Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobiłem podłogówkę na porządnych materiałach, ponoć przepłaciłem dwa razy, wg oświeconych gór forum. Mogłem kupować rurki po 2 zł a nie po 4, nie wspominam już o rozdzielaczach:rolleyes:. Wiem, że nie mam chińskiego badziewia. Muszę zgodzić się z Piotrkiem, podłogówka zrobiona dobrze, z dobrych materiałów, jest nieznacznie droższa- tak mi się wydaje :cool: Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podłogówkę na porządnych materiałach, ponoć przepłaciłem dwa razy, wg oświeconych gór forum. Mogłem kupować rurki po 2 zł a nie po 4, nie wspominam już o rozdzielaczach:rolleyes:. Wiem, że nie mam chińskiego badziewia. Muszę zgodzić się z Piotrkiem, podłogówka zrobiona dobrze, z dobrych materiałów, jest nieznacznie droższa- tak mi się wydaje :cool:

 

Przestańcie bić pianę ,co to za stwierdzenia to droższe tamto tańsze ,jak nakupujesz drogich materiałów i nawieszasz zbędnego badziewia ,to jedno i drugie będzie drogie ,masz kaprys i cwanego instalatora to wydasz dużo kasiorki.

Mam podłogówkę i mam grzejniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi temperaturami to uważaj - bo wcale nie masz jakiś super wysokich wewnątrz.

 

A czy ja mowie ze mam jakieś super wysokie???to jest temp komfortowa DLA MNIE i MOJEJ RODZINY... nalepiej nam sie przebywa w temp ok 22,5t-23 st i tyle, rano( jak nikogo nie ma w domu to mam niższą temp, na noc do spania-to samo... czujnik temp akurat jest w moim pokoju a nie salonie wiec jakies 0,5st zaniża...

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podłogówki, właśnie mam remont w domu po 2 latach od wprowadzenia i powiększyłem ją o dodatkowe 80m2. Grzejniki w tej części zostały usunięte. Koszt takiej operacji dla tych 80m2 to: ogrzewanie podłogowe z osprzętem (rurki, styropian, ekrany, siatka, spinki itd. + rozdzielacz z pompką) podłączenie do kotła i robocizna = 11 tyś zł. Plus nowa wylewka maszynowa na 80m2 = 3 tyś zł. Razem 14 tyś zł. Na to kafelki, koszty wg uznania i upodobań. Tak jak Piotrek pisze, ogrzewanie podłogowe wcale tanie nie jest, ale ten komfort, bezcenny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mowie ze mam jakieś super wysokie???to jest temp komfortowa DLA MNIE i MOJEJ RODZINY... nalepiej nam sie przebywa w temp ok 22,5t-23 st i tyle, rano( jak nikogo nie ma w domu to mam niższą temp, na noc do spania-to samo... czujnik temp akurat jest w moim pokoju a nie salonie wiec jakies 0,5st zaniża...

 

To po co piszesz o porównywaniu. Dla każdego coś innego... Pzdr.

Przy okazji - na forum esterownik jesteś mniej kłótliwy...:):D:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie zbędne badziewie Ci chodzi ? Bo nie bardzo rozumiem.

 

To pokaż co masz to ocenię :)

Odnośnie podłogówki, właśnie mam remont w domu po 2 latach od wprowadzenia i powiększyłem ją o dodatkowe 80m2. Grzejniki w tej części zostały usunięte. Koszt takiej operacji dla tych 80m2 to: ogrzewanie podłogowe z osprzętem (rurki, styropian, ekrany, siatka, spinki itd. + rozdzielacz z pompką) podłączenie do kotła i robocizna = 11 tyś zł. Plus nowa wylewka maszynowa na 80m2 = 3 tyś zł. Razem 14 tyś zł. Na to kafelki, koszty wg uznania i upodobań. Tak jak Piotrek pisze, ogrzewanie podłogowe wcale tanie nie jest, ale ten komfort, bezcenny:)

Przeróbki są zawsze droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeróbki są zawsze droższe.

 

Jak budowaliśmy od zera, to 146m2 podłogówki wyszło jakieś około 20-25 tys. Z oszczędności na resztę poszły grzejniki, bo wyszło duuużo taniej, a i robocizny dużo mniej.

Teraz są przeróbki, no ale jakieś money udało się w międzyczasie nazbierać.

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budowaliśmy od zera, to 146m2 podłogówki wyszło jakieś około 20-25 tys. Z oszczędności na resztę poszły grzejniki, bo wyszło duuużo taniej, a i robocizny dużo mniej.

Teraz są przeróbki, no ale jakieś money udało się w międzyczasie nazbierać.

 

A co się kryje w tym "146m2 podłogówki wyszło jakieś około 20-25 tys" bo to sporo forsy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budowaliśmy od zera, to 146m2 podłogówki wyszło jakieś około 20-25 tys. Z oszczędności na resztę poszły grzejniki, bo wyszło duuużo taniej, a i robocizny dużo mniej.

Teraz są przeróbki, no ale jakieś money udało się w międzyczasie nazbierać.

 

Przepłaciłeś za rurki i za robotę. Trzeba bylo lepiej tego nie pisać bo zaraz oświecone góry będą wmawiać Ci, że coś naciągasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś za rurki i za robotę. Trzeba bylo lepiej tego nie pisać bo zaraz oświecone góry będą wmawiać Ci, że coś naciągasz...

 

eee zawsze tak jest.. czy to na ogrzewniu czy innych działach.. zawsze sie znajdzie jakiś Adam Słodowy co zrobi to taniej...nie biorą tylko tego pod uwagę ze ktos nie chce szajsu,chińszczyzny, łazenia ,sprawdzania itd... stać go -więc zleca i wymaga ,gorzej jak zleci wywali kupe kasy a to nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niektórzy sami robią. Ja tam na łączeniu, spawaniu i zgrzewaniu rur się nie znam.

Materiał mam dobry, osprzęt Prandelli z siłownikami każdej pętli, przepływy samoregulujące + sterowanie w każdym pomieszczeniu. To wszystko niestety kosztuje, ale działa i grzeje bez problemu. Nie muszę nic tam regulować w rozdzielaczu. W ogóle do niego nie zaglądam.

Posadzki nie wliczałem w cenę OP

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niektórzy sami robią. Ja tam na łączeniu, spawaniu i zgrzewaniu rur się nie znam.

Materiał mam dobry, osprzęt Prandelli z siłownikami każdej pętli, przepływy samoregulujące + sterowanie w każdym pomieszczeniu. To wszystko niestety kosztuje, ale działa i grzeje bez problemu. Nie muszę nic tam regulować w rozdzielaczu. W ogóle do niego nie zaglądam.

Posadzki nie wliczałem w cenę OP

 

Fajnie masz zrobione widzę że kol flutebox ma dom parterowy, nie wiem jaki Ty masz, ale sterownie pętlami jest bardzo fajne,wiadomo że rozkład ciepła w domach parterowych jest różny, inny jest np koło tarasu (chłodniej) inny przy tv a jeszcze inny np w wiatrołapie,czy łazience, ustawiasz wszystko,automatycznie i masz zbliżoną temp w CAŁYM domu, lub sterujesz dowolnie i robisz temp jakie chcesz,. można to zrobić ręcznie? można-taniej też wyjdzie np na rotametrach, ale miałes kaprys, stać cie było- więc tak zrobiłes jesteś zadowolony i to jest najważniejsze, ja np chociaż mam wszędzie na grzejnikach zawory termostatyczne to w sypialni mam programator wifi zamiast w nocy wstawac jakby mi przypadkiem zimno było lub za gorąco to wyciagam rękę (komu chce sie wstawać po nocy) biore ze stolika programator podnoszę lub zmiejszam temp, można zrobić inaczej? taniej? można- ale tak chciałem tak zrobiłem i nie płacze z tego powodu..co jest dobre dla Piotrka42 nie koniecznie jest dobre dla innych... każdy ma swoje priorytety, jeden lubi wygode inny chce zrobić taniej itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś za rurki i za robotę. Trzeba bylo lepiej tego nie pisać bo zaraz oświecone góry będą wmawiać Ci, że coś naciągasz...

 

Trudno się mówi skroili go bezczelnie ,ale może przynajmniej ci co robili nie spieszyli się zrobili to dobrze.

 

działa i grzeje bez problemu. Nie muszę nic tam regulować w rozdzielaczu. W ogóle do niego nie zaglądam.

Posadzki nie wliczałem w cenę OP

U mnie podobnie "działa i grzeje bez problemu. Nie muszę nic tam regulować w rozdzielaczu"

ale instalacja bez tych kosztownych świecidełek.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...