Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

i obaj odkryli że z serwisu kotłów na paliwa stałe wyżyć się nie da - użytkownik 99% usterek sam usunie bez ich udziału to sobie wymyślili że pójdą w pompy:yes::yes::yes:

tutaj i prowizja ze sprzedaży i montażu wyższa i użytkownik sam nie naprawi za wiele

 

Więc dalej grzmieć jaki to węgiel be że nawet mieszkając na nim w życiu się nie pobrudzi bo pompa lepsza tańsza i wygodniejsza.

arturek buduje naprawdę ale nie tyle dom co interes który pozwoli mu koszty pokryć utrzymania tej pompy co to ją sobie może zamontuje- a moze będzie palił kozą i komin dostawi a na to przeciez kasa być musi

 

rozumiem użytkownika forum ktory jawnie pokazuje czym się zajmuje i szanuję to że tak zarabia na życie

ale "picusia" co to udaje kozaka a z niego d..a taka należałoby z hukiem wywalić bez prawa rejestracji nawet płatnego profilu

 

arturku drogi- ile wydałeś na opał do kozy?

bo nie powinieneś przekroczyć 680zł - tyle mi z twoich szumnych deklaracji wyszło a zima się jeszcze nie zaczęła

 

ale coś mi się wydaje że ty taki oszczędny i rozsądny pewnie jakimiś paletami albo drewnem z budowy z całej okolicy palisz żeby budźetu nie przekroczyć

oj miałem złe przeczucia co do ciebie ale mnie zaskoczyłeś kolejny raz- tylko nie pochlebiaj sobie że to jakiś komplement jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i obaj odkryli że z serwisu kotłów na paliwa stałe wyżyć się nie da - użytkownik 99% usterek sam usunie bez ich udziału to sobie wymyślili że pójdą w pompy:yes::yes::yes:

tutaj i prowizja ze sprzedaży i montażu wyższa i użytkownik sam nie naprawi za wiele

 

Więc dalej grzmieć jaki to węgiel be że nawet mieszkając na nim w życiu się nie pobrudzi bo pompa lepsza tańsza i wygodniejsza.

arturek buduje naprawdę ale nie tyle dom co interes który pozwoli mu koszty pokryć utrzymania tej pompy co to ją sobie może zamontuje- a moze będzie palił kozą i komin dostawi a na to przeciez kasa być musi

 

rozumiem użytkownika forum ktory jawnie pokazuje czym się zajmuje i szanuję to że tak zarabia na życie

ale "picusia" co to udaje kozaka a z niego d..a taka należałoby z hukiem wywalić bez prawa rejestracji nawet płatnego profilu

 

arturku drogi- ile wydałeś na opał do kozy?

bo nie powinieneś przekroczyć 680zł - tyle mi z twoich szumnych deklaracji wyszło a zima się jeszcze nie zaczęła

 

ale coś mi się wydaje że ty taki oszczędny i rozsądny pewnie jakimiś paletami albo drewnem z budowy z całej okolicy palisz żeby budźetu nie przekroczyć

oj miałem złe przeczucia co do ciebie ale mnie zaskoczyłeś kolejny raz- tylko nie pochlebiaj sobie że to jakiś komplement jest

 

A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)

Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)

I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi 1978

jeśli nowy domek i 177m po podłogach to potrzebujesz nie więcej niż 60W/m2

to daje 10,6KW z lekkim zapasem na CWU 12KW i to wszystko czego Ci trzeba

masz przecież w projekcie zapotrzebowanie na ciepło chyba?

zajrzyj sprawdź i według tego kocioł dobieraj, nie sugeruj się zapisami typu "kocioł gazowy lub na paliwo stałe o mocy maksymalnej25KW"

 

177m2 po podłodze w tym podłogówki 82m2, plus garaż 26m tam też chciałem grzać minimalnie. Czyli wychodzi że 15kw bedzie okey???

Dziękuje Panowie z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)

Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)

I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

 

Jasne że potrzebuje.... podobnie jak koledzy do Ciebie nic nie mam, ale do takich hien forumowych (czytac naganiaczy to i owszem) wpiepszaja sie tacy na najbardziej poczytne watki, rozpiepszają całe rozmowy byle by kilka $$ zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)

Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)

I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

Teraz wiadomo dlaczego wleźli na nasze wątki, tu na serwisie nic by nie zarobili bo wszystko widoczne jak podłączone do netu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
arturku drogi- ile wydałeś na opał do kozy?

bo nie powinieneś przekroczyć 680zł - tyle mi z twoich szumnych deklaracji wyszło a zima się jeszcze nie zaczęła

0zł :)

Jest to odzysk z desek szalunkowych,które zostały mi po budowie w ilosci ok.5-6m3 :)

rozumiem użytkownika forum ktory jawnie pokazuje czym się zajmuje i szanuję to że tak zarabia na życie

ale "picusia" co to udaje kozaka a z niego d..a taka należałoby z hukiem wywalić bez prawa rejestracji nawet płatnego profilu

No to teraz zerknij na to poniżej i zobacz kiedy założyłem płatny profil,porównaj daty,zamiast na prawo i lewo wydawać werdykty...

A kredyt z czegoś muszę spłacać ;)

wypowiedzenie.jpg

 

zasiłek.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że każde rozwiązanie grzania znajdzie zastosowanie w zależności od klienta i warunków technicznych budynku..

Ja jestem zwolennikiem czystej energii - prąd, pc, gaz, olej ale nie twierdze że inne są do du...y.

Sam mam w domu niedawno kupionym kocioł defro AKM i kominek :)

Ale całość domu grzeje grzejnikami elektrycznymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)

Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)

I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

 

no tak

w przypadku mojego urządzenia grzewczego serwisem jestem ja

 

serwis który niejednokrotnie za montaż i pierwsze uruchomienie każe sobie słono płacić

wiem wiem czytałem

do tej pory 90% producentów ma w swoich dokumentach wprowadzające w bład zapisy o obowiązku montażu z użyciem jakiś tam zaworów ndrogowych i tylko w układzie otwartym bo inaczej to zero gwarancji.

 

szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0zł :)

Jest to odzysk z desek szalunkowych,które zostały mi po budowie w ilosci ok.5-6m3 :)

 

czyli mam rację zebrałeś po okolicy póki masz z czego zbierać

potem trzeba będzie z własnej pierzyny kasę łuskać i się zacznie stawianie kominów

sio

teraz już twoje słowa nawet zara nie są warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem czystej energii - prąd,...

Ale całość domu grzeje grzejnikami elektrycznymi :)

 

wybacz ale prąd to nie jest czysta energia

w naszym kraju jest wytwarzany w znakomitej większości z węgla ze stratami sięgającymi 70% zanim dotrze do twojego gniazdka

myślę że ja jestem bardziej ekologiczny ogrzewając kotłem na ekogroszek niż ty prądem z tego samego węgla po drodze zmarnowanym na stratach przesyłowych

no chyba że masz swój wiatrak w co watpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czyli mam rację zebrałeś po okolicy póki masz z czego zbierać

potem trzeba będzie z własnej pierzyny kasę łuskać i się zacznie stawianie kominów

sio

teraz już twoje słowa nawet zara nie są warte

Dokladnie :)

Cieszę się,ze pomogłem i pomogę jeszcze wielu forumowiczom swoim doświadczeniem w budowie domu,obalając mity,że np. na styropianie zamiast na tradycyjnych fundamentach nie da się wybudować,że okna można wysunąć poza ścianę,że okien nie trzeba dziurawić itp itd :)

Wycieczki do mnie na budowę z niedowierzającymi komentarzami są bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski są mokre jak nie wiem co,leżą sobie cały czas na zewnątrz i na bieżąco tniemy :)

 

Dajcie mu już spokój zrobił zonka ale może się poprawi i zrehabilituje ,każdemu bieda może zajrzeć w oczy ,sami widzicie że zabrał się za żelazną porcję desek więc mu pewno ciężko, znam Arturo z innego forum ,był czas że pomagał bezinteresownie, tak jak jemu pomógł internet wcześniej,spłacił dług teraz czas na prywatkę ,wiem że jest tu więcej takich osób ,na innych portalach jest to samo ,niech postawi nam po browarze i już nie ściemnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...