Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja ie muszę nawet tego czytać takie instalacje mam w małym palcu od nogi nie sztuka zrobić taką instalację można ją robić na oko bez obliczeń .

I nie będzie chodzić albo wszystkie z siłownikami albo żaden :)

 

Tu jest właśnie różnica.

Ja czytam, a Ty nie więc szkoda czasu na głupią dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajna rzecz to twoje sterowanie - mozesz podac jaki to jest koszt dodatkowy?

 

Siłownik pojedynczej pętli: 92 zł, termostat pokojowy 83 zł, centrala siłowników 370 zł, do tego rozdzielacz cena zależy z jaką pompą i ile pętli, plus kable elektryczne i elektryk, co to podłączy. Można też samemu, jak ktoś potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie sobie zrobie albo na sterowniku PLC lub sam cos zrobie na uC. Tempeature zmierze za pomoca DS-a, ale to kwestia przyszlosci> Narazie wszystko bedzie zrobione bez wodotryskow..

Mam tez pytanie lepiejk zrobic cale ogrzewanie na podlogowce czy podzielic dol podlogówka góra kaloryfery? Moze wziasc pod uwage przejscie na PC w przyszlosci?

Macie w tej kwestii jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Mam tez pytanie lepiejk zrobic cale ogrzewanie na podlogowce czy podzielic dol podlogówka góra kaloryfery? Moze wziasc pod uwage przejscie na PC w przyszlosci?

Zdecydowanie podłogówka po całości :) A czemu nie od razu PC ? W przyszłości przejście na PC=podwójny koszt systemu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podłogówka po całości :) A czemu nie od razu PC ? W przyszłości przejście na PC=podwójny koszt systemu grzewczego.

 

Czemu nie odrazu? Bo nie mam tyle gotowki? Kotlownia na paliwo stale to ok 15tys z pompa 60tys. Mam jeszcze kilka miesiecy moze pojawia sie jakies doplaty. Jak narazie ekogroszek z dobrym piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czemu nie odrazu? Bo nie mam tyle gotowki? Kotlownia na paliwo stale to ok 15tys z pompa 60tys. Mam jeszcze kilka miesiecy moze pojawia sie jakies doplaty. Jak narazie ekogroszek z dobrym piecem.

Wysyłałeś już zapytania ofertowe skoro tak twierdzisz ?

Powietrzną masz już za 16tys.zł (przynajmniej ja mam ;) ),gruntową jak się sprężysz to za 25tys.zł też będziesz miał.

Oczywiście wszystko zależy od domu ale nie można mówić,że PC to 60tys.zł

Nie mam komina w kotłowni co znacznie oszczędziło koszt pompy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie sobie zrobie albo na sterowniku PLC lub sam cos zrobie na uC. Tempeature zmierze za pomoca DS-a, ale to kwestia przyszlosci> Narazie wszystko bedzie zrobione bez wodotryskow..

Mam tez pytanie lepiejk zrobic cale ogrzewanie na podlogowce czy podzielic dol podlogówka góra kaloryfery? Moze wziasc pod uwage przejscie na PC w przyszlosci?

Macie w tej kwestii jakies doswiadczenia?

 

Zdecydowanie po całości. Zamiast grzejników lepiej kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 nawet nie próbuj spamowac !!!!

Ale czemu mnie straszysz ? Stwierdziłem,że wydanie podwójnej kasy na dwa systemy grzewcze czyli ekogroszek a potem PC jest bez sensu wydaniem kasy.

Takie było pytanie chyba:

Moze wziasc pod uwage przejscie na PC w przyszlosci?

Macie w tej kwestii jakies doswiadczenia?

A więc odpowiadam,mając doświadczenie w tej kwestii i mając powietrzną pompę ciepła w cenie kotłowni na ekogroszek:

Kotlownia na paliwo stale to ok 15tys z

 

Postrasz tych,którzy spamują zadając takie pytania albo zaznacz im,że nie dostaną na nie odpowiedzi !

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Sorry, co majac??????? głowę nabitą frazesami?? i ZERO doświadczeń i nie wybudowaniem własnego domu???

Majac,to znaczy posiadać zakupioną powietrzną pompę ciepła o mocy 8kW za gotówkę w kwocie 16tys.zł z zasobnikiem cwu 300l ,która za tydzień będzie montowana a montaż jest w cenie.

Wystarczy pełnym zdaniem ?

Co ma do ceny wybudowanie domu ? Doświadczenia podobne jak innych nie mających kotła na ekogroszek a opierających się o doświadczenia już posiadających takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ogrzewaniu podłogowym jest równomierny rozkład temperatury powietrza w ogrzewanym wnętrzu więc powietrze "stoi " .Jeżeli mówimy o komforcie to musi być WM

 

Powiedz to chlopakom co mają podłogówke po całości włacznie z sypialnią, ja w sypialni mam grzejniki to się nie wypowiadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiedz to chlopakom co mają podłogówke po całości włacznie z sypialnią, ja w sypialni mam grzejniki to się nie wypowiadam....

Powiedz mi,czemu spamujesz ???!!!

Co ten post ma wspólnego z tematem wątku ?

Czyżbyś nie umiał inaczej tylko po chamsku ???

Ty możesz ?? Kim jesteś,że możesz spamować do woli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi,czemu spamujesz ???!!!

Co ten post ma wspólnego z tematem wątku ?

Czyżbyś nie umiał inaczej tylko po chamsku ???

Ty możesz ?? Kim jesteś,że możesz spamować do woli ??

 

Zachowuje się dokładnie jak Ty, włazę z butami w Twoj wątek i smiecę Ci tam, jak ty robisz to tutaj....z Tobą nie można inaczej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wziasc pod uwage przejscie na PC w przyszlosci?

Macie w tej kwestii jakies doswiadczenia?

 

 

Ja na twoim miejscu posłuchał bym wersji ekonomicznej czyi "Arturo72" pompa ciepła PW na lato i okresy przejściowe a jako wspomaganie na siarczyste mrozy "kocioł smieciuch górnak" o stałopalności min 24h i palenie od góry w/g Last Rico .

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page115

Dobry energetycznie ekogroszek oraz pelet teraz za drogi a gaz tanieje .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...