Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gaz ziemny 2 189,43 zł

ekogroszek 1 459,62 zł

 

Przy tak małej różnicy to bezsens palić ekogrochem i ten popiół i węgiel zasuwać.

Wystarczy kominek przepalać jak duży mróz ,pompa na lato , i kocioł gazowy kondensacyjny .

Ja bym się nie pchał w ekogroch zwłaszcza że jego cena sporo idzie w górę a jakość leci na łeb .

 

Jak idzie groch do góry to i prąd pójdzie, a gaz........... no cóż o ile mu tyle wyjdzie bo te wyliczenia to wiesz.... takie na papierze są a rzeczywistość często lubi być inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gaz ziemny 2 189,43 zł

ekogroszek 1 459,62 zł

 

Przy tak małej różnicy to bezsens palić ekogrochem i ten popiół i węgiel zasuwać.

Wystarczy kominek przepalać jak duży mróz ,pompa na lato , i kocioł gazowy kondensacyjny .

Ja bym się nie pchał w ekogroch zwłaszcza że jego cena sporo idzie w górę a jakość leci na łeb .

 

Wiem, ale skoro on się uparł na ekogroszek to tamten kocioł będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Jakbym miał wybrać kocioł o takiej mocy to byłby to wybór pomiędzy RBR a Skam-P.

 

Z tym drożeniem ekogroszku nie jest do końca tak jak piszesz bo odkąd wziąłem się za testowanie okazało się, że są tańsze alternatywy poza Pieklorzem [czeski, rosyjski] i mając tą wiedzę kupił bym teraz węgiel o wiele ekonomiczniejszy niż przed rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale np. kolega czechu77 w Skamie-12kW miałem regularnie opala.....

miał stosuje też masti czy kolega 280m jak pamiętam, więc jak najbardziej można

 

Można, a nawet trzeba pod warunkiem że większa ilość popiołu nie jest kłopotem.

U mnie już trzeci sezon miał z owsem 70% - 30% koszt ogrzania domu w sezonie grzewczym z c.w.u 1500pl, jednak ten sezon będzie droższy o jakieś 200pln bo miał u nas zdrożał do 440pln/tona.

Jarecki a skampów to z pewnością więcej pracuje na miale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie groch do góry to i prąd pójdzie, a gaz........... no cóż o ile mu tyle wyjdzie bo te wyliczenia to wiesz.... takie na papierze są a rzeczywistość często lubi być inna :)

Gaz podobno ma być tańszy ale dopóki nie zobaczę na kwicie nie uwierzę .

W ekogrochu też może być gorzej wszystko zależy od jakości paliwa i ustawień trzeba pilnować bo zacznie żreć więcej paliwa .

Wiem, ale skoro on się uparł na ekogroszek .

 

To ma dużo wolnego czasu :)

 

Tak całe szczęście ,czeski, rosyjski może nam uratować tyłek .

ten sezon będzie droższy o jakieś 200pln bo miał u nas zdrożał do 440pln/tona.

Nie narzekaj u mnie miał najtańszy 550zł

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale skoro on się uparł na ekogroszek to tamten kocioł będzie bardzo dobrym wyborem.

 

No i już mi gębę doprawiono :-D

nie uparłem się na nic. Powoli zaczynam przemyśliwać wszelkie za i przeciw wszelkich możliwości ogrzewania domu.

Pierwszym szokiem były wyliczenia Asolta i te 6kW. Potem dobieranie źródła. A gdzie się nie ruszyłem, każdy wciska co innego jednocześnie wyśmiewa mi wyliczenia (dopytywałem nawet asolta czy są OK, nie chcąc go urazić ;-) )

Już mi nawet wciskano piec 25kW bo na taaaaaki dom to jak nic musi być duży.

Wybaczcie więc laickie dopytywania ale mętlik w głowie coraz większy. Na dziś... gaz wygrywa za komfort, jesli nie on to ekogroszek. Dopalanie kominkiem a poza sezonem grzewczym CWU z powietrznej pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWroclaw z całym szacunkiem.... ale OZC liczy że całość domu będzie wykonana w 100% własciwie,( hehe pokaż mi taki domek :) ) nie uwzglednia mostków, straty w oknach drzwiach ,pomiedzy scinami,niedoróbek budowlanych czy coś takiego jak np wietrzenie domu... to jest narzędziędzie szacunkowe... i można się ciężko zdziwic jak za oknem bedzie -25 a w chacie +18 bo tak wyliczyli z OZC..na forum jest paru mądrali co zapewne całkiem przypadkowo -doradzą Ci zródło ciepła i zapewne również całkiem przypadkowo zaoferują ci 1-sprzedaż zródła ciepła,2-montaż,lub doractwo czy "fachowe wyliczenia" wazne żeby złapać jelenia i go skroić....njlepsze narzędzie jakie widziałem na forum to kalkkulator kol kba ( jak dobrze nik zapamietałem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś... gaz wygrywa za komfort, jesli nie on to ekogroszek. Dopalanie kominkiem a poza sezonem grzewczym CWU z powietrznej pompy ciepła.

 

Na pewno przy gazie będziesz miał większy komfort o wiele no i nie będziesz miał kurzu z eko w pomieszczeniu obok a jak nie masz piwnic to ten kurz może być ciut kłopotliwy. Dopalanie kominkiem to ja preferuje tylko w celu poprawienia nastroju a w tym roku to dopiero w wigilię - w sumie co do kominka jak ktoś tu na forum się wypowiedział, że druga kotłownia w salonie nie jest mu potrzebna.

 

Musisz zdecydować się na któreś źródło i nie ma wyjścia - ewentualnie możesz najpierw postawić na gaz a jak to rozwiązanie się nie sprawdzi to zainstalujesz wtedy kocioł na ekogroszek - skoro kotłownie i tak już masz.

 

CWU z powietrznej pompy wydaje się być rozsądne - chociaż jak będziesz już miał w budynku gaz to może jakiś przepływowy ogrzewacz gazowy dla samego CWU byłby bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już mi gębę doprawiono :-D

nie uparłem się na nic. Powoli zaczynam przemyśliwać wszelkie za i przeciw wszelkich możliwości ogrzewania domu.

Pierwszym szokiem były wyliczenia Asolta i te 6kW. Potem dobieranie źródła. A gdzie się nie ruszyłem, każdy wciska co innego jednocześnie wyśmiewa mi wyliczenia (dopytywałem nawet asolta czy są OK, nie chcąc go urazić ;-) )

Już mi nawet wciskano piec 25kW bo na taaaaaki dom to jak nic musi być duży.

Wybaczcie więc laickie dopytywania ale mętlik w głowie coraz większy. Na dziś... gaz wygrywa za komfort, jesli nie on to ekogroszek. Dopalanie kominkiem a poza sezonem grzewczym CWU z powietrznej pompy ciepła.

 

Takie jest życie każdy chce coś Tobie sprzedać ,30 lat temu byłbyś szczęśliwy z takich usług teraz jest nadmiar a czasem wręcz narzucanie się :)

 

Dokładnie,pompa do cwu tylko w przypadku gdy będzie ekogroszek ale w przypadku gazu nie ma sensu jej stosować.

]

Jest sens bez ekogrochu :)

Latem chłodzi mieszkanie i grzeje wodę przy dużym COPie ,gaz tego nie potrafi .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElwoodWroclaw z całym szacunkiem.... ale OZC liczy że całość domu będzie wykonana w 100% własciwie,( hehe pokaż mi taki domek :) ) nie uwzglednia mostków, straty w oknach drzwiach ,pomiedzy scinami,niedoróbek budowlanych czy coś takiego jak np wietrzenie domu... to jest narzędziędzie szacunkowe... i można się ciężko zdziwic jak za oknem bedzie -25 a w chacie +18 bo tak wyliczyli z OZC

 

Dokładnie tak. A wielu ludzi wbija sobie do głowy te wartości i potem sa zdziwieni że jest coś nie tak. Powiem nawet więcej.Sam sobie budowałem dom i coś tam na ten temat wiem - robiłem to dosyc dokładnie a i tak nie mam pewności czy wszedzie jest zrobione na cacy. I zajeło mi to sporo czasu. Gdy patrze na dom który rosnie mi w oczach.......... żal mi juz na dzień dobry inwestora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki celu jak najbardziej ale wydać na takie cuś ok.8tys.zł dodatkowo to jest dyskusyjne.

Z tym chłodzeniem to też nie do końca,chłodzi ale tylko wtedy jak mamy duży rozbiór wody a może okazać się to głównie wieczorem i tylko przez parę minut ;).

 

Można ustawić czasówkę, żeby grzało i chłodziło wtedy gdy tego chcemy [w sumie najlepiej po południu gdy wraca się do domu a ciepła woda potrzebna jest na wieczorne kąpiele].

 

Hevalex bez zasobnika kosztuje niecałe 4 tys zł, a zasobnik można kupić osobno za 1 tys zł np. 140 litrów.

 

Klimatyzatory kanałowe wcale takie tanie nie są a tu podłączamy poprzez trójnik z przepustnicą PPC do kanału wentylacji mechanicznej i mamy rozprowadzenie chłodu na cały dom [wentylator wywiewny centrali wspomaga nam działanie wywiewnego z PPC, żeby było mu "łatwiej"].

 

Taka mam koncepcję na przyszłe lato - sam nie wiem jak to zadziała, ale chyba jeszcze nikt tego nie próbował [przynajmniej nie widziałem o tym wpisów] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...