Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wsumie to u nas tez jest przewidziany kominek, natomiast o gazie nie myślę - kuchnia indukcyjna, pozatym strasznie dużo chca za przyłącz.

chyba zdecydujemy się na piec z podajnikiem - jak myślicie jezeli instalator przyjdzie to montowac to przeliczy jaki mi potrzebny piec- czy jego moc- myśle ze powinien?

 

tak przeliczy i wstawić Ci każe jakieś 19KW :bash::bash:

 

jeśli chcesz już na eko to weź najmniejszy od Jareckiego 7KW albo ogniwo 10KW tylko boję się że każdy z nich polegnie przy tak małym zapotrzebowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie

mówię polegnie - znaczy ze za duży na Twoje zapotrzebowanie i będzie pracował przez większa część sezonu z minimalną mocą i kiepska sprawnoscią.

może ewentualnie jakiś bufor do tego żeby kocioł miał co robic i np dogrzał z 500L a potem spokój na kilkanaście godzin ale w temacie łączenia buforów z kotłami jestem kiepski więc nie chcę głupot pisac

musisz popytac kolegów obeznanych lepiej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de gustibus non est disputandum. Jedni lubią inni nie. Ja nie wyobrażam sobie domku i salonu bez zywego ognia w kominku, dla mnie znowu nieposiadanie kominka w domu, to dziwactwo. Czy to taka kotłownia, to mozna polemizować. Bez rekuperacji możliwe, że wrażliwsi będą sie uskarżali na suche powietrze, ale zawsze jest coś za coś. Dla mnie bezcenna jest możliwość patrzenia na ogień i grzania się przy nim.

 

Gusta gustami a doradzanie ,uszczęśliwianie na siłę to co innego .

Nie mam nic przeciwko posiadanie kominka z szamotem i jedną szybą w drzwiczkach.Co do krzyżówek jeża z wężem czyli kominkiem z DGP , kominka z trzema szybami i innego badziewia to już nie.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toz to tylko jedna z propozycji

mogłem dodać jeszcze jakieś panele na podczerwień, piece akumulacyjne i jeszcze jakies dziwne pomysły

czy to badziew jest pojęcia nie mam bo nie miałem i nie miałem styczności więc się nie wypowiem

ale może koleżanka chce mieć???

nie wiesz jak to jest?

jedni zbieraja rybki drudzy hodują znaczki czy na odwrót

 

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Chciałem tylko nieśmiało zaznaczyć ,żeby wymieniać sprawdzone systemy ,coby ludziom i dzieciom dobrze się mieszkało , żyło . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

mówię polegnie - znaczy ze za duży na Twoje zapotrzebowanie i będzie pracował przez większa część sezonu z minimalną mocą i kiepska sprawnoscią.

może ewentualnie jakiś bufor do tego żeby kocioł miał co robic i np dogrzał z 500L a potem spokój na kilkanaście godzin ale w temacie łączenia buforów z kotłami jestem kiepski więc nie chcę głupot pisac

musisz popytac kolegów obeznanych lepiej niż ja.

 

Może mały kociołek na pellety z zapalarką ?

 

Są też takie krzyżówki ale nie mam pojęcia jak się sprawują ,nie polecam tylko poszerzam horyzonty .

 

Jakby kominek ,albo koza , może piec , to jednak automatyczny kocioł z płaszczem wodnym i z szybą :

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/9462/piec-wolnostojacy-na-pelet-la-nordica-extraflame-3-6-12kw-duchessa-idro-z-plaszczem-wodnym.jpg

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/piec-wolnostojacy-na-pelet-la-nordica-extraflame-3-6-12kw-duchessa-idro-z-plaszczem-wodnym.html?utm_medium=partner&utm_source=http%3A%2F%2Fwww.sklepy24.pl&utm_campaign=sklepy24

Ten też automat na pelet z płaszczem wodnym pilotem do rozpalania ciekawe ,którędy się ten pellet wsypuje ,jaka jest uciążliwość posiadania urządzenia w salonie , niby kotłownię można wykorzystać do innych celów.

http://piecepolska.pl/image.php?c/1/w/300/h/300/woh/0/data/offer/1/00000491/1049/TBJEMUebKVjVBAWCCcYC.jpg

 

Ktoś to ma w domu ? może niech coś napisze .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci przyznam rację - polecać sprawdzone.

pellet???

- taki kociołek o mocy 10KW z zapalarką i dobrym sterowaniem który da się ustawić np aby jak nie ma potrzeby grzać to się wygasił a potem jak jest to rozpalił to by było jakieś rozwiązanie. do tego zasobnik rozsądnej wielkości żeby nie biegać co 3 dni do niego tylko np raz na dwa tygodnie dosypać i popiół wygarnąć

co prawda drożej niż ekogroch ale w tej sytuacji może nie być tak dużej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci przyznam rację - polecać sprawdzone.

pellet???

- taki kociołek o mocy 10KW z zapalarką i dobrym sterowaniem który da się ustawić np aby jak nie ma potrzeby grzać to się wygasił a potem jak jest to rozpalił to by było jakieś rozwiązanie. do tego zasobnik rozsądnej wielkości żeby nie biegać co 3 dni do niego tylko np raz na dwa tygodnie dosypać i popiół wygarnąć

co prawda drożej niż ekogroch ale w tej sytuacji może nie być tak dużej róznicy.

 

Przy takim zapotrzebowaniu na moc to obsługa powinna być taka sama jak przy ekogroszku ,z tą różnicą że przy pellecie będzie dosypywać opału,a przy ekogroszku wynosić popiół ,a co do droższego opału może pelletowy zaoszczędzić tą różnicę ale do końca nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w DGP? System znany dłużej niż od średniowiecza i działa na podstawowych prawach fizyki bez eCoala, Brucerów, Cobr i innych cudów. Nie rozumiem.

 

I tu masz trochę racji ,tylko jest jedno ale bo działa poprawnie w starych wilgotnych nieizolowanych domach, jednak w nowych suchych budynkach izolowanych to jak strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pojawia się kilku fachowców, więc może znajdzie się ktoś i podpowie. Zrobiłem sobie pomiar temperatury na zasilaniu i powrocie z kotła. Mam krótki obieg z kotła do wymiennika, więc zakładam że przepływ czynnika grzewczego będzie stały. Czy ma sens w oparciu o dane z pompy i różnicę temperatur wyliczać ciepło dostarczone do instalacji? Coś w stylu:

ciepło = objętość wody * gęstość wł. * ciepło wł. * (tz - tp)

?

Wiem że wartość ta będzie zgrubna, ale mimo to chciałbym eksperymentalnie sprawdzić co z tego wyjdzie. Pompę mam Buderus BU 25/4, z wykresów wynika że daje do 2m3/h, ale nie za bardzo wiem jakie opory przyjąć - rurka miedziana 25, długość góra 2m + kocioł.

Tutaj wspomniany wykres: http://www.buderus.pl/files/201009071533560.01_buderus_logafix.pdf

Jak to najlepiej oszacować jaki jest przepływ w obiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zapotrzebowaniu na moc to obsługa powinna być taka sama jak przy ekogroszku ,z tą różnicą że przy pellecie będzie dosypywać opału,a przy ekogroszku wynosić popiół ,a co do droższego opału może pelletowy zaoszczędzić tą różnicę ale do końca nie jestem pewien.

na myśli mam fakt, że przy małym zapotrzebowaniu kociołek na pellet się wyłaczyć może, zamiast pracować w podtrzymaniu i tutaj mogą być dodatkowe oszczędności co zniweluje koszty droższego opału ale też nie wiem o ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to u nas tez jest przewidziany kominek, natomiast o gazie nie myślę - kuchnia indukcyjna, pozatym strasznie dużo chca za przyłącz.

chyba zdecydujemy się na piec z podajnikiem - jak myślicie jezeli instalator przyjdzie to montowac to przeliczy jaki mi potrzebny piec- czy jego moc- myśle ze powinien?

 

Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby instalator dobrze dobrał kocioł - no chyba, że dobrze dla siebie [czytaj wysoka prowizja za jego zakup].

 

Przy takim zapotrzebowaniu na ciepło weź pod uwagę powietrzną pompę ciepła - tu masz odpowiedni wątek, żeby o takową spytać:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda

 

Obecnie pomimo grzania do dosyć wysokich temperatur [dom 22,5-23, łazienki 26 st] mam średniodobową moc puszczaną w instalację CO+CWU 6,1 kW i gdybym dzisiaj budował taki dom to na pewno bym wybrał PPC.

 

Poczytaj w wątkach z linków w moim podpisie ile problemów jest z kupieniem dobrego ekogroszku - raz inspekcja przeprowadziła kontrolę i 80% węgla nie spełniało parametrów podanych na workach - dla porównania zaledwie 5% ciekłych na stacjach benzynowych jest "chrzczonych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorado

zadaj to pytanie koledze SUSPENSER-owi on lubi zabawy z pomiarami i odpowie czy jest sens

 

Jestem bardziej praktyczny niż teoretyczny i moja rada to: niech kolega zamontuje ciepłomierz bo tylko on prawdę mu powie ;)

 

Mało używany można kupić za około 100 zł w Aledrogo, wystarczy dobrze poszukać i nie spieszyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

pellet???

- taki kociołek o mocy 10KW z zapalarką i dobrym sterowaniem który da się ustawić np aby jak nie ma potrzeby grzać to się wygasił a potem jak jest to rozpalił to by było jakieś rozwiązanie. do tego zasobnik rozsądnej wielkości żeby nie biegać co 3 dni do niego tylko np raz na dwa tygodnie dosypać i popiół wygarnąć

co prawda drożej niż ekogroch ale w tej sytuacji może nie być tak dużej róznicy.

Przy takim zapotrzebowaniu na ciepło weź pod uwagę powietrzną pompę ciepła...

Obecnie pomimo grzania do dosyć wysokich temperatur [dom 22,5-23, łazienki 26 st] mam średniodobową moc puszczaną w instalację CO+CWU 6,1 kW i gdybym dzisiaj budował taki dom to na pewno bym wybrał PPC.

No proszę a ja się bałem wymawiać te nazwy ;)

Uważam,że co najmniej dwa systemy grzewcze są zdecydowanie bardziej życiowe,komfortowe i w niektórych warunkach tańsze niż ekogroszek i zdania nie zmienię :)

Te systemy to te "którego imienia w tym temacie nie można wymawiać" w tym jest jedno paliwo stałe ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników pieca ze sterownikiem. Zakupiłem piec ze sterownikiem ecoal. Kurier dostarczył go na pelecie, wstawiłem go do wewnątrz budynku (budynek stan surowy zamknięty). Piec jeszcze nie został podłączony potrzba mi na to około tygodnia. Moje pytanie czy pobyt tego pieca w tak niskiej temperaturze w budynku ma jakiś wpływ na zamontowany w nim sterownik (nadmieniam, że mieszkam na północy i obecnie mam na zewnątrz około -10.

hej, a na jakiej to północy mieszkasz ? chyba dalekiej, kiedy u ciebie było - 10 chyba coś mnie ominęło, skandynawia ? do tej pory wydawalo mi sie ze tez mieszkam na pólnocy wyjeżdżam z domu o 06-00 z ranca i najmniej ile odnotowalem to -5 w grudniu do tej pory. a propos sterownika to mialem montowany w poważniejszą zime niz ta poki co sterownik polezal w zimnie miesiac i zyje :) a że zimy ostatnio na mojej północy bywają śnieżne podtrzymuje go ups-ik i aku 100 Ah 7 ,5 godziny trzyma bez pradu polecam. . . fajne ustrojstwo

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...