Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarku mała ekoenergia wstawiona z małymi przeróbkami a mianowicie:

przy kotle Skam-P nie pasowały szpilki, różnica w rozstawie prawie 1 cm szpilko odcięte powiercone nowe otwory,dorobienie dystansu na ślimak 3 cm ,przewiercenie otworu na zawleczke i brak otworów na kołki centrujące całość zajeła prawie 4 godz.Zobaczymy jak ten zestaw sobie poradzi na 180 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku mała ekoenergia wstawiona z małymi przeróbkami a mianowicie:

przy kotle Skam-P nie pasowały szpilki, różnica w rozstawie prawie 1 cm szpilko odcięte powiercone nowe otwory,dorobienie dystansu na ślimak 3 cm ,przewiercenie otworu na zawleczke i brak otworów na kołki centrujące całość zajeła prawie 4 godz.Zobaczymy jak ten zestaw sobie poradzi na 180 m2

 

Wpadłem tylko na chwilkę, bo dzisiaj walczę z choinkami itp...

 

W nowszych ekoenergiach juz tych szpilek nie ma, one były kiedyś i tylko na wcisk, także mozna je było cęgami wyjąć... albo obciąć....

Tak, otworu na zawleczkę nie było, bo nie wiedzieli jaka była przekładnia, dlatego zostawili to do samodzielnego wykonania....

 

zaciekawiła mnie natomiast informacja o dystansie 3cm, możesz na priva lub maila napisać o co dokładniej z tym chodzi?

 

ps.te obiecane dodatki udało mi się wysłac dopiero wczoraj :) jak dobrze pamiętam.. a może w czwartek, już nie wiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło szydło z worka :)

Taki bezinteresowny, jak kaznodzieja chciał ludzi nawracać.

Dać namiary na ciebie takiemu nawróconemu przez wpisy takich jak TY ?

Wpieprzył ponad 80 tysi w zasraną pompę i jakby nie kominek to by w chałpie zamarł.

Od 1,5 miesiąca grzeje kociołkiem na eko groszek, wczoraj do mnie dzwonił i mówi że teraz dopiero mają ciepełko, nigdy nie palił w piecu ani nie widział na oczy takiego cuda bo całe życie w bloku chłopak mieszkał.

Wybudował sobie domek pod Wrockiem ( Ozorzyce ) i miało być tak pięknie.

Arturo nie zazdroszczę ci jak załatwisz tak kogoś kto mieszka bliżej Ciebie.

Idź szukać klientów gdzie indziej, tam licz, przeliczaj tylko uważaj żebyś się nie przeliczył.

Ja jeszcze nikogo w maliny nie wpuściłem a przez takich jak TY pewnie już wielu płacze, większości pewnie wstyd się przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo72

muszę przyznać że piękny prezent mi zrobiłeś na święta:p

nie ma to jak zdemaskowany dwulicowy teoretyk

dzięki temu rozpracowaniu wiele osób zostanie uratowanych przed podjęciem błędnych i kosztownych decyzji

dzięki mikołaju arturze- teraz wielu się zastanowi siedem razy zanim twoich rad posłucha.

a jak jeszcze zerkną do twojego dziennika i przeczytają poczatkowe zapewnienia jak to będzie pięknie szybko tanio i energooszczędnie, a potem zobaczą, że zamiast mieszkać i prawie nic nie płacić grzejesz kozą i tej super taniej pompy to nie masz i miał nie będziesz bo już ma być inna i pewnie dużo droższa ale o tym przypadkiem zapomnisz wspomnieć, to nie tylko sami z twoich usług zrezygnują ale zrobią ci taką reklamę, że tak jak szybko wygryzłeś kolege z interesu tak szybko sam z torbami pójdziesz:P:P:P:P:P

 

a z ciekawości spytam

czy twoi koledzy zaglądający na twój dziennik to są świadomi że nie jesteś zwykłym użytkownikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź szukać klientów gdzie indziej, tam licz, przeliczaj tylko uważaj żebyś się nie przeliczył.

Ja jeszcze nikogo w maliny nie wpuściłem a przez takich jak TY pewnie już wielu płacze, większości pewnie wstyd się przyznać.

Tak przy okazji,to na jakiej podstawie dobieracie moc kotła do danego domu ? Na oko ? ;)

I drugie przy okazji to Państwo wycięło Wam numer organizując dopłaty do domów energooszczędnych >15kWh/m2/rok(50tys.zł) i >40kWh/m2/rok(30tys.zł),ja się łąpię na to drugie...

Zapewne w takich domach kociołki na ekogroszek to będzie norma i zapewne dla Was to są tylko nic nie znaczące cyferki,bo na papierze,no ale wicie lepiej od ludzi,którzy "wymyślają" takie nic nie znaczące cyferki ;)

Trzecie przy okazji,nie zająłem się tylko pompami ciepła,pierwsze zdanie w moim profilu jest dla mnie priorytetem :)

 

Gdyby zgłosił się do mnie ktoś kto chciałby poznać moc kotła na miarę a nie na oko jak tutaj większość dobiera to chętnie wyliczę potrzebną moc grzewczą ;)

Edytowane przez ArturWi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był trochę spostrzegawczy,to w mojej sygnaturze jest dodany link ;)

 

kiedy go dodałeś??? wczoraj czy tydzień temu może???

bo wątpię byś komuś się z własnej nieprzymuszonej woli przyznał że z ciebie taki użytkownik jak z koziej du... trąbka

zresztą szkoda mi już czasu na ciebie

życie załatwi resztę

 

miałeś grzać w domu do 18st a nie grzejesz - chyba drewna do kozy brakuje

a może glazurnik zdarł z ciebie tyle ile trzeba a nie ile myślałeś że mu wciśniesz i wygonisz:P

 

 

EDYTA

jak z ciebie taki doradca teoretyk jak budowlaniec to już współczuję tym co się na ciebie w swoim życiu natkną i oddadzą ci swoje ciężko zarobione pieniądze

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam założę się bez podawania nazw, że tu nie jeden jeszcze sprzedawca lub nie bezinteresowny kolega udziela się na forum. Ciekawe,że jak ostatnio zadzwoniłem z reklamacją do pewnej firmy to udawali tam dość długo, że nie wiedzą o co mi chodzi i dopiero jak napisałem, że wiem z tego forum, że problem mam nie tylko ja to nagle mojego rozmówcę oświeciło i przypomniał sobie, że wie o problemie. Nie ładnie Panowie nie ładnie tutaj czasami pogrywacie, a wystarczy sie do błedu przyznać i go naprawić zamiast brnąć dalej. Wyjdzie Wam to kiedyś bokiem bo na tym forum można równie dobrze wypłynąć na szersze wody jak narobić sobie problemów i popsuć wizerunek. Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obecnym domu mam ślimaka

w nowym pow p. ciep.

przy średniej izolacji to powietrzna odpada na 100%

przy bardzo dobrej powietrzna będzie ok

mówienie o syfie przy ekogroszku to naciąganie faktów

powietrzna ma swoje minusy-je trzeba wcześniej przemyśleć

szczerze mówiąc mnie ratuję dobra izolacja w przeciwnym przypadku dawno by piec był wstawiony

po listopadzie i grudniu widzę że grzanie w sezonie tylko p.pc. to 1000-1200 zl-same co

nie dajcie sobie wmówić że w energooszczędnych nie może być ekogrochu

ja w sezonie spalilbym pewnie z 700-800 kg węgla -nie widze problemu oprócz zmniejszenia gospodar.pom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewna do kozy nie brakuje,pompa idzie bezpośrednio z Niemiec i wydłużyło się przez okres świąteczny.

Kocioł na ekogroszek miałbym już ;)

Działalnoscią zająłem się od któregoś tam listopada a więc mam mały staż...Nie będę już tłumaczył dlaczego taka decyzja.

 

to już naprawdę ostatni raz

miał być atlantic 8KW

będzie- jak będzie panasonic 9KW

jeszcze raz zmienisz zdanie i będzie ogniwo 10KW albo RBR 11KW

w dobrą stronę zmierzasz w bardzo dobrą:p:p:p

te płytki w kotłowni będzie się łatwo z pyłu po ekogroszku zmywać:p:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewna do kozy nie brakuje,pompa idzie bezpośrednio z Niemiec i wydłużyło się przez okres świąteczny.

Kocioł na ekogroszek miałbym już ;)

Działalnoscią zająłem się od któregoś tam listopada a więc mam mały staż...Nie będę już tłumaczył dlaczego taka decyzja.

 

gdziesz w wątkach "pompowych" miki mówił, ze wszedłeś w spółkę w sierpniu. Tutaj mówisz o listopadzie. Pieprzony kłamaca i naciągacz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już naprawdę ostatni raz

miał być atlantic 8KW

będzie- jak będzie panasonic 9KW

jeszcze raz zmienisz zdanie i będzie ogniwo 10KW albo RBR 11KW

w dobrą stronę zmierzasz w bardzo dobrą:p:p:p

te płytki w kotłowni będzie się łatwo z pyłu po ekogroszku zmywać:p:P:P

Taa, najpierw suszarka miała wystarczyć i widać ciągle zapotrzebowanie wzrasta a nadal lufa w krzokach hehe.

Ale w dobrym kierunku idzie jak piszesz.

Obiecałem mu promocję na kociołek i zaczynam mieć powoli obawy.

Ale niech mi tam, niech stracę, w końcu to kolega z forum hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...