Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Podajesz linki stron ,instrukcji i ich albo nie czytasz albo nie rozumiesz .:)

 

http://img267.imageshack.us/img267/6100/beztytuuiww.png

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli to jest poziom to wracaj do szkoły kolego . :)

Naprawdę upierdliwy z Ciebie człowiek, producent nie wymaga zegarmistrzowskiej precyzji w ustawieniu poziomu, do kilku stopni nie ma znaczenia na wytrzymałość ułożyskowania wirnika i głównie o to się rozchodzi. Z twojego wpisu wynikało że można mocować pompę w osi pionowej co znacząco skraca jej życie, więc sam się wracaj do szkoły i ucz mitologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę upierdliwy z Ciebie człowiek, producent nie wymaga zegarmistrzowskiej precyzji w ustawieniu poziomu, do kilku stopni nie ma znaczenia na wytrzymałość ułożyskowania wirnika i głównie o to się rozchodzi. Z twojego wpisu wynikało że można mocować pompę w osi pionowej co znacząco skraca jej życie, więc sam się wracaj do szkoły i ucz mitologii.

Ratujesz się teraz kłamstwem?

Pokaż gdzie "niedouku" napisałem że można mocować pompę w osi pionowej !

Chciałeś być mądrzejszy o "radia" ale wreszcie czegoś się nauczyłeś :)

A to napisałeś przed przeszkoleniem

Pompa ma być zamontowana tak aby oś wirnika była w poziomie,

To po liźnięciu powierzchownym wiedzy .

producent nie wymaga precyzji, do kilku stopni nie ma znaczenia

http://emoty.blox.pl/resource/509.gif

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujesz się teraz kłamstwem?

Pokaż gdzie "niedouku" napisałem że można mocować pompę w osi pionowej !

Chciałeś być mądrzejszy o "radia" ale wreszcie czegoś się nauczyłeś :)

A to napisałeś przed przeszkoleniem

 

To po liźnięciu powierzchownym wiedzy .

 

http://emoty.blox.pl/resource/509.gif

(Niedouku, idź do szkoły itd.) nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, zaraz byś mnie sprowadził do swojego poziomu po czym pokonasz doświadczeniem. Tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Niedouku, idź do szkoły itd.) nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, zaraz byś mnie sprowadził do swojego poziomu po czym pokonasz doświadczeniem. Tyle w tym temacie

 

Do mojego poziomu dla Ciebie daleka droga ale każdy z nas był na początku jak "tabula rasa".

Nie lubię wykrętów wystarczyło napisać nie wiedziałem itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z rysunku -przekrój to wygląda na "chore" połączenie 2 kotłów niska pozioma pólka z wodą w którą wali palnik i tradycyjne palenisko i jeszcze ta SPRAWNOŚĆ 90% strasznie podpadające ,a umiejscowienie na tym samym poziomie obu ogranicza przestrzeń załadowczą przy paleniu tradycyjnym .

http://img402.imageshack.us/img402/7721/berski.png

wszedłem z ciekawości w ich kalkulator mocy : http://www.berski.pl/index.php/oferta/em3

okazało się jakiego by nie wybrał parametru wszędzie pokazuje to samo :

Nowy Budynek dobrze ocieplony-powierzchnia 450m2 wyszło - 50KW

Bud. .z lat 70 bez izolacji tradycyjna instalacja 450m2 wyszło -50KW

 

Jeżeli tak rzetelnie firma podchodzi do wszystkich parametrów to gratuluję .

 

Witam Panowie posiadam niestety ten kocioł z zwykła retortą. niestety nie mam do niego deflektora i w sumie nie wiem czy powinien być i gdzie miałbym go zamontować. Może Panowie doradzicie coś w tej kwestii.

Przy tym kotle wcześniej miałem podajnik kaskadowy, kocioł miał bardzo dużo sadzy, teraz po zmianie palinka z sadza nie ma problemu ale za to jest bardzo dużo popiołu na pułkach

Edytowane przez fox20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie posiadam niestety ten kocioł z zwykła retortą. niestety nie mam do niego deflektora i w sumie nie wiem czy powinien być i gdzie miałbym go zamontować. Może Panowie doradzicie coś w tej kwestii.

Przy tym kotle wcześniej miałem podajnik kaskadowy, kocioł miał bardzo dużo sadzy, teraz po zmianie palinka z sadza nie ma problemu ale za to jest bardzo dużo popiołu na pułkach

 

Zrozumiałem że szukasz deflektora?

Można gdzie indziej kupić ale taki link ktoś kiedyś podawał http://www.domer.pl/category/podajniki-slimakowe-czesci-zamienne-slimaki-deflektory-itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie posiadam niestety ten kocioł z zwykła retortą. niestety nie mam do niego deflektora i w sumie nie wiem czy powinien być i gdzie miałbym go zamontować. Może Panowie doradzicie coś w tej kwestii.

Przy tym kotle wcześniej miałem podajnik kaskadowy, kocioł miał bardzo dużo sadzy, teraz po zmianie palinka z sadza nie ma problemu ale za to jest bardzo dużo popiołu na pułkach

 

Ja także nie mam deflektora ani nawet haczyka do jego powieszenia - jeśli więc dodatkowo nie masz na niego miejsca to odpuść go sobie.

 

Zrób sobie lepiej zawirowywacze - jak dobrze poszukasz znajdziesz opis mojego ich wykonania.

 

Zatrzymają one sporo popiołu [jak masz sadzę to albo stosujesz kiepski węgiel, albo masz źle ustawiony sterownik kotła].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich, żeby była jasność nt "nawiedzoności" kolegi Arturu72 w kwestii pomp ciepła :

 

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał miki121 http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Widzisz i tu Masz rację :)

Dlatego poprosiłem Arturo72 aby rozpoczynając na forum występował jako firma oficjalnie ;)

 

W kwestiach nie dotyczących mojej,prywatnej inwestycji jaką jest tocząca się budowa mojego własnego domu i wszystko co z nim związane występuję jako ten powyżej i rozdzielam te wypowiedzi dlatego osobny nick.

 

Link do tego wpisu nr #4728

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie posiadam niestety ten kocioł z zwykła retortą. niestety nie mam do niego deflektora i w sumie nie wiem czy powinien być i gdzie miałbym go zamontować. Może Panowie doradzicie coś w tej kwestii.

Przy tym kotle wcześniej miałem podajnik kaskadowy, kocioł miał bardzo dużo sadzy, teraz po zmianie palinka z sadza nie ma problemu ale za to jest bardzo dużo popiołu na pułkach

 

Nie wiem czy deflektor pomoże jest już dość ciasno może lepsza byłaby płyta szamotowa od dołu osłaniająca tą zimną półkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie mi gdyż już mam mętlik w głowie.

W projekcie instalacji miałem zaproponowany kocił 19kw i taki szukałem. Wybór padł na Defro Eko Duo Uni 19kw. Teraz okazuje się że ten kocioł nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż czyszczenie tego kotłta odbywa się przez górną klapę. Instalator proponuje Defro Duo Uni 15kw, czyli o mniejszej mocy. Co sądzicie? Ja obawiam się czy nie będzie za słaby. Nowy dom 177,2m2 po podłodze z czego 82,2m2 to ogrzewanie podłogowe. Grzejniki będą w czterech sypialniach powierzchnia 72m2, reszta to kaltka schodowa hol na piętrze i korytarzyk nad garażem. Dodatkowo garaż 25,8m2 gdzie chciałbym utrzymywać tem. ok 10-12st. Pompa ciepła co c.w.u. zasobnik 250l. Dom ocieplony 15-17cm będą dodatkowo bonie 2cm cały parter. Styropian na gruncie 10cm, strop na piętrze 30cm wełny, stych ocieplony wełną 15cm. Okna U=0,5.

Czytając dziesiątki ostatnich postów utwierdzam się że faktycznie 19kw to za duzo, a 15kw to optymalny ale cofając się wstecz do początków tematu Panowie mieli inne zdanie na temat dobierania mocy kotów. Dziwi mnie trochę zmiana decyzji instalatora, czy faktycznie jest to uciążliwe, czy jednak przemyślał i zmienił zdanie, gdyż pytałem wcześniej, czy nie jest za mocny i sugerowałem 15kw i przystał do 19, a teraz 15kw jest okey???? Tak więc doradzicie, gdyż już sam nie wiem na który mam się zdecydować. Nie chcę przewymiarować kotła ale też mieć za słaby. Ciepło lubimy i temp 22-23 st parter a 19st sypialnie to dla nas optymalne temperatury.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie mi gdyż już mam mętlik w głowie.

W projekcie instalacji miałem zaproponowany kocił 19kw i taki szukałem.

 

Dziękuję

Ja ograniczę sie tylko do tego fragmenciku: Czy w projekcie instalacji masz wskazany jaki to jest kocioł o mocy 19 kW.... Czy to jest gazowy, olejowy, śmieciuch na paliwo stałe czy retortowy na ekogroszek. ???? Jak tam jest napisane ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ograniczę sie tylko do tego fragmenciku: Czy w projekcie instalacji masz wskazany jaki to jest kocioł o mocy 19 kW.... Czy to jest gazowy, olejowy, śmieciuch na paliwo stałe czy retortowy na ekogroszek. ???? Jak tam jest napisane ?????

 

Zle napisałem. MIałem na uwadze projekt przedstawiony przez hydraulika. Kotłownia na paliwo stałe. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich, żeby była jasność nt "nawiedzoności" kolegi Arturu72 w kwestii pomp ciepła :

 

Link do tego wpisu nr #4728

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page237

Od poczatku smierdzial naganiaczem. Ciekawe jak sie beda mialy osoby, ktore nastreczyl? Troszke mrozu, coroczny servis i mala awaria po okresie gwarancji i beda mieli cieplo tak jak obiecywal:-) Zreszta sam watek jest ciekawy gdy sie go uwaznie przeczyta. Kuzwa sami bezinteresowni montazysci, handlowcy albo naganiacze. Lowia nowych fra...ow ktorzy zaplaca za to cudo i forumowe promocje dla Arturkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...