Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wychodzi na to, że jak normalna ekoenergia ma moc do 40 kw to ta mała ma moc 15 do 25 kw - tak przynajmniej na bazarku znalazłem http://piece.bazarek.pl/opis/1705012/nowy-palnik-10-25kw-ekoenergia-mialgroszek-0-32mm.html .

 

Jeżeli tak faktycznie jest to szkoda, że nie udało się jeszcze nikomu zrobić palnika o mocy 10 kw z mniejszą gardzielą - chyba, że po prostu mniejszego palnika się już nie da zrobić :(

 

ależ udało się zrobić z mniejszą gardzielą, jest w skamach do 17kW mocy.... kilka razy podawałem już różnicę w otworach na wyjście paliwa...

jeszcze mniejsza gardziel juz jednak nie zdaje egzaminu, groszek to węgiel o konkretnej granulacji i to rodzi konkretne problemy...

 

mała ekoenergia efektywnie może spalić do ok. 35-40kg/24h, powyżej to dobrze raczej tylko cos pokroju retopal, nie będę się rozpisywał dlaczego.... generalnie powyżej danej ilości przy danej spiekalności węgla zrzuca koks i niedopałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak dla przypomnienia to 18 użytkujących kotły ok 25 kW mają zamontowane mniejsze dysze na Brucerach i mają się dobrze.3 szt są w kotłach Ogniwo Eko 15kW i jeden w Ponar Żywiec.

U mnie w OE 24kW na 300m2 obiekcie również sprawuje się b.dobrze.

Gardziel dyszy ma 14x10cm ale trochę inaczej jest doprowadzane powietrze do paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, dobrze,że o tym wspominasz, ostatnio podawałem Twój namiar jednemu userowi i brał od Ciebie mniejszą dyszę i jest zadowolony.

 

Nawiasem mówiąc, jak ktoś ma dużą ekoenergię i nie spala na dobę więcej w duże mrozy jak 40kg, to można ten palnik przerobić na małą ekoenergię, kosztowo i technicznie wygląda to tak:

- nowy ślimak 230zł brutto

- mała głowica ekoenergii (dysza palnika) 160zł brutto

- odlew korpusu paleniska 350zł brutto

 

Z dużej ekoenergii zostaje rura podajnika z mocowaniem kosza, motoreduktor i silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, dobrze,że o tym wspominasz, ostatnio podawałem Twój namiar jednemu userowi i brał od Ciebie mniejszą dyszę i jest zadowolony.

 

Nawiasem mówiąc, jak ktoś ma dużą ekoenergię i nie spala na dobę więcej w duże mrozy jak 40kg, to można ten palnik przerobić na małą ekoenergię, kosztowo i technicznie wygląda to tak:

- nowy ślimak 230zł brutto

- mała głowica ekoenergii (dysza palnika) 160zł brutto

- odlew korpusu paleniska 350zł brutto

 

Z dużej ekoenergii zostaje rura podajnika z mocowaniem kosza, motoreduktor i silnik

 

Kurcze tanio nie jest, z wysyłką ok 800zł... to już lepiej nakładkę ala'minertu" i regulować czasami podawania - taniej wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tanio nie jest, z wysyłką ok 800zł... to już lepiej nakładkę ala'minertu" i regulować czasami podawania - taniej wyjdzie...

 

Wiesz, to są ceny podzespołów, nakładka minerta nie pasuje do ekoenergii.

Myślał o zrobieniu tego do ekoenergii, ale też trzeba sobie zdawać sprawę z tego,że duża ekoenergia miała dwie wersje odlewu, kwadratową i z podkową zaokrągloną...

To są koszty.

 

Sama głowica u minerta chyba coś koło 400-500zł kosztowała, jak coś pomyliłem, to mnie minertu poprawi, tutaj ekoenergia samą głowicę w detalu ceni na 160zł...

 

 

Przekładkę na malą ekoenergię zrobił teraz kolega z forum, zobaczymy może za kilka dni się pochwali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum i z góry przepraszam za wszystkie uchybienia. Poszukuje kotła z podajnikiem na eko najlepiej z podajnikiem tłokowym i rusztem zastępczym wystarczy zeliwny. 90 m2 obecnie docelowo plus poddasze w przyszłości 50m2. Łącznie 140 m2. Ściany poroterm 25 plus 12 cm styro, podłoga 10 cm styro, sufity wata 15 cm. Prosił bym o pomoc. Wiem że znalazł bym pewnie odpowiedź na forum ale nie mam zbytnio czasu na jego przeglądanie. Serdecznie dziękuje rzetelnym za pomoc. Edytowane przez sisiok88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie bo Piotrek42(Pierwsza Żmija Forum) coś wymyślił nowego o czym nikt narazie nie wie,on trzyma to chyba w tajemnicy ;)

Pytanie rzuciłem w innym temacie,ale żądam odpowiedzi także tutaj z myślą o przyszłych użytkownikach kotłow na ekogroszek lub wyrobienu sobie odpowiedniego zdania o Pierwszej Żmij Forum:

:

Na początek rzuć przykład kotła na ekogroszek,który przy 85% sprawności zachowuje moc 3-4kW.

Chętnie się poducze,Piotrek42(Pierwsza Żmija Forum) też wzywany jest do tablicy w tym temacie,skoro miał wcześniej dużo dopowiedzenia na mój temat...

Jaki to kocioł na ekogroszek oferuje 3-4kW przy optymalnej sprawności na poziomie 85% ?

Oczekuję konkretnej odpowiedzi na pytanie bo inaczej uznam i myślę,że wszyscy dookoła,ze Pierwsza Żmija Forum(Piotrek42) robi z siebie idiotę,zresztą nie po raz pierwszy.

 

P.S.

Czy ktoś poza Pierwszą Żmiją Forum uważa,że jestem przeciwny grzaniu bezpośrednio prądem ?

A może jest wręcz przeciwnie ?

Oczywiście zapodam swoje cytaty ;)

A dla mnie nr1 na forum, to cudowna przemiana użytkownika Arturo72 wroga ogrzewania prądem,.

:D

 

Ktoś z siebie zrobił idiotę na całego albo coś zaćpał (lepsze do wytłumaczenia) ;)

Witam Wszystkich :)

 

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

 

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

 

 

 

Edytowane przez ArturWi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, znów zaczynasz pajacować ?

 

W tym wątku jest inny target klientów. Tu nikt nie ma domku o 100m2, niewiele osób ma podłogówkę, inne jest też zapotrzebowanie na ciepło budynków. Inwestowanie w prąd w tej sytuacji lub PPC skończy się po pierwszym sezonie grzewczym. Kwestia następna – teorią jest to co piszesz na forum i czym zaczynasz handlować (PPC), praktyką to co aktualnie robisz (palenie deskami w piecyku w oczekiwaniu na PPC). Jak sam doświadczyłeś, życie boleśnie potrafi zweryfikować teorie w praktyce dlatego osoby w tym wątku łączą teorie z praktyką i palą w kotłach na ekogroszek, po to żeby nie palić deskami w oczekiwaniu na serwis, jego dedukowanie się, zebranie pieniążków żeby mieć czym zapłacić za usługę po okresie gwarancji lub na przypłynięcie części z Francji czy innych Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, znów zaczynasz pajacować ?

 

W tym wątku jest inny target klientów. Tu nikt nie ma domku o 100m2, niewiele osób ma podłogówkę, inne jest też zapotrzebowanie na ciepło budynków. Inwestowanie w prąd w tej sytuacji lub PPC skończy się po pierwszym sezonie grzewczym.

:)

Podstawowe wyniki obliczeń budynku:

Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 242,1m2

Kubatura ogrzewana budynku VH: 584,1m3

Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 4761W

Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 1145W

Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 5902W

Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0W

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5902W

 

Ale nie o to mi chodzi,tylko o to,że ktoś kłamie w żywe oczy i udaje głupa lub niewiniątko a co gorsza naćpanego !!

Ja przynajmniej piszę co uważam,prosto z mostu,bez owijania w bawełnę ale jak ktoś jest mendą i kłamcą to mnie krew zalewa...i tego nie mogę popuścić.

 

Od kiedy ja jestem przeciwnikiem/wrogiem grzania bezpośrednio prądem ?

Czy nie przez to zostałem przez niektórych z Was wykrzyczany a nawet wykasowany ?

Pierwsza Żmija Forum o tym zapomniała ?

Czy nie przez grzanie prądem to on wpieprzał się do mojego Dziennika Budowy ?

Tak można kłamać ? To jest normalne ?

Może robienie z siebie idioty i kłamcy go rajcuje ale mnie nie...

 

To go widocznie rajcuje(kłamstwa,obrażanie,pomawianie) czyli widocznie coś z psychą nie teges bo nie tylko ja to zauważyłem:

Piotrek42

Na twoim ukochanym forum udzieliłem Ci odpowiedzi czym się zajmuję od 25 lat. Prosiłem również abyś nie urządzał sobie prywatnych wycieczek na "moje podwórko".

 

Dlatego też tego gościa za takie postępowanie mianowałem do Listy Przebojów Forum Muratora jako.Pierwszej Żmij Forum:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-Tworzymy-LIST%C4%98-PRZEBOJ%C3%93W-FORUM-MURATORA!&p=5694695&viewfull=1#post5694695

A niech ma za ten jad i jego kłamstwa...

Edytowane przez ArturWi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to sprzedawce ruszyłem:))) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-Tworzymy-LIST%C4%98-PRZEBOJ%C3%93W-FORUM-MURATORA!&p=5694363&viewfull=1#post5694363

 

Widzicie jaki Arturo był bezinteresowny.. to liczenie OZC, cop pomp, zachwalanie , wpieprzanie się na najpoczytniejsze wątki itd... a to poprostu za tym stała kasa... czytać łapanie jak najwiekszej liczby jeleni...

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to sprzedawce ruszyłem:))) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-Tworzymy-LIST%C4%98-PRZEBOJ%C3%93W-FORUM-MURATORA!&p=5694363&viewfull=1#post5694363

 

Widzicie jaki Arturo był bezinteresowny.. to liczenie OZC, cop pomp, zachwalanie , wpieprzanie się na najpoczytniejsze wątki itd... a to poprostu za tym stała kasa... czytać łapanie jak najwiekszej liczby jeleni...

Też to od samego początku tak odczuwałem. Dlatego pełno go tu było.

Popieram :)

Ale z innej beczki :)

Zaczynam testy ze spalaniem grupowym.

Jestem otwarty na każde sugestie i podpowiedzi. Dla wyjaśnienia dlaczego mam tak wysoko dmuchawę to w automacie robi mi za duży kopiec którego nie mogłem obniżyć. Rozpalone kawałki spadały mi do popielnika. Wcześniej próbowałem na tych ustawieniach i wyglądało to prawie dobrze, dlatego od nich zaczynam.

Prosiłbym o komentarz histogramów bo nie za bardzo je jeszcze łapię :)

 

PS

Nie siedzę przed kompem cały czas ale będę się starał czytać i wprowadzać zalecenia na bieżąco :)

 

PS 2

Zapatrzyłem się i wpisałem się nie tu gdzie trzeba :)

Przenoszę to na temat RBR-a czyli tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5695969#post5695969

Edytowane przez zbigmaz01
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...