Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monia specjalnie dla Ciebie :)

 

"Czy może ktoś dla mnie

pomóc w związku z dużym

spalaniem ekogroszku.

Posiadam piec red eko duo

17 kw dmuchawa wpa 07

sterownik ht tronic 500. Jest

jeszcze naprawdę ciepło na

zewnątrz a dla mnie idzie

ponad worek czyli okolo 30

kg na dobę a co będzie gdy

przyjdą mrozy nie zdążę

zasypywac podajnika.

Zapomniałem dodac, że

ogrzewam dom okolo 210 m2

ocieplony, "

 

Myśl przed zakupem lub po zakupie :)

 

Teraz spalam ok. 15kg na 150m2

to 30kg spaliłbym na 300m2

 

Jeśli nie będziesz wiedzieć czegoś to forum http://www.esterownik.pl i wszystko jasne.

 

Jaki bajer? internet to podstawa nawet w sterowniku do ekogroszku. Moja 80letnia babcia opłaca wszystko przez internet. Mama sprawdza przez telefon jaka jest temperatura na dworzu, dzięki ster. eCoal. :)

 

Go Go Monia bo czas nie stoi w miejscu a chyba nie chcesz siedzieć w kotłowni i ustawiać pieca :D

 

Jeszcze raz dziękuję, za pomoc.

Będę rozmawiała z hydraulikiem w sprawie pieca, po weekendzie.

Widzisz realia u nas są takie że jesteśmy skazani na piec, gazu nie ma a kasy na PC również. Chciało się mieszkać po za miastem to masz.

Również wpadłam w nawyk, wszytskie płatności wykonuję bez wychodzenia z domu, internet ułatwia życie i to bardzo. Moja koleżanka wpadła w uzależnienie od www. Groupon, aż jej mąż zablokował wchodzenie z jej kompa na ta stronę:rolleyes:

Tak więc internet ma różne oblicza.

POzdrawiam

Edytowane przez monia1984
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi dzisiaj padł mój kocioł to kupiłbym RBR Ekouniwersal pewnie ten z eCoalem i palnikiem ekoenergii.

 

RBR Ekouniwersal 15 kw ma ma badania i świadectwo ekologiczne to jak masz na swoim terenie dofinansowanie do kotłów ekologicznych to możesz z tego skorzystać. Nie wiem czy 11-tka ma takie badania to trzeba dopytać się u producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego pieca szukałem pół roku, najpierw szukałem sterownika padło na ster eCoal, potem żeliwnego palnika, później pieca z w/w i padło na Ogniwo.

 

Jeśli chodzi o zasobnik na ekogroszek to minimum 160kg. Patrzę w telefonie 50% eko w pojemniku to czas na pozbycie się popiołu.

Teraz odwiedzam kotłownię co 6(5)dni a co 12(11)dni sypię eko i czyszczę piec.

 

Mój znajomy ma piec Elektromet i dziwi się że więcej spala przy mniejszej powierzchni.

 

Swój piec zamówiłem przez internet, raz go widziałem na żywo i wpadł mi w oko :)

Za dzień opóźnienia dostałem rabat 100zł. Oczywiście faktura na 23%

 

Aaa kupiłem Ogniwo dlatego też bo powiedziano mi że mogę go sam zainstalować (zaoszczędziłem 900zł)i będę miał gwarancję, tak hula mi 3sezon. :)

 

Wszyscy szukający: najważniejsze żebyście mieli świadomość wyboru.

 

Internet to skarbnica wiedzy :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przez otwór rewizyjny trzeba usunąć eko, potem odkręcać i wysuwać ślimaka :)

oczywiście ze trzeba z zasobnika wszystko wysypać ,przecież to logiczne:)

no dobra Panowie,wczoraj wygasiłem kocioł, wyjąłem wszystko z podajnika,wyciągnąłem nawet ślimak ( 4 śruby i wszystko na wierzchu- bardzo łatwo), i się okazało czego się bałem najbardziej że nic nie znalazłem co by powodowało zrywanie tych zawleczek, wyczyściłem wszystko co się dało, praktycznie stan fabryczny,nasypałem od nowa czysty groszek ( już bez tej małej domieszki miału) i zobaczę co dalej, na razie od wczoraj chodzi,ale zastanawiam się co było przyczyną zrywania, w przeciągu kilku dni 3 zawleczki, boję się co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze trzeba z zasobnika wszystko wysypać ,przecież to logiczne:)

no dobra Panowie,wczoraj wygasiłem kocioł, wyjąłem wszystko z podajnika,wyciągnąłem nawet ślimak ( 4 śruby i wszystko na wierzchu- bardzo łatwo), i się okazało czego się bałem najbardziej że nic nie znalazłem co by powodowało zrywanie tych zawleczek, wyczyściłem wszystko co się dało, praktycznie stan fabryczny,nasypałem od nowa czysty groszek ( już bez tej małej domieszki miału) i zobaczę co dalej, na razie od wczoraj chodzi,ale zastanawiam się co było przyczyną zrywania, w przeciągu kilku dni 3 zawleczki, boję się co będzie dalej.

 

Prawdopodobne ze albo w eko albo w tym miale masz kamienie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci się trafiły kamienie.

 

Może jeszcze być:

- potrzeba przeszlifowania ślimaka

- zbyt mała odległość między końcówka ślimaka a ścianą korpusu palnik

 

Te dwie rzeczy trzeba zgłosić do serwisu

 

lub

 

węgiel jest taki,że wszystko zapada się na ślimak i go przegrzewa, ten puchnie i zawleczka zerwana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o pompę do cwu Ariston Nuos 250 Sol z dodatkową wężownicą. Czy macie jakieś doświadczenie z ta pompą. Cena atrakcyjna w porównaniu do np. pompy Biawar OW-PC 270.1. Czy warto za Biawara dopłacić 1300zł. Dziękuję za opinię.

 

Właściwy wątek na takie pytania jest tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...