Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Można ustawić czasówkę, żeby grzało i chłodziło wtedy gdy tego chcemy [w sumie najlepiej po południu gdy wraca się do domu a ciepła woda potrzebna jest na wieczorne kąpiele].

 

Hevalex bez zasobnika kosztuje niecałe 4 tys zł, a zasobnik można kupić osobno za 1 tys zł np. 140 litrów.

 

Klimatyzatory kanałowe wcale takie tanie nie są a tu podłączamy poprzez trójnik z przepustnicą PPC do kanału wentylacji mechanicznej i mamy rozprowadzenie chłodu na cały dom [wentylator wywiewny centrali wspomaga nam działanie wywiewnego z PPC, żeby było mu "łatwiej"].

 

Taka mam koncepcję na przyszłe lato - sam nie wiem jak to zadziała, ale chyba jeszcze nikt tego nie próbował [przynajmniej nie widziałem o tym wpisów] ?

 

Od tamtego roku już na tym myślę przyhamowały mnie wydatki na nowy kociołek w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

193 m2 pow. użytkowej, minus garaż ( 34 m2 ), minus kotłownia ( 8 m2 ) = około 152 m2, wszystko w parterze. Ściany Porotherm 25 + 15 styro, podłoga 10 styro, strop wylewany 15 cm + 10 styro ( na razie ). Poddasze nieużytkowe jak wspomniałem. Wysokość pomieszczeń 2,70 m. Wentylacja grawitacyjna, okna PVC standart.

Info o innych kociołka już jako takie mam, a ten w/g mnie ciekawy jest dlatego jestem ciekaw opinii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Poszukuję kociołka do nowo wybudowanego domu. Śledzę forum i mniej więcej wiem o jakich kotłach rozmawiacie. Chce jednak zapytać co sądzicie o kotle Zębca KPP Merkury 14 lub 18 kW

 

http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-supernova/merkury

 

Podaj jaki ma palnik, sterownik i ile kosztuje ten 14 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gm71

 

i na tym że jest ciekawy Twoje nim zainteresowanie się zakończyć powinno

najmniejsza moc 14KW

Ty potrzebujesz jakieś 8KW - jakbyś miał WM a nie grawitacyjną pewnie poniżej 6KW by było na moje oko

dwie strony temu kolega podawał zapotrzebowanie dla miniaturki 242m na poziomie 6KW

kociołka szukaj o mocy nie większej niż 10KW jeśli musi to być kocioł na eko

dużo szukania miał nie będziesz

ewentualnie inne źródło ciepła niż kocioł na eko

coś kiepsko idzie to śledzenie forum:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik retorta zwykła fajkowa, sterownik ST 48 PID MULTI, a cena od 7600 do 8200, po obniżkach producenta

 

Pewnie za 7700 kupisz już http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 RBR EKOUNIWERSAL 11 kw i to z jakim sterownikiem i retortą II generacji. Do zwykłej fajki musisz jednak zawsze kupować możliwie najlepszy ekogroszek. :)

 

 

Ruszt wodny to raczej porażka a nie zaleta a coś o tym wiem bo mam ruszt wodny tylko, że żeliwny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dostajecie tutaj lekko na głowę... :)

 

Nie można patrzeć tylko na jeden aspekt i ślepo iśc w jedną stronę. Trzeba pamiętać,że kocioł to tez urządzenie mechaniczne a praca ślimaka to tez procesy tarcia itd...

 

Wiele razy to pisałem, ale cały czas rozbija się o jakiś dziwny mur i co jakiś czas nowe prawdy sa odkrywane. Trochę się trzeba opanować.

Dobór kotła jest do mocy znamionowej dla konkretnych warunków a zgodnie z ogólnie u nas panującymi warunkami zimowymi jak podaje OTGiS, jednostka należąca do Instytutu Energetyki - kotły z podajnikiem po wygrzaniu domu głównie uzupełniają straty ciepła i głównie kręca się w tym wypadku w okolicy 30%mocy.

 

Powtarzam też,że u jednego producenta kocioł 14kW będzie się równał u drugiego 12kW a niektóre 10kw mają wielkie japy w palenisku i to ma byc dobrze, bo ktoś na tabliczce znamionowej napisze 10kW? Trochę powagi.... zresztą każdy ma prawo do własnej opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik retorta zwykła fajkowa, sterownik ST 48 PID MULTI, a cena od 7600 do 8200, po obniżkach producenta

 

No to szału nie ma - za tą cenę lepszy jest RBR 11 kW i Skam-P 12 kW.

 

Ten ruszt wodny bez sensu, a rurki w wymienniku przed czopuchem kiepsko się będzie czyścić, sterownik aspiruje do bycia odpowiednikiem tych z Elektro-systemu [bruli, eCoal], ale jeszcze mu do tego daleko, palnik zwykły za tą cenę to lipa [jeszcze jak się okaże, że palnik w nim to PPS 25 to już w ogóle] bo w RBR i Skam będzie nowszej generacji [to tak jakbyś miał w samochodzie do wyboru lepszy silnik za cenę gorszego].

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam też,że u jednego producenta kocioł 14kW będzie się równał u drugiego 12kW a niektóre 10kw mają wielkie japy w palenisku i to ma byc dobrze, bo ktoś na tabliczce znamionowej napisze 10kW? Trochę powagi.... zresztą każdy ma prawo do własnej opinii...

 

Też mnie to nurtuje, bo z opisu RBR 11 kW wynika, że można go wybrać z palnikiem Brucer [a on ma 40 kW !!!] co było by bez sensu - ciekawe czy to błąd w opisie czy faktycznie takie montują :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek42

Na twoim ukochanym forum udzieliłem Ci odpowiedzi czym się zajmuję od 25 lat. Prosiłem również abyś nie urządzał sobie prywatnych wycieczek na "moje podwórko". Drwij sobie z kogo tylko chcesz. Ja nie po to tu przyszedłem.

Powtórzę raz jeszcze. Pracuję w PSP jako ratownik a dokładnie d-ca zastępu w JRG jeżeli coś Ci to mówi. A na forum jestem w wiadomej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to nurtuje, bo z opisu RBR 11 kW wynika, że można go wybrać z palnikiem Brucer [a on ma 40 kW !!!] co było by bez sensu - ciekawe czy to błąd w opisie czy faktycznie takie montują :sick:
Nie nie montują BRUCERA tylko jest Brucer EKOENERGIA

W kotle RBR 11kW jest zamontowana mała ekoenergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jak normalna ekoenergia ma moc do 40 kw to ta mała ma moc 15 do 25 kw - tak przynajmniej na bazarku znalazłem http://piece.bazarek.pl/opis/1705012/nowy-palnik-10-25kw-ekoenergia-mialgroszek-0-32mm.html .

 

Jeżeli tak faktycznie jest to szkoda, że nie udało się jeszcze nikomu zrobić palnika o mocy 10 kw z mniejszą gardzielą - chyba, że po prostu mniejszego palnika się już nie da zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...