Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No właśnie tak też zrobiłem. Np. dla ostatniej doby średnia różnica temp. to 2,65, czyli 5,5kW. Spalanie za ostatnią dobę to 24kg. Węgiel retopal, zakładam 24MJ/kg, co daje 6,7kW. Z tym że jeszcze podajnika nie skalibrowałem, więc tego nie jestem pewien ile dokładnie poszło. No i kaloryczność to wielka niewiadoma. W każdym razie z tych obliczeń wychodzi sprawność 82%. Wszystko wygląda w miarę sensownie, ale może tylko przez przypadek? :)

 

Czyli z Retopalu wyciągasz 19,68 MJ ?

 

Taki wynik to ja tylko na oryginalnym Pieklorzu osiągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Pamiętacie jak opisywałem perypetie moje szwagra z zawleczkami w kotle hezitechnik czy podobnie ?

Dzisiaj się dowiedziałem,że zamiast ekogrocha w podajnik wachluje czysty wungiel na jakieś inne palenisko ;)

Dom trzyletni ale tylko 10cm styro na ścianach,komfort uzytkowania zarąbisty ;)

Polecam innym użytkownikom i mam nadzieję,że Wy również ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - też zawaliłem ten temat i ociepliłem 10 cm ściany - dobrze, że chociaż poddasze z powałą 25 cm wełny ( ocieplenie mogło być o wiele lepiej dopracowane) . Komfort użytkowania mam jednak zadowalający bo tankowanie ekogroszku co 15 lub minimum co 7 dni ( wraz z czyszczeniem) a temperatura w domu 23 i więcej st C. Spalanie na sezon też w normie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak opisywałem perypetie moje szwagra z zawleczkami w kotle hezitechnik czy podobnie ?

Arturo zabezpieczenie ślimaka ( zawleczka ) nie jest ścinana bez powodu, nie ma takiego czegoś.

Zdarza się to przy jakiejś wadzie palnika ( najrzadziej ) w większości przypadków jest to powodowane złej jakości paliwem ( zanieczyszczenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Retopalu wyciągasz 19,68 MJ ?

Wg baaardzo zgrubnych obliczeń - tak to wychodzi. To jest pierwsze podejście do tematu obliczeń, muszę dokładnie skalibrować ilość węgla na dawkę,być może jeszcze inne parametry. Pozostaje niewiadoma w postaci przepływu, być może wtedy w oparciu o Twoje wyliczenia odpowiednio ustawię tę wartość. A ile z retopala powinienem wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - też zawaliłem ten temat i ociepliłem 10 cm ściany - dobrze, że chociaż poddasze z powałą 25 cm wełny ( ocieplenie mogło być o wiele lepiej dopracowane) . Komfort użytkowania mam jednak zadowalający bo tankowanie ekogroszku co 15 lub minimum co 7 dni ( wraz z czyszczeniem) a temperatura w domu 23 i więcej st C. Spalanie na sezon też w normie :)

 

Witam Czp01 -a jaki piec masz jeśli wolno spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy raczej o ogniwie lub sekam

 

Porównań to chyba na tym forum było juz sporo. Poczytasz troche i coś wybierzesz. Tylko sie nie przejmuj jak im dłużej bedziesz czytac tym mniej będziesz wiedziec :) Zapewne koledzy zainteresowani sprzedażą odezwą sie - o ile już tego nie zrobili. Powodzenia w wyborze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy taki sposób instalacji( poziomo) pompy Wilo jak na zdjęciu jest prawidłowy?[ATTACH=CONFIG]154089[/ATTACH]

Pompa ma być zamontowana tak aby oś wirnika była w poziomie, nie ma znaczenia czy króćce są w pionie czy poziomie. Nie chodzi tu o zalewanie elektryki tylko o ułożyskowanie wirnika, które jest zaprojektowane do takiego montażu jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma być zamontowana tak aby oś wirnika była w poziomie, nie ma znaczenia czy króćce są w pionie czy poziomie. Nie chodzi tu o zalewanie elektryki tylko o ułożyskowanie wirnika, które jest zaprojektowane do takiego montażu jak napisałem.

 

I znowu jakieś mity pompa może być założona też gdy oś wirnika nie jest w poziomie,byle nie w dół . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...