzie drożej od grzejników,

pomijam już estetykę

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to potwierdzam

panuje jakies powszechnie błędne twierdzenie że podłogówka wyjdzie drożej od grzejników,

pomijam już estetykę

 

PORZĄDNIE wykonana wyjdzie drożej i juz... mam podłogówkę i grzejnki wiec wiem co mówie... jak chcesz robić na chińskich rurkach, na g.. rozdzielaczach bez rotametrów itd.. to wyjdzie taniej, chcesz zrobić PORZĄDNIE to wyjdzie drożej i basta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORZĄDNIE wykonana wyjdzie drożej i juz... mam podłogówkę i grzejnki wiec wiem co mówie... jak chcesz robić na chińskich rurkach, na g.. rozdzielaczach bez rotametrów itd.. to wyjdzie taniej, chcesz zrobić PORZĄDNIE to wyjdzie drożej i basta...

hmm

mam po calosci podlogowke na wawin-ie (po twojemu to pewnie znaczy pożądnie ;) ) mozemy sie wymienic fakturkami, dosc dokladnie to policzylem wiec mnie nie przekonasz, w moim przypadku grzejniki wyszly by drozej

pomijam juz to ze nie lubie paskudztwa pod parapetami czy tez kanałów w podlodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

mam po calosci podlogowke na wawin-ie (po twojemu to pewnie znaczy pożądnie ;) ) mozemy sie wymienic fakturkami, dosc dokladnie to policzylem wiec mnie nie przekonasz, w moim przypadku grzejniki wyszly by drozej

pomijam juz to ze nie lubie paskudztwa pod parapetami czy tez kanałów w podlodze

 

Pewnie Ci sie to samo tak za darmo zrobiło... liczysz koszty połozenia?? tak ta wiem 3-4 dni roboty i każdy to położy sam.. cos ala adam słodowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci sie to samo tak za darmo zrobiło... liczysz koszty połozenia?? tak ta wiem 3-4 dni roboty i każdy to położy sam.. cos ala adam słodowy...

hehe

rozbawiasz mnie coraz bardziej,

jestem informatykiem, zaufalem poleconej firmie która zrobila mi instalacje w domu co + cwu plus piecyk ogniwo,

wiec do instalacji sie sam nie tknalem, wyszlo mi prawie kilometr pexa wawin-a plus dwa rozdzielacze to dosc latwe do policzenia, wyluzuj nie każdy ma tak jak ty

i nie zawsze chce tak miec, tez rozwazzalem PC ale zabily mnie koszty póki co dom mam energooszczedny bodowany pod PC kiedys wroce do tego tematu . . .

proponuje porozmawiac z kims kto ma PC zobaczyc oblookac policzyc i wrocic do rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, u mnie 800 mb rury w podłodze (120m2) Comap po 2,80 zł/metr. wychodzi coś koło 2300PLN. Do tego folia, taśmy dylatacyjne, spinki. Powiedzmy komplet około 3k złociszy. Do tego dwie skrzynki + rozdzielacze (tylko rotametry, bez żadnych fajerwerków, COMAP). całośc około 3500zł. A robocizna?? Z hydraulikiem rozliczałem się za całość (woda, kanaliza - wraz z przyłączami, podłogówka, grzejniki w łazienkach - drabinki, zasznurowanie pieca, wstawienie i odpalenie pieca) - za wszystko 5k złociszy.

Nie sądze, zeby wyszło mi drozej niż przy grzejnikach (żałuję że dałem drabinki w łazienkach. Są zbędne. Ręczniki przy właczonej podłodze schną migiem na wieszakach). A nawet jesli wyszło ciut drożej, to komfory użytkowania jest nieporównywalnie lepszy niż przy grzejnikach. No i sciany nie są spaskudzone blaszanymi monsterkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ok 80m2 mam podłogówkę i ok 960m samych rurek?? dlaczego tak duzo? ano dlatego że domek parterowy ,a nade wszystko kocham komfort i porobiłem trochę pętli, nie będe sie rozpisywac nad zaletami czy wadami podłogówki bo to temat rzeka...uważam że podłogówka jest droższa i cześć. dlaczego? bo mam to i to...macie podłogówkę uwazacie ze jest tańsza? OK-ale nie macie odnośnika do grzejników...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ok 80m2 mam podłogówkę i ok 960m samych rurek?? dlaczego tak duzo? ano dlatego że domek parterowy ,a nade wszystko kocham komfort i porobiłem trochę pętli, nie będe sie rozpisywac nad zaletami czy wadami podłogówki bo to temat rzeka...uważam że podłogówka jest droższa i cześć. dlaczego? bo mam to i to...macie podłogówkę uwazacie ze jest tańsza? OK-ale nie macie odnośnika do grzejników...
ja mam odniesienie, to nie jest mój pierwszy dom

wiec moze nie zadawaj sam sobie pytan zeby sobie na nie odpowiadac

chcesz pogadac powaznie to nie odpowiadaj sobie sam na pytania co do metrów twojej podlogowki

to przewymiarowana na bank !

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Ty uwazasz że podłogówka jest tańsza od grzejników , ja uważam że na chińskim badziewiu jest tańsza, a droższa od grzejników w przypadku zastosowania materiałów od sprawdzonych producentów( markowych) podłogówka to nie tylko rurki równiez osprzęt czy choćby dodatkowe styro do niej... Porzadnie wykona, zawsze bedzie droższa i cześć, masz odmienne zdanie- mamy demokrację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Ty uwazasz że podłogówka jest tańsza od grzejników , ja uważam że na chińskim badziewiu jest tańsza, a droższa od grzejników w przypadku zastosowania materiałów od sprawdzonych producentów( markowych) podłogówka to nie tylko rurki równiez osprzęt czy choćby dodatkowe styro do niej... Porzadnie wykona, zawsze bedzie droższa i cześć, masz odmienne zdanie- mamy demokrację...
ok konczac temat to styro nie jest tylko dawane w wypadku podlogowki, folia, spinki , wybacz ale to juz naprawde grosze, mam 15 kw ogniwo i spalam , 2,5 tony ekogrochu od października do marca z czego tona to brunatny czech, 134 m uzytkowe, to w moim przypadku okolo 170 m2. jeszcze raz podkresle ze nie mam w instalacji czegos co nazywasz chinskim badziewem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...