Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, słuchajcie,w ciągu ostatnich kilku dni mój Tilgner EKR zaczął zrywać zawleczki,pierwszą zerwał w sobotę, drugą w nocy z poniedziałku na wtorek,a trzecią dziś, nie wiem co się dzieje, wcześniej piec działał bezawaryjnie, sypię eko z bardzo małą domieszką miału który mi został po poprzednim kotle, i mam takie pytanie, bo jutro zamierzam wygasić piec , i wyciągnąć wszystko z podajnika, zamierzam również wyciągnąć ślimak i wie ktoś może jak go wyjąć?czy wystarczy tylko odkręcić od niego motoreduktor i pociągnąć by wyszedł?

 

Pewno masz jakiś kawałek metalu który co jakiś czas podchodzi pod ślimaka i rwie zawleczkę. Musisz wszystko zrobić dokładnie: jak już odkręcisz motoreduktor to wysuń ślimaka i wysyp dokładnie ekogroszek, aż znajdziesz "winowajcę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Musze przyznać, że akurat to jest dobry bajer!!!!!! Ale nie koniecznie dla mnie.

 

Co do mocy to chyba wspominał o 19kw.

Odradzacie mi tych producentów i co mam zrobić? Instalator pewnie montuje te, więc mam szukać innego pieca którego on nie zna. Zrobił mi już część instalacji pod wylewkami i tynkami, a po nowym roku ma kończyć następny etap. :(:(:(

 

Ty płacisz czy instalator ??? jeśli Ty to rozważ zakup: Ogniwo Eko Plusa lub RBR Ekouniwersala lub coś ze sterownikiem Ecoal lub Bruli. Przecież cenowo to wszystko ten sam poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty płacisz czy instalator ??? jeśli Ty to rozważ zakup: Ogniwo Eko Plusa lub RBR Ekouniwersala lub coś ze sterownikiem Ecoal lub Bruli. Przecież cenowo to wszystko ten sam poziom :)

 

Jorgo płace ja i ja decyduję ale już zdecydowaliśmy się na tego instalatora i co teraz kupie sobie piec z którym on nigdy nie miał styczności? Nie wiem, muszę to przemyśleć z mężem. Natomiast w między czasie przejrzałam strone np. defro odnośnie sterownika. Mają oni sterownik firym Tech, znalazłam na ich stronie instrukcję sterownika DEFRO-AG LUX i niby ma on funkcje takie o jakich wspominaliście że Ecoal posiada a mianowicie regulator temperatury jak również regulator pogodowy, sterowanie gsm, interenet. Tak więc doradźcie mi czy to jest totalny gniot czy można również oprzeć instalację na tym produkcie. Nie sądziłam że polecony, a zarazem sprawdzony instalator mógłby nam proponować jakiś kiepski piec. Jeśli macie wiedzę np. na temat tego sterownika to proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no całego palnika to nie zamierzam wyciągać z kotła bo to nie ma sensu, chcę tylko sam ślimak z podajnika wyciągnąć, palnik -podajnik jest Ekoenergii, czyli wystarczy odkręcić motoreduktor od podajnika i wyciągnąć ślimak? a czy w drugim końcu ( tam gdzie palnik) nie jest on jakoś w jakieś łożysko wmontowany czy coś?czy po prostu jest tak luzem wsadzony do podajnika i na końcu jest ten silnik z motoreduktorem przykręcony i tą nieszczęsną zawleczką zabezpieczone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no całego palnika to nie zamierzam wyciągać z kotła bo to nie ma sensu, chcę tylko sam ślimak z podajnika wyciągnąć, palnik -podajnik jest Ekoenergii, czyli wystarczy odkręcić motoreduktor od podajnika i wyciągnąć ślimak? a czy w drugim końcu ( tam gdzie palnik) nie jest on jakoś w jakieś łożysko wmontowany czy coś?czy po prostu jest tak luzem wsadzony do podajnika i na końcu jest ten silnik z motoreduktorem przykręcony i tą nieszczęsną zawleczką zabezpieczone?

 

Niestety w temacie demontażu nie pomogę, bo mam Eko Plusa i po prostu nie wiem. sry.....miałem na myśli wyjęcie samego ślimaka, niefortunnie napisałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo płace ja i ja decyduję ale już zdecydowaliśmy się na tego instalatora i co teraz kupie sobie piec z którym on nigdy nie miał styczności? Nie wiem, muszę to przemyśleć z mężem. Natomiast w między czasie przejrzałam strone np. defro odnośnie sterownika. Mają oni sterownik firym Tech, znalazłam na ich stronie instrukcję sterownika DEFRO-AG LUX i niby ma on funkcje takie o jakich wspominaliście że Ecoal posiada a mianowicie regulator temperatury jak również regulator pogodowy, sterowanie gsm, interenet. Tak więc doradźcie mi czy to jest totalny gniot czy można również oprzeć instalację na tym produkcie. Nie sądziłam że polecony, a zarazem sprawdzony instalator mógłby nam proponować jakiś kiepski piec. Jeśli macie wiedzę np. na temat tego sterownika to proszę o informację.

 

słuchaj

kto będzie w tym domu mieszkał Ty czy Twój instalator?

kto będzie w tym kotle palił Ty czy Twój instalator?

kto płaci komu za pracę Ty jemu czy on Tobie?

ma zrobić jak Ty chcesz i tyle.

nie istotne czy wcześniej montował kocioł który wybierzesz. i tak nie przyjdzie Ci go ustawić za darmo, większość awarii to zerwane zawleczki lub uszkodzenia kondensatorów i tu żaden serwis nie robi tego za darmo bo to nie podlega pod naprawy gwarancyjne tylko eksploatacyjne.

Jak odmówi weżmiesz innego żeby CI kocioł podłączył toż ten co robi nie jest jedynym na świecie przecież. nie wszyscy hydraulicy wyjechali do Francji za robotą.

 

teraz o zapotrzebowaniu na ciepło

budujesz nowy dom i musisz je mieć w projekcie określone tam szukaj.

podejrzewam - ponieważ nie napisałaś jasno czy te 200m to masz powierzchni całkowitej czy uzytkowej że nie będziesz potrzebować więcej niż 12-13KW

więc na starcie proponowane przez niego 19KW to przesada.

sprawdż ile mabyć.

jak nie ma to zrób OZC wtedy będziesz wiedzieć ile potrzebujesz.

potem się bierz za wybór kotła konkretnego dopiero

jak weźmiesz za duży dołączysz do klubu w którym i ja jestem czyli posiadaczy przewymiarowanych pożeraczy kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo płace ja i ja decyduję ale już zdecydowaliśmy się na tego instalatora i co teraz kupie sobie piec z którym on nigdy nie miał styczności? Nie wiem, muszę to przemyśleć z mężem. Natomiast w między czasie przejrzałam strone np. defro odnośnie sterownika. Mają oni sterownik firym Tech, znalazłam na ich stronie instrukcję sterownika DEFRO-AG LUX i niby ma on funkcje takie o jakich wspominaliście że Ecoal posiada a mianowicie regulator temperatury jak również regulator pogodowy, sterowanie gsm, interenet. Tak więc doradźcie mi czy to jest totalny gniot czy można również oprzeć instalację na tym produkcie. Nie sądziłam że polecony, a zarazem sprawdzony instalator mógłby nam proponować jakiś kiepski piec. Jeśli macie wiedzę np. na temat tego sterownika to proszę o informację.

 

Ale nie rozumiem w czym problem.....? Instalator nie musi mieć styczności z tym czy tamtym piecem. Zainstalowanie kotła marki Defro, Ogniwo czy innego kieruje się takimi samymi zasadami z punktu widzenia sztuki instalatorskiej. Jeśli Twój instalator przedstawia to inaczej to po prostu "ściemnia", i ma prowizję od sprzedaży kotłów tych marek,a od innych nie i dlatego przedstawia Wam sytuację inaczej niż jest. Nie kierujcie się z mężem jakimiś sympatiami czy sentymentami, bo to nie idzie w parze z biznesem.... a instalator robi u Was biznes. :yes:

Natomiast serwis tej czy innej firmy jest w każdym przypadku ogólnopolski. Co do sterownika firmy Tech się nie wypowiadam.....ale mogę powiedzieć że Ecoal to jest to. Po ostatniej aktualizacji nie ma moim zdaniem wszechstronniejszej maszyny na polskim rynku..... pełna automatyka, półautomatyka i tryb ręczny...i wszystko przez internet z każdego zakątka świata, w każdej przeglądarce czy na androida i najważniejsze przy pełnym wsparciu ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no całego palnika to nie zamierzam wyciągać z kotła bo to nie ma sensu, chcę tylko sam ślimak z podajnika wyciągnąć, palnik -podajnik jest Ekoenergii, czyli wystarczy odkręcić motoreduktor od podajnika i wyciągnąć ślimak?

Nie wiem czy Ci się ta sztuczka uda . Bo nie jest łatwo wyjąć ślimak gdy ma węgiel - ale próbuj. Mi łatwiej było odkręcić te dodatkowe 4 śruby i wyjąć całość. Zresztą łatwiej wtedy wszystko wytrząść z podajnika. Poza ty ja nie mam tyle miejsca w kotłowni by wysunąć ślimak. Co do łożyska to nie pamiętam ale chyba nie ma . Zdaje się że jest wpust na osi ślimaka - ale też już teraz nie pamiętam.Generalnie jak ma się dobre klucze to demontaż trywialny a i elementy nie są ciężkie - ja to rozłożyłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyciągać ślimak, to i tak musisz opróżnić zasobnik. Bez tego nie ma szans na wyciągnięcie ślimaka. Za duży ciężar węgla naciskającego od góry. To tak jakbyś chciał zmieniać koło w samochodzie bez podnośnika.

 

Czterech pancernych nie oglądałeś :DDD gustlik z cyrkowcem budę cyrkową podniesli bez podnośnika :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo płace ja i ja decyduję ale już zdecydowaliśmy się na tego instalatora i co teraz kupie sobie piec z którym on nigdy nie miał styczności? Nie wiem, muszę to przemyśleć z mężem. Natomiast w między czasie przejrzałam strone np. defro odnośnie sterownika. Mają oni sterownik firym Tech, znalazłam na ich stronie instrukcję sterownika DEFRO-AG LUX i niby ma on funkcje takie o jakich wspominaliście że Ecoal posiada a mianowicie regulator temperatury jak również regulator pogodowy, sterowanie gsm, interenet. Tak więc doradźcie mi czy to jest totalny gniot czy można również oprzeć instalację na tym produkcie. Nie sądziłam że polecony, a zarazem sprawdzony instalator mógłby nam proponować jakiś kiepski piec. Jeśli macie wiedzę np. na temat tego sterownika to proszę o informację.

 

Wszystko co piszesz to prawda DEFRO-AG LUX czy Tech też się nada ,ale instalator nie powinien bazować tylko na jednej firmie ,powinien się rozwijać ,bo może się okazać że zacznie polecać teraz właśnie taką , żeby coś polecać trzeba mieć porównanie.

Instalator robi to za pieniądze i nigdy nie może być brany pod uwagę jako obiektywny doradca ,na forum również są osoby ,które coś chcą sprzedać to normalne zjawisko .Najważniejsze żeby kupić kocioł sprawdzony przez innych użytkowników taki który ,przyniesie wymierne oszczędności w opale i nie przysporzy problemów w trakcie eksploatacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci się ta sztuczka uda . Bo nie jest łatwo wyjąć ślimak gdy ma węgiel - ale próbuj. Mi łatwiej było odkręcić te dodatkowe 4 śruby i wyjąć całość. Zresztą łatwiej wtedy wszystko wytrząść z podajnika. Poza ty ja nie mam tyle miejsca w kotłowni by wysunąć ślimak. Co do łożyska to nie pamiętam ale chyba nie ma . Zdaje się że jest wpust na osi ślimaka - ale też już teraz nie pamiętam.Generalnie jak ma się dobre klucze to demontaż trywialny a i elementy nie są ciężkie - ja to rozłożyłem sam.

 

Najpierw przez otwór rewizyjny trzeba usunąć eko, potem odkręcać i wysuwać ślimaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyciągać ślimak, to i tak musisz opróżnić zasobnik. Bez tego nie ma szans na wyciągnięcie ślimaka. Za duży ciężar węgla naciskającego od góry. To tak jakbyś chciał zmieniać koło w samochodzie bez podnośnika.

 

Niekoniecznie ,można wyciągnąć ślimak bez opróżniana zasobnika przekręcając go w okół osi w trakcie wyciągania gorzej z założenie z powrotem :)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym mieć takie ceny ekogroszku u siebie :)

U mnie byle miał kosztuje 520 zł

Zwykły groszek niskokaloryczny z kamieniami 618 zł

Ruski ekogroch luzem z max wodą 750zł workowany z max wodą 800zł

Polski eogroszek z max wodą 850 luzem

i tu od 890 zł z max wodą workowany dopiero zaczyna pojawiać się węgiel ekogroszek

 

Przypomnij mi skąd jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi skąd jesteś ?

 

Warmia & mazury 3-5 ton jednorazowo łyknę dobrodzieju :)

 

Dziś byłem w składach za "ruska" będę musiał dać 760 luzem + 25zł transport jednorazowo 2 tony i poworkować samemu ale muszę poczekać bo nowy przywieźli całą wannę i płynie z niego teraz rzeka -struga wody :)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz to prawda DEFRO-AG LUX czy Tech też się nada ,ale instalator nie powinien bazować tylko na jednej firmie ,powinien się rozwijać ,bo może się okazać że zacznie polecać teraz właśnie taką , żeby coś polecać trzeba mieć porównanie.

Instalator robi to za pieniądze i nigdy nie może być brany pod uwagę jako obiektywny doradca ,na forum również są osoby ,które coś chcą sprzedać to normalne zjawisko .Najważniejsze żeby kupić kocioł sprawdzony przez innych użytkowników taki który ,przyniesie wymierne oszczędności w opale i nie przysporzy problemów w trakcie eksploatacji .

 

 

Dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że akurat to jest dobry bajer!!!!!! Ale nie koniecznie dla mnie.

 

Co do mocy to chyba wspominał o 19kw.

Odradzacie mi tych producentów i co mam zrobić? Instalator pewnie montuje te, więc mam szukać innego pieca którego on nie zna. Zrobił mi już część instalacji pod wylewkami i tynkami, a po nowym roku ma kończyć następny etap. :(:(:(

 

Skoro zaproponował 19 kW to pewnie 15 kW spokojnie da radę - oni zawsze mocno przesadzają z doborem a potem użytkownik traci na pracy z małym procentem mocy nominalnej co skutkuje niską sprawnością kotła - zobacz na wątek z testami węgla - osiągam tam obecnie maks 70% pomimo zamontowania dodatkowych zawirowywaczy:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

 

Instalator ma z tego polecenia niezły procent - proponuję, żebyś wybrała sama kocioł, potargowała się z producentem o dobrą cenę a instalatorowi zapłaciła za zainstalowanie [nie dokładając prowizji za sprzedanie Ci kotła od producenta, który mu tą prowizję daje].

Jak już bardzo chcesz iść mu na rękę [czytaj dać mu prowizję za zamówienie Ci kotła] powiedz, że wybrałaś inny i daj mu kontakt do producenta, żeby Ci go tam zamówił - wtedy on dogada się z producentem ile z tego będzie miał i zamówi co trzeba.

 

Często instalatorzy wykonują montaże taniej bo zarabiają na materiałach [mają znacznie większe rabaty w hurtowniach i u producentów niż dostaniesz jako jednorazowa klientka].

 

Tak to niestety działa - przepraszam za bolesne uświadomienie, ale lepiej znać prawdę niż łudzić się, że jest inaczej.

 

Na rynku jest wiele sterowników, kotłów i wierz mi, że większość tu znamy bo interesujemy się tematem i dlatego polecamy tu NAJLEPSZE i o nich dyskutujemy - dlatego nie debatujemy o Techu itp.

 

Mając kilkuletnie doświadczenie dzisiaj wybrałbym pomiędzy: RBR Ekouniwersal, Skam-P Premium, Kotstal Eko, Ogniwo Eko - mój ranking wg kolejności w jakiej je podałem - oczywiście ze sterownikiem Bruli i palnikiem do spalania miału - poradzą sobie one bez problemu z trochę gorszymi ekogroszkami, a o dobry coraz trudniej [i nawet nie będziesz wiedziała o jakie problemy chodzi tym ze zwykłymi palnikami gdy kupili spiekającego się Pieklorza].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warmia & mazury 3-5 ton jednorazowo łyknę dobrodzieju :)

 

Dziś byłem w składach za "ruska" będę musiał dać 760 luzem + 25zł transport jednorazowo 2 tony i poworkować samemu ale muszę poczekać bo nowy przywieźli całą wannę i płynie z niego teraz rzeka -struga wody :)

 

Noo ja Ci nie sprzedam bo to nie moja branża, ale może warto było by się zmówić z sąsiadami i zamówić 24 tony workowanego porządnego węgla z dostawą z dobrego źródła ?

 

Sprawdź też co jest dostępne w PSB Mrówka - może jako sieciówka będą mieli ten sam węgiel co jest u mnie a ja go niebawem będę testował [Ekopiek już sprawdziłem] ...

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ja Ci nie sprzedam bo to nie moja branża, ale może warto było by się zmówić z sąsiadami i zamówić 24 tony workowanego porządnego węgla z dostawą z dobrego źródła ?

 

Sprawdź też co jest dostępne w PSB Mrówka - może jako sieciówka będą mieli ten sam węgiel co jest u mnie a ja go niebawem będę testował [Ekopiek już sprawdziłem] ...

Najbliżej mam do :

 

Sklep Mrówka »

ul. Lidzbarska 3 13-306, Kurzętnik ( 50 km od mojego domu )

ale nie wiem czy tam mają ekogroszek w sprzedażny .

 

?
Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia specjalnie dla Ciebie :)

 

"Czy może ktoś dla mnie

pomóc w związku z dużym

spalaniem ekogroszku.

Posiadam piec red eko duo

17 kw dmuchawa wpa 07

sterownik ht tronic 500. Jest

jeszcze naprawdę ciepło na

zewnątrz a dla mnie idzie

ponad worek czyli okolo 30

kg na dobę a co będzie gdy

przyjdą mrozy nie zdążę

zasypywac podajnika.

Zapomniałem dodac, że

ogrzewam dom okolo 210 m2

ocieplony, "

 

Myśl przed zakupem lub po zakupie :)

 

Teraz spalam ok. 15kg na 150m2

to 30kg spaliłbym na 300m2

 

Jeśli nie będziesz wiedzieć czegoś to forum http://www.esterownik.pl i wszystko jasne.

 

Jaki bajer? internet to podstawa nawet w sterowniku do ekogroszku. Moja 80letnia babcia opłaca wszystko przez internet. Mama sprawdza przez telefon jaka jest temperatura na dworzu, dzięki ster. eCoal. :)

 

Go Go Monia bo czas nie stoi w miejscu a chyba nie chcesz siedzieć w kotłowni i ustawiać pieca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...