Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

poczekajmy jeszcze jak zacznie nam kłamać na temat oszczędności tej swojej super taniej i super sprawnej pompy i jak wejdzie mu w nawyk codzienne palenie w kominku

 

 

Dudi 1978

jeśli nowy domek i 177m po podłogach to potrzebujesz nie więcej niż 60W/m2

to daje 10,6KW z lekkim zapasem na CWU 12KW i to wszystko czego Ci trzeba

masz przecież w projekcie zapotrzebowanie na ciepło chyba?

zajrzyj sprawdź i według tego kocioł dobieraj, nie sugeruj się zapisami typu "kocioł gazowy lub na paliwo stałe o mocy maksymalnej25KW" bo takie sa w prawie każdym projekcie który oglądałem

oprzyj swoje wybory o to ile naprawdę musisz ciepła dostarczyć a nie co CI instalator sugeruje

widać że go Defro karmi skoro tylko w tej firmie szuka propozycji dla Ciebie

co do tych kotłów co proponuje instalator to poczytaj o obsłudze i "łatwości" palenia na "rynnie", do tego ruszta wodne w obu konstrukcjach.

żebyś nie płakał później że nie ogarniasz kociołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dziesiątki ostatnich postów utwierdzam się że faktycznie 19kw to za duzo, a 15kw to optymalny ale cofając się wstecz do początków tematu Panowie mieli inne zdanie na temat dobierania mocy kotów. Dziwi mnie trochę zmiana decyzji instalatora, czy faktycznie jest to uciążliwe, czy jednak przemyślał i zmienił zdanie, gdyż pytałem wcześniej, czy nie jest za mocny i sugerowałem 15kw i przystał do 19, a teraz 15kw jest okey???? Tak więc doradzicie, gdyż już sam nie wiem na który mam się zdecydować. Nie chcę przewymiarować kotła ale też mieć za słaby. Ciepło lubimy i temp 22-23 st parter a 19st sypialnie to dla nas optymalne temperatury.

 

15 kW to na pewno za dużo - 12 kW spokojnie da radę - mam 185 m2 po podłogach i u mnie 12 kW spokojnie dałby radę pomimo, że mam zwykłe 2 szybowe okna.

 

Poczytaj ile ludziom palą kotły - przy 12 kW mocy średniodobowej musiało by to być co najmniej 50 kg/dobę [u mnie najwięcej było jak dotąd około 25 kg zeszłej zimy].

 

Z tym instalatorem na pewno przewymiarujesz i przepłacisz za kocioł, ale to Twój wybór czy wybierzesz go sam, świadomie czy weźmiesz to co ktoś poleca [i na tym polecaniu zarabia jeśli to nie Ty sam zamawiasz kocioł i targujesz się z producentem o najlepszą cenę].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Informacja dla wszystkich, żeby była jasność nt "nawiedzoności" kolegi Arturu72 w kwestii pomp ciepła :

Dopiero od 2 miesięcy i to z drugim nickiem ale cóż ja się będę tłumaczył ;)

Poglądów nie zmieniłem i nie zamierzam zmieniać :)

Pieców elektrycznych nie sprzedaję a uważam je za bardzo dobre rozwiązanie i gdyby nie zużycie cwu grzałbym prądem a nie pompą :)

No to dobry klamca z Pana Arturo. Sam sprzedaje pompy, a wciskał kit, że mu firma wyliczyła super tanio i dlatego kupił. \

Pompę kupiłem w lutym tego roku a dopiero od sierpnia straciłem pracę i trzeba było coś sobie znaleść...a więc zostałem współudziałowcem w firmie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
poczekajmy jeszcze jak zacznie nam kłamać na temat oszczędności tej swojej super taniej i super sprawnej pompy i jak wejdzie mu w nawyk codzienne palenie w kominku

Wbijcie sobie do głowy,że rachunki za ogrzewanie,cwu itp nie zależą od tego czy system grzewczy będzie na gaz,węgiel,prąd czy inne medium ale tylko i wyłącznie od zużycia energii i zapotrzebowania na nią przez dom i użytkowników,to jest podstawa.

Inną i drugorzedną sprawą jest cena za jednostkę energii.

 

Czy uwierzyłbyś,że gdybym palił w moim domu ekgroszkiem spaliłbym za sezon tylko 800kg na ogrzewanie ? Oczywiście,jeśli by istniał kocioł z gwarancją pracy z maksymalną sprawnością o mocy 3,5kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo

daruj sobie

juz kozę odpaliłeś a przecież masz takie super urządzenie jak PC przecież nią by było taniej i sprawniej, więc czemu koza???

a Twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z moim cytatem na który się powołujesz. ja w mojej wypowiedzi sugeruję jak bardzo się przeliczysz z oceną sprawności swojego systemu grzewczego(podstawowego) a nie ile będziesz płacił rachunków.

to nam sam masz przedstawić - obiecywałeś

 

 

zmień profil na płatny i przestań udawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
zmień profil na płatny i przestań udawać

Mam płatny profil ale dla innych celów.

Ten wykorzystuje jako zwykły inwestor budujący dom od 2009r i tak pozostanie do momentu zakończenia budowy.

 

A pompy nie mam jeszcze zamontowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płatny profil ale dla innych celów.

Ten wykorzystuje jako zwykły inwestor budujący dom od 2009r i tak pozostanie do momentu zakończenia budowy.

 

A pompy nie mam jeszcze zamontowanej.

 

Oszczędzasz pompę ciepła żeby dłużej wytrzymała, albo ją opchniesz komuś z zyskiem i dalej będziesz palił kozą?Oczywiście przy takim zapotrzebowaniu to koza 3,5 kW wystarczy :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie mi gdyż już mam mętlik w głowie.

W projekcie instalacji miałem zaproponowany kocił 19kw i taki szukałem. Wybór padł na Defro Eko Duo Uni 19kw. Teraz okazuje się że ten kocioł nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż czyszczenie tego kotłta odbywa się przez górną klapę. Instalator proponuje Defro Duo Uni 15kw, czyli o mniejszej mocy. Co sądzicie? Ja obawiam się czy nie będzie za słaby. Nowy dom 177,2m2 po podłodze z czego 82,2m2 to ogrzewanie podłogowe. Grzejniki będą w czterech sypialniach powierzchnia 72m2, reszta to kaltka schodowa hol na piętrze i korytarzyk nad garażem. Dodatkowo garaż 25,8m2 gdzie chciałbym utrzymywać tem. ok 10-12st. Pompa ciepła co c.w.u. zasobnik 250l. Dom ocieplony 15-17cm będą dodatkowo bonie 2cm cały parter. Styropian na gruncie 10cm, strop na piętrze 30cm wełny, stych ocieplony wełną 15cm. Okna U=0,5.

Czytając dziesiątki ostatnich postów utwierdzam się że faktycznie 19kw to za duzo, a 15kw to optymalny ale cofając się wstecz do początków tematu Panowie mieli inne zdanie na temat dobierania mocy kotów. Dziwi mnie trochę zmiana decyzji instalatora, czy faktycznie jest to uciążliwe, czy jednak przemyślał i zmienił zdanie, gdyż pytałem wcześniej, czy nie jest za mocny i sugerowałem 15kw i przystał do 19, a teraz 15kw jest okey???? Tak więc doradzicie, gdyż już sam nie wiem na który mam się zdecydować. Nie chcę przewymiarować kotła ale też mieć za słaby. Ciepło lubimy i temp 22-23 st parter a 19st sypialnie to dla nas optymalne temperatury.

 

Dziękuję

 

 

Jedyny fajny palnik w ofercie DEFRO :)

Osobiście go bardzo lubiłem do puki nie zmienili na stronie że już nie wolno palić w nim pellets-em i wtedy delikatnie się zdziwiłem.

Jak dziś Pamiętam jak przyszły mi dwa palniki na palecie i jeden miał pełne rogi a ten nowy odcięte na pół :)

I był to dla mnie malutki problem bo jak to jedne sprzedawane wcześniej mogły palić a drugie później nie mogły a różnica jedna przecięcie rogów na pół :)

Ciekawostka.

Osobiście ma w domu AKM 22kW i poza faktem że jest głośny to ogólnie działa dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobry klamca z Pana Arturo. Sam sprzedaje pompy, a wciskał kit, że mu firma wyliczyła super tanio i dlatego kupił. Jeszcze sam sobie to rozłożył bo przecież każdy laik to potrafi. Zrobił to w ramach przyjemności. Gość tak samo nachalny jak Bogusław :-\

 

Bogusław chociaż jest na swój sposób uczciwy,występuje jako firma i nikt nie może mieć pretensji że reklamuje SWÓJ towar,swoją drogą w zeszłym roku była podobna akcja, jakaś laska(nie pamiętanim nika ale miała jakiś podwójny nik) opisywała jakie to Pc piękne i wspaniałe i po roku czy dwóch pisania na forum przyznała się że jej mąż montuje Pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... swoją drogą w zeszłym roku była podobna akcja, jakaś laska(nie pamiętanim nika ale miała jakiś podwójny nik) opisywała jakie to Pc piękne i wspaniałe i po roku czy dwóch pisania na forum przyznała się że jej mąż montuje Pc

Takich "pompowanych lasek" jak arturek jest wiecej na forum. Tą o której napisałeś, podobnie jak Arturka, wyhaczyla konkurencja.

 

Dla mnie to że można posiadać kilku nicków na forum i administratorzy nic z tym nie robią jest chore i podważa jego wiarygodność. Jest to jawne oszukiwanie inwestorów, jak również uczciwych wykonawców, którzy uczciwie od początku deklarują, kim są i w jaim charakterze wyrażają swoje opinie. Konkurencja robi ich w jajo, a za pośrednictwem takich arturków robi sobie reklame i dyskredytuje. Tak jak miki pokazuje na wątku arturka kolejne wersje reklamy własnego samochodu. Się kuźwa w firmie nie mogą dogadać co do szaty graficznej :lol2:.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do jasności to ja otworzyłem firmę i Artur do niej doszedł :)

Kiedy miał zacząć pracę jako doradca handlowy poprosiłem go aby na forum wystąpił jako profil płatny :)

Nie chciałem aby doszło do faktu że klient go oskarży o ściemnianie...

Co do oklejania samochodu to fakt pokazuję aby uzyskać opinię znajomych z forum u Arturo :)

Bo dla Twojej jasności ja odchodzę z spółki i ciągnę swój Serwis Techniczny a spółkę przejmuje Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do jasności to ja otworzyłem firmę i Artur do niej doszedł :)

Kiedy miał zacząć pracę jako doradca handlowy poprosiłem go aby na forum wystąpił jako profil płatny :)

Nie chciałem aby doszło do faktu że klient go oskarży o ściemnianie...

Co do oklejania samochodu to fakt pokazuję aby uzyskać opinię znajomych z forum u Arturo :)

Bo dla Twojej jasności ja odchodzę z spółki i ciągnę swój Serwis Techniczny a spółkę przejmuje Artur.

 

Widzisz w dniu 2.08.2012r. coś na tyle mi mocno brzydko pachniało i było na tyle czytelne, żę że w rozmowie z arturkiem i drugim kolegą napisałem wprost, co myśle o jego intencjach. :lol2: Z tym samochodem podobnie jak i z samym arturkiem wydaje mi sie ża łamiesz pewne zasady , a może to arturko w pewnym momencie zbytnio wczuł się w rolę. Wydaje mi się że Twoim kolegom pompiarzom też sie tak wydaje. Ale to mi się tylko wydaje .........

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do jasności to ja otworzyłem firmę i Artur do niej doszedł :)

Kiedy miał zacząć pracę jako doradca handlowy poprosiłem go aby na forum wystąpił jako profil płatny :)

Nie chciałem aby doszło do faktu że klient go oskarży o ściemnianie...

Co do oklejania samochodu to fakt pokazuję aby uzyskać opinię znajomych z forum u Arturo :)

Bo dla Twojej jasności ja odchodzę z spółki i ciągnę swój Serwis Techniczny a spółkę przejmuje Artur.

Czyli te pompy obojętnie jakie by nie były nie są takie tanie jak tu było wspominane. Skoro jeden prowadzi serwis a drugi sprzedaż i obaj na tym wychodzą to tanie to nie jest. Chłopaki sprzedają kotły i inne części i jeszcze dorabiają w innych firmach i tak różowo nie mają.

Coś w tym jest że tak wcinał się ten sławny Arturo, prowizja i zyski ze sprzedaży rosły a nas tu ściemniał że on tylko jako inwestor.

Teraz widać na ile można takiemu wierzyć że to naprawdę się opłaca, jemu tak w przeciwieństwie do innych inwestorów.

Ta koza przechyliła szalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Coś w tym jest że tak wcinał się ten sławny Arturo, prowizja i zyski ze sprzedaży rosły a nas tu ściemniał że on tylko jako inwestor.

 

Dla myślących ;)

Założenia co do budowy:

Zamierzam budować dom energooszczędny...

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

To było pisane szyfrem ;)

Zdjęcia z budowy na bieżąco w moim dzienniku budowy to też podróbki...na poczet przyszłych zysków...gruba akcja promocyjna ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te pompy obojętnie jakie by nie były nie są takie tanie jak tu było wspominane. Skoro jeden prowadzi serwis a drugi sprzedaż i obaj na tym wychodzą to tanie to nie jest. Chłopaki sprzedają kotły i inne części i jeszcze dorabiają w innych firmach i tak różowo nie mają.

Coś w tym jest że tak wcinał się ten sławny Arturo, prowizja i zyski ze sprzedaży rosły a nas tu ściemniał że on tylko jako inwestor.

Teraz widać na ile można takiemu wierzyć że to naprawdę się opłaca, jemu tak w przeciwieństwie do innych inwestorów.

Ta koza przechyliła szalę :)

 

A tu zonk bo po pierwsze nie zajmuję się serwisem tylko pomp ciepła ale ogólnie systemów HVAC a nawet kotłów na paliwa stałe z podajnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...