Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję.

 

A odnośnie regulatorów temperatury to co polecacie. Interesuja mnie takie z możliwością ustaw więcej niż dzień i noc, oczywiście w rozsądnej cenie.

Proszę również o informacje o ile stopni warto obniżyć temp. w trybie nocnym, biorąc pod uwagę ekonomiczny aspekt.

Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dbam o aspekt ekonomiczny mam mały domek i ma być ciepło nawet kosztem 1dnia krótrzego czasu do zasypu.

 

Jak chcesz ekonomicznie to grzej jak Babcia żony gazem. W dzień 20st. w nocy 18st. :D

 

No to z Babcia nie chcę mieszkać, też lubie ciepło. 23 st. jest okey, a w nocy śpię i przy niższej temp od dawna, tak więc po co grzać cały parter. Przy eko groszku o ile jest sens obniżać temp., ale tak żeby później nie dopłacać do dogrzania wciągu dnia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej utrzymywać jednakową temperaturę ale 2st. to bezpieczna zmiana dla naszego organizmu :D

 

tzn. miałem na myśli parter, czyli strefę dzienną.

 

Chciałem zaprogramować coś takiego jak cztery przedziły godzinowe z różnymi nastawami temperatury. O ile obnizyć temp. w godzinach kiedy dom jest pusty, tak aby obniżyć koszty ogrzewnania.

godz. 16.00-23 .00 23 st

23.00-06.00 obniżenie o ile

06.00-08.00 22st

08.00-16.00 obniżenie o ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obniżam tylko o 0,3 st C czyli temperatura komfortowa 23,1 st C a a tzw. nocna 22,8 st C. No w dwóch sypialniach kaloryfery już po południu są zakręcane całkowicie aby tam było jednak chłodniej.

 

( Powyższe rozwiązanie jest komfortowe dla mnie i mojej rodziny a inni mogą mieć w swoich domach przecież zupełnie inne potrzeby)

 

Uważam, że im kocioł musi mniej nadganiać temperaturę tym lepiej - po prostu tylko uzupełnia na bieżąco straty budynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. miałem na myśli parter, czyli strefę dzienną.

 

Chciałem zaprogramować coś takiego jak cztery przedziły godzinowe z różnymi nastawami temperatury. O ile obnizyć temp. w godzinach kiedy dom jest pusty, tak aby obniżyć koszty ogrzewnania.

godz. 16.00-23 .00 23 st

23.00-06.00 obniżenie o ile

06.00-08.00 22st

08.00-16.00 obniżenie o ile

Każdy ustawia wg siebie.Tak jak czp01 napisał mniej do nadrabiania to mniejsze straty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupiłbym Ogniwo eko 15kw jeszcze raz:

 

-bezproblemowa praca przez dwa sezony, w trzecim strzeliła zawleczka z mojej winy,

 

-pojemny zasobnik 160kg eko,

 

-sterownik eCoal, dla mnie nr 1, ma masę zalet,tak naprawdę to są 3sterowniki:autoamt,półautomat i dwustan, dla mnie bardzo przydatną funkcją jest dostęp i podgląd pracy przez internet i telefon.

Powiadamia mnie np. na telefon że trzeba eko nasypać,

 

-mała ilość wody w kotle,

 

-żeliwny palnik,

 

-niskie zużycie prądu,

 

-niska temperatura spalin w zimę(mała strata kominowa)

 

Wady:

 

-mała szuflada na popiół, muszę wybierać co 80kg spalonego eko, teraz co 5dni.

 

-brak zawiasów w górnej klapie do czyszczenia pieca,

 

-przy tym eko mam sporo sadzy.

 

Tak to wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
gdzięś to sprawdzaliśmy i wyszło że muszę mieć około 16 kw piec

Mam dom "Groszek" z Archonu.

Jeśli jest to "domek w groszku" Archonu to straty ciepła w tym domu przy parametrach -20st.C +21st.C przy 15cm styropianu na ścianach,20c wełny w dachu,WM i "średnich" oknach to 5,1kW...

O ile więc kocioł 16kW jest przewymiarowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...