Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli dla kogoś moc kotła przewyższa znacząco zapotrzebowanie można zastosować bufor ciepła powiedzmy ok 1000 l.

Wtedy raz odpalamy kociołek i energie oddajemy do instalacji jak nam pasuje... ;-)

 

Nie jestem przekonany czy to takie proste, pewnie w niektórych przypadkach się sprawdzi (przewymiarowany kocioł, podłogówka po całości) ale przy grzejnikach i kotłach rzędu 15-17 kW wątpię czy to ma sens. Bufor to raczej do holtzgas lub coś dla kolegów z działu ekonomiczne spalanie węgla.

 

Temat pompy ciepła pojawił sie ostatnio w dyskusji, krórej byłem świadkiem ktoś mądry powiedział daj mi milion to wybuduję dom 100m2 który ogrzeje żarówką i tak to mniej więcej wygląda. Mało kto ma ten milion a i sens jest żaden o ekologii takiego rozwiązania też mozna podyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy go dodałeś??? wczoraj czy tydzień temu może???

bo wątpię byś komuś się z własnej nieprzymuszonej woli przyznał że z ciebie taki użytkownik jak z koziej du... trąbka

zresztą szkoda mi już czasu na ciebie

życie załatwi resztę

 

miałeś grzać w domu do 18st a nie grzejesz - chyba drewna do kozy brakuje

a może glazurnik zdarł z ciebie tyle ile trzeba a nie ile myślałeś że mu wciśniesz i wygonisz:P

 

 

EDYTA

jak z ciebie taki doradca teoretyk jak budowlaniec to już współczuję tym co się na ciebie w swoim życiu natkną i oddadzą ci swoje ciężko zarobione pieniądze

I właśnie od tego typu doradców biorą się późniejsze kłopoty z ogrzaniem budynku przy przewymiarowanym kotle (wątek o kotłach) a będzie i o źle dobranej pompie i wysokich rachunkach za energię :)

 

 

Jak można polegać na takim sprzedawcy co całą wiedzę posiadł w pół roku (może troszkę więcej) z internetu, bez żadnej praktyki czy nawet odpowiedniego wykształcenia? Czym będzie robił obliczenia? Tym co podrzucili inni na forum? To jest odpowiedni program do obliczeń przy tym co oferujesz w swojej firmie? Można na nim polegać tak na 100% ?

Drewna do kozy nie brakuje,pompa idzie bezpośrednio z Niemiec i wydłużyło się przez okres świąteczny.

Kocioł na ekogroszek miałbym już ;)

Działalnoscią zająłem się od któregoś tam listopada a więc mam mały staż...Nie będę już tłumaczył dlaczego taka decyzja.

Ja też dużo czytam i wdrażam to co wyczytałem w życie ale u siebie. Jeżeli zdało egzamin to mogę się śmiało tym podzielić bo wiem że to u mnie działa. Jeszcze jedno, nigdy nie twierdziłem że to jest najlepsze.

A co u ciebie działa? Co z wyczytanych i wdrożonych u ciebie nazwę to systemów ( bo tak to chyba trzeba nazwać to co oferujesz) się u ciebie sprawdziło? Jeszcze nic !

Przepraszam za porównanie ale to jest tak jakbyś kończył kurs korespondencyjny na lekarza chirurga a potem chciał się od razu pchać do stołu i operować woreczek żółciowy (dlaczego akurat woreczek?)

Jeżeli cię dotknąłem to przepraszam, nie to było moją intencją. Chciałem tylko zaznaczyć że życie jest brutalne ale tylko tam gdzie wchodzisz jak cię nie chcą.

To nie jest twój temat, nie znasz się na tym i przeczytałeś wiele wypowiedzi abyś tutaj dał sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że malux myśli o zmianie pompy powietrznej na gruntową,przynajmniej tak ostatnio twierdził,ja wiem,że jego zużycie do tej pory to max.12kWh na dobę czyli ok.5zł/dobę ;)

 

Kolega malux zatem jest wielkim pasjonatą bo gdy przyjmiemy 150 dób w sezonie grzewczym to kolega malux wydaje 750 zł na rok na ogrzewanie więc po co mu inna.

 

Ja Ci arturo napiszę w ielkiej tajemnicy bo mnie koledzy zjedzą z zazdrością, że ja grudki swojego ekogroszku rozbijam na mniejsze bo jak mi wpadnie za duza do palnika to jej w dobe nie przepalę i potem mam takie niedopałki w popielniku, w temacie o zużyciu też się nie udzielam bo to nie są dla mnie partnerzy do rozmów ze swoim spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 vel ArturoWi vel Budda jeden wie kto ...

 

Daj spokój chłopie ... ja policzyłem zgubsza OZC przed zakupem sam i liczył potem dla mnie Asolt dokładnie (z projektem podłogówki).

Świadomie wybrałem kocioł na groszek bo przy -20 i tak musiałbym palić w kominku lub śmieciuchu , kotłowni sobie w salonie robić zamiaru nie mam..

 

 

Do kolegów z kołami , próbował już ktoś może odzyskiwać ciepło ze spalin ? nagrzewnica wodna , heatpipe ? Są jakieś gotowe rozwiązania cenowo przygotowane dla zwykłego śmiertelnika ?

 

Potrzebuję dogrzać powietrze do reku (zamiast gwc) wystarczy do +1*C i myślę jak tu to spiąć to z kotłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski

w temacie odzyskania ciepła ze spalin poczytaj co kolega czp01 zrobił u siebie i może to ci pozwoli dogrzać powietrze do rekuperatora

on ma wymiennik na rurze dymowej i sprawdza się u niego znakomicie jak twierdzi

myślę że możesz coś takiego zaadoptować do swoich potrzeb z całkiem dobrym skutkiem pod warunkiem że nie musiałbyś tego powietrza gonić potem przez całą chałupę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś nad tym czy np producent kominów systemowych nie mógłby zrobić produktu gdzie kanały powietrzne przebiegałyby wzdluż komina myślę, że byłoby to dodatkowe wykorzystanie energii i poprawiało w rezultcie sprawność kotłów ale co zrobić w przypadku gotowego rozwiązania szczerze nie wiem. Gdzie masz reku a gdzie kotlownię?

 

 

Timon mnie wyprzedził bo do tego zmierzałem, tzn zależy na jaką odległość musisz przepchnąć te powietrze i czy wogóle u Ciebie bedzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski

w temacie odzyskania ciepła ze spalin poczytaj co kolega czp01 zrobił u siebie i może to ci pozwoli dogrzać powietrze do rekuperatora

on ma wymiennik na rurze dymowej i sprawdza się u niego znakomicie jak twierdzi

myślę że możesz coś takiego zaadoptować do swoich potrzeb z całkiem dobrym skutkiem pod warunkiem że nie musiałbyś tego powietrza gonić potem przez całą chałupę

 

Dzięki za info uderzę do kol czp01 na PW.

 

BTW zrobiłeś super poradnik na innym formum :) Szkoda tylko że brakuje opisu dla domów ~40W/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jego prawo,dla mie może i ekogroszkiem palić,ważne,że jest świadomy jaki dom zbudował i wie o co biega w budowaniu domu :)

 

Proszę Cię podziel cenę jego nowej instalacji jaką sobie teraz chce sprawić przez 750 i wyjdą Ci lata zwrotu przy założeniu, że nowa instalacja bedzie go grzała za darmo, śmiem twierdzić, że malux nawet w takim przypadku nie dożyłby tego zwrotu. Wieć jak możesz pisać, że malux jest świadomy tego co robi, naprawdę chciałem Cię nawet trochę obronić bo każdy ma prawo robić interes jeśli coś to komuś daje ale aczynasz już nawet mnie drażnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adkwapniewski

na te domy poniżej 40W/m2 to jestem za cienki, więc temat musi poczekać- ograniczyłem się do sugestii o innych źródłach ciepła

chociał budując dom 600m2 dla 40W i tak potrzeba 24KW więc kociołek można na eko wstawić od biedy

tyle że jak kogoś stac na 600m2 to ma inne priorytety i albo inwestuje w takie ogrzewanie do którego będzie musiał najwyżej 1 guzik nacisnąc albo zatrudnia palacza i ma wbite na maksa

 

to co tam zawarte i tak poprzedziły 2 lata edukacji i nie jest mimo tego pozbawione błędów. nie mniej jednak dziękuję za słowa uznania.

 

w temacie dogrzania to jak masz blisko od kotła do reku to nie powinieneś mieć żadnego problemu z adaptacją jego pomysłu- powodzenia w działaniu

 

 

arturoWi

mój wpis jeśli do niego pijesz nie jest "chamski" to szczera prawda- wiesz może co to jest prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ kanał z kotłowni miałby około 11m długości ...

 

będzie więc zapewne przebiegał w całości przez ogrzewane pomieszczenia - moim skromnym zdaniem jeśli tylko znajdziesz na niego miejsce to dasz radę bez problemu- pomysł z ostatniej chwili- wykorzystanie kanału wentylacyjnego z kotłowni jeśli jest jakiś wolny i nim puścić rurę z dogrzanym w wymienniku powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie do mnie te pytania tylko do maluxa,dla mnie to jest to oczywiście bez sensu ale jego kasa i jego wybów :)

Bezsensem jest też w jego przypadku chęć -przechodzenia na ekogroszek a nie tylko na gruntową.

5zł na dobę jemu wydaje się za dużo ;)

To pokazuje,że wyliczenia jednak się sprawdzają wbrew temu co sądzi tutaj większość sprzedawcó kotłów ;)

 

Czyli jednak malux nie jest świadomy tego robi w przeciwieństwie do tego co napisałeś wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,w przeciwieństwie do Pierwszej Żmiji Formu(piotrek42),który kłamie bezczelnie w żywe oczy,jeśli taka jest prawda to nie dziwie się Waszemu chamskiemu zachowaniu

 

możesz trafić na mistrza ciętej riposty i wtedy dopiero się dowiesz co to znaczy chamskie zachowanie ...

 

BTW rozumiem trochę Twoje ciśnienie, pozdrawiam i życzę : Wesołych Świąt ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...