Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Zachowuje się dokładnie jak Ty, włazę z butami w Twoj wątek i smiecę Ci tam, jak ty robisz to tutaj....z Tobą nie można inaczej,

Powtarzam Ci jeszcze raz,skoro ciężko u Ciebie z rozumowaniem tekstu pisanego:

Odpowiedziałem na poniższe pytania:

Moze wziasc pod uwage przejscie na PC w przyszlosci?

Macie w tej kwestii jakies doswiadczenia?

Zabronisz mi udzielać odpowiedzi na zadane pytanie ??? Kim Ty jesteś,że zabraniasz mi a innym nie zabraniasz zadawać takich pytań ? Dla nikim wielkim nie jesteś :)

Będę odpowiadał na pytania zadane przez innych forumowiczów czy Ci się podoba czy nie,po prostu mam takie prawo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja na twoim miejscu posłuchał bym wersji ekonomicznej czyi "Arturo72" pompa ciepła PW na lato i okresy przejściowe a jako wspomaganie na siarczyste mrozy "kocioł smieciuch górnak" o stałopalności min 24h i palenie od góry w/g Last Rico .

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page115

Ekogroszek ,pelet teraz za drogi a gaz tanieje .

 

 

hehe połaczenie nowoczesności ze starocią :) no... tego to się nie spodziewałem...:eek: na jesień będziesz chodził niczym pan po salonach w białej koszuli a na zimę jak palacz:))nawiasem mowiac nie robiłbym takie dywersyfikacji... 2 całkiem oddmienne zródła ciepła...jeszcze kominek z pw bym zrozumiał ale smieciucha i pc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam Ci jeszcze raz,skoro ciężko u Ciebie z rozumowaniem tekstu pisanego:

Odpowiedziałem na poniższe pytania:

 

Zabronisz mi udzielać odpowiedzi ??? Kim Ty jesteś,że zabraniasz mi a innym nie zabraniasz zadawać takich pytań ? Dla nikim wielkim nie jesteś :)

Będę odpowiadał na pytania zadane przez innych forumowiczów.

 

a ja bede ci na nie odpowiadał na twoim wątku, zabronisz mi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe połaczenie nowoczesności ze starocią :) no... tego to się nie spodziewałem...:eek: na jesień będziesz chodził niczym pan po salonach w białej koszuli a na zimę jak palacz:))nawiasem mowiac nie robiłbym takie dywersyfikacji... 2 całkiem oddmienne zródła ciepła...jeszcze kominek z pw bym zrozumiał ale smieciucha i pc??

Jeżeli zima będzie łagodna to będziesz się niestety nudził i siedział na dupie a jak przymrozi ze 2 tygodnie to poczujesz swoje korzenie i przepalisz w smieciuchu .

Wybacz ale kominek mnie nie rajcuje kotłowni w salonie nie chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zima będzie łagodna to będziesz się niestety nudził i siedział na dupie a jak przymrozi ze 2 tygodnie to poczujesz swoje korzenie i przepalisz w smieciuchu .

Wybacz ale kominek mnie nie rajcuje kotłowni w salonie nie chcę :)

 

eee jakoś nie tego, też jestem przeciwnikiem kominka z pw ale poprostu ja bym tak tego nie połączył...nie widze po prostu pc i smieciucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee jakoś nie tego, też jestem przeciwnikiem kominka z pw ale poprostu ja bym tak tego nie połączył...nie widze po prostu pc i smieciucha

Może dlatego że nie brałeś tego nigdy pod uwagę ,mroźnych dni w roku jest niewiele , PC powietrze-woda ,jej sprawność rośnie , staje się coraz bardziej ekonomiczna i zaczyna poważnie konkurować z innymi źródłami ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mamy podłogówkę w sypialni, wreszcie jesteśmy szczęśliwi. Tylko kwestia doboru odpowiedniej temperatury. Nie mam WM tylko WG, a i tak jest o 10 razy lepiej jak przy grzejnikach, które raz grzeją i jest suche powietrze, potem nie grzeją, a zimno i tak cały czas ciągnie spod łóżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mamy podłogówkę w sypialni, wreszcie jesteśmy szczęśliwi. Nie mam WM .

 

przy ogrzewaniu podłogowym jest równomierny rozkład temperatury powietrza w ogrzewanym wnętrzu więc powietrze "stoi " Mówię o komforcie.

Wystarczy więc puścić bąka w sypialni i jesteście szczęśliwi.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można taką pomkę podączyć do układu na jakiś trójnikach, czy jak to zrobić myślałem o czymś takim na przyszłość, właśnie ekogroszek na siarczyste mrozy a jesień i wiosna pompa PW, tylko jaka? Mam już to przerobione grzejąc tylko podłogówką na dole na górze mam cieplej. Tak więc do temperatury 7 stopni pompa poniżej ekogroszek, a w praktyce grudzień, styczeń, luty, ekogroszek a pozostałe 2-3 miesiące sezonu grzewczego i CWU przez reztę roku pompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacje grawitacyjna juz mam i marazie nie planuje WM. Mam wycene na PC z poziomym i pionowym "zrodlem" nad powietrzna sie nie zastanawialem. Dom mam ok 200m2. Tez nie usmiecha mi sie inwestowac w trzy zrodla energi: PC, piec smieciuch i kominek z rozprowadzeniem ciepla (raczej dogrzanie i funkcja "estetyczna).

 

Interesuje mnie jeszcze sprawa jak zachowuje sie piec na ekogroszek przy pełnej podlogówce, a jak przy "pół na pół". Jest jakas róznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Interesuje mnie jeszcze sprawa jak zachowuje sie piec na ekogroszek przy pełnej podlogówce, a jak przy "pół na pół". Jest jakas róznica?

 

Normalnie :) tak jak ustawisz tak masz, nie ma żadnej róznicy,zależy jakie kocioł ma sterownie, zależy również jak zrobisz instalacje no i dla grzejnków musisz trzymać wyższa temp na kotle ( jak bedziesz miał zasobnik na cwu to żadna przeszkoda-więcej pozytek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac,to znaczy posiadać zakupioną powietrzną pompę ciepła o mocy 8kW za gotówkę w kwocie 16tys.zł z zasobnikiem cwu 300l ,która za tydzień będzie montowana a montaż jest w cenie.

Wystarczy pełnym zdaniem ?

Co ma do ceny wybudowanie domu ? Doświadczenia podobne jak innych nie mających kotła na ekogroszek a opierających się o doświadczenia już posiadających takowy.

 

Jak wyglada sprawnosc takiej pompy w zaleznosci od temperatury powietrza? Ja potrzebuje ok 12kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :) tak jak ustawisz tak masz, nie ma żadnej róznicy,zależy jakie kocioł ma sterownie, zależy również jak zrobisz instalacje no i dla grzejnków musisz trzymać wyższa temp na kotle ( jak bedziesz miał zasobnik na cwu to żadna przeszkoda-więcej pozytek)

 

Zasobnik bede mial. Róznica chyba jednak jest - przynajmniej tak mi sie wydaje. Zasilajac kaloryfery powiedzmy 50C na powrocie mamy powiedzmy 40. Na podlogówce zasilanie 35C powrot 20C (pewnie temp rzeczywiste sa nieco inne). Chodzi o to czy "sprawnosc pieca" czy tez "sprawnosc calego ukladu CO" jest lepsza dla tylko podlogowki czy ogrzewania mieszanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...