Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Angela007

 

no tutaj arturo ma rację 5KW to dużym czajnikiem ogrzejesz przy takim zapotrzebowaniu

nawet ogniwo 10KW nie bedzie się nadawać ponieważ przez większość sezonu będziesz potrzebować jakieś 2-2,5KW a to poniżej minimum dla tej konstrukcji- przynajmniej teoretycznie - producent deklaruje zakres mocy 3-14KW

szukaj alternatywy póki nie jest za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Witam ! Z tego co mówicie to już nic nie rozumiem- czyli że domek będzie dosyć dobrze zaizolowany i nietrzeba wielgachnego picucha zeby go grzać - czy co ?

15 cm styro na ścianach to nie jest domek nawet dosyć dobrze zaizolowany ;)

W tym temacie nie wiele pomogę bo mnie wyrzucą za pomoc ;)

Straty ciepła Twojego domu przy takich parametrach to 5,1kW i musisz dobrać źródło ciepła o mniej więcej takiej mocy,które pokryje te straty.

Moc 5,1kW potrzebujesz przy -20st.C a to przez sezon grzewczy zdarza się nie za często a to znaczy,że przez większość sezonu grzewczego masz mniejsze straty ciepła i potrzebujesz mniejszą moc grzewczą np.2,5kW przy 0st.C

Jeśli chcesz grzać ekogroszkiem,szukaj kotłów o takich mocach.

Jeśli nie znajdziesz takowych to czytaj forum ;)

Co może być alternatywą? .

Jest sporo alternatyw ale w tym temacie ludzie są nie życzliwi i źle patrzą na pomoc innym ;)

Czytaj forum :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników pieca ze sterownikiem. Zakupiłem piec ze sterownikiem ecoal. Kurier dostarczył go na pelecie, wstawiłem go do wewnątrz budynku (budynek stan surowy zamknięty). Piec jeszcze nie został podłączony potrzba mi na to około tygodnia. Moje pytanie czy pobyt tego pieca w tak niskiej temperaturze w budynku ma jakiś wpływ na zamontowany w nim sterownik (nadmieniam, że mieszkam na północy i obecnie mam na zewnątrz około -10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników pieca ze sterownikiem. Zakupiłem piec ze sterownikiem ecoal. Kurier dostarczył go na pelecie, wstawiłem go do wewnątrz budynku (budynek stan surowy zamknięty). Piec jeszcze nie został podłączony potrzba mi na to około tygodnia. Moje pytanie czy pobyt tego pieca w tak niskiej temperaturze w budynku ma jakiś wpływ na zamontowany w nim sterownik (nadmieniam, że mieszkam na północy i obecnie mam na zewnątrz około -10.
Nic mu nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla pewności przed podłączeniem do sieci przenieś go na 2-3 godziny wcześniej do pomieszczenia

z temperaturą dodatnią ,żeby obsechł wewnątrz -wkraplanie wilgoci na pewno wystąpi .

 

Tak właśnie myślałem, żeby przed podłączeniem zagrzać trochę w kotłowni np. dmuchawą lub jakąś nagrzewnicą żeby sterownik trochę obsechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być alternatywą? Bo już nam się spodobał pomysł że nie siedzimy w kotłowni codziennie i tylko co pare dni dosypujemy groszek - dodam ze w obecnym domu spalamy 12 ton miału przez zimę - codziennie czyszczenie pieca i zasypywanie - masakra.

 

masz wybór duzy -jak pisze arturo forum jest obszerne i traktuje o różnych rodzajach ogrzewania,

jeśli stac Cię na wyższe koszty na rzecz komfortu to masz gaz do dyspozycji,

możesz zabawić się w pompę ciepła ogrzewanie nadmuchowe czy elektryczne

 

wszystko zalezy od tego ile jesteś w stanie zapłacic za komfort boezobsługowości

 

najmniejszy kociołek na eko jaki jest oferowany ma 7KW a to w Twoim przypadku i tak o 40% za dużo

do rozpatrzenia masz wiele dostępnych rozwiązan

 

Arturo nie przesadzaj z tym brakiem zyczliwości

wsiadamy na Ciebie dopiero jak zaczynasz marudzić o jedynie słusznym rozwiązaniu

dopóki będziesz pisał posty jak ten poprzedni to i ja Cię poprę ale jak wyskoczysz zrob tak bo tak jest "naj" pierwszy krzykne DOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo nie przesadzaj z tym brakiem zyczliwości

wsiadamy na Ciebie dopiero jak zaczynasz marudzić o jedynie słusznym rozwiązaniu

dopóki będziesz pisał posty jak ten poprzedni to i ja Cię poprę ale jak wyskoczysz zrob tak bo tak jest "naj" pierwszy krzykne DOŚĆ

 

Arturo chyba w końcu zaczął grzać i z szedł na ziemię po pierwszych rachunkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo chyba w końcu zaczął grzać i z szedł na ziemię po pierwszych rachunkach ;)

Tak,grzeję kozą ;)

Uważam,że co najmniej dwa systemy grzewcze są zdecydowanie bardziej życiowe,komfortowe i w niektórych warunkach tańsze niż ekogroszek i zdania nie zmienię :)

Te systemy to te "którego imienia w tym temacie nie można wymawiać" w tym jest jedno paliwo stałe ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo72 widzę że zaczynasz schodzić na ziemię. Najlepiej jak jest możliwość mieć jak najwięcej alternatyw i nie być uzależnionym od jednej. Tylko to nie jest ekonomiczne. Dlatego najlepszym systemem jest taki, który można łatwo i przy małym koszcie przestawić na najtańsze źródło pozyskiwania energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być alternatywą? Bo już nam się spodobał pomysł że nie siedzimy w kotłowni codziennie i tylko co pare dni dosypujemy groszek

 

Hej Angela007!

Cóż, może głos kompletnego laika z podobnym dylematem.

Cóż może być alternatywą??? Kominek z dystrybucją gorącego powietrza i piec na gaz. W moim domu kolega Asolt policzył mi źródło ciepła na 5,9kW.:

 

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 242,1m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 584,1m3

Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 4761W

Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 1145 W

Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 5902W

Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0W

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5902W

 

Wskaźniki i współczynniki strat ciepła:

Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 24,4W/m2

Wskaźnik ΦHL odniesiony do kubatury φHL,V: 10,1W/m3

 

Większość ogólnodostępnych pieców na ekogroszek będzie więc przewymiarowana i ich praca na 30% to dla nich masakra (jak piszą koledzy na forum), problemy z wysterowaniem itp.

W swoich rozważaniach powoli dojrzewam do opcji gaz + kominek.

Gdybym miał kupować piec to moim ulubieńcem w kwestiach ekogroszku jest RBREkouniwersal 11kW ze sterownikiem eCoal ale nie wiem czy nie będzie za duży na mój dom. :confused:

Zastnanówcie się, jak piszą koledzy nad jakąś alternatywą. Najlepiej mieć dwa źródła, które będą się wzajemnie uzupełniały.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ElwoodWroclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Angela007!

Cóż, może głos kompletnego laika z podobnym dylematem.

Cóż może być alternatywą??? Kominek z dystrybucją gorącego powietrza

 

Kominek z DGP To porażka.jeżeli chodzi o egzystencję w takim mieszkaniu - (powietrze) i dodatkowo powiem że nie jestem zwolennikiem kotłowni w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z DGP To porażka.jeżeli chodzi o egzystencję w takim mieszkaniu - (powietrze) i dodatkowo powiem że nie jestem zwolennikiem kotłowni w pokoju.

 

de gustibus non est disputandum. Jedni lubią inni nie. Ja nie wyobrażam sobie domku i salonu bez zywego ognia w kominku, dla mnie znowu nieposiadanie kominka w domu, to dziwactwo. Czy to taka kotłownia, to mozna polemizować. Bez rekuperacji możliwe, że wrażliwsi będą sie uskarżali na suche powietrze, ale zawsze jest coś za coś. Dla mnie bezcenna jest możliwość patrzenia na ogień i grzania się przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to u nas tez jest przewidziany kominek, natomiast o gazie nie myślę - kuchnia indukcyjna, pozatym strasznie dużo chca za przyłącz.

chyba zdecydujemy się na piec z podajnikiem - jak myślicie jezeli instalator przyjdzie to montowac to przeliczy jaki mi potrzebny piec- czy jego moc- myśle ze powinien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego badziewia nie wymieniał.

 

 

toz to tylko jedna z propozycji

mogłem dodać jeszcze jakieś panele na podczerwień, piece akumulacyjne i jeszcze jakies dziwne pomysły

czy to badziew jest pojęcia nie mam bo nie miałem i nie miałem styczności więc się nie wypowiem

ale może koleżanka chce mieć???

nie wiesz jak to jest?

jedni zbieraja rybki drudzy hodują znaczki czy na odwrót

 

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...